Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri Nelerdir?

Kızlık zarı dikimi için iki yöntem uyguluyorum bunlardan biri geçici kızlık zarı dikimi, diğeri kalıcı kızlık zarı dikimi. Hastam için hangi yöntemin uygun olduğu tamamen kendisinin tercihi ve bu tercihi belirleyen faktör işlem sonrası ilk ilişkinin ne zaman olacağı.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı dikimi işlemini, ilk ilişkisine en fazla 7-10 gün kalan hastalarımda uyguluyorum. Bu işlem yaklaşık 30 dakika sürüyor. İşleme bir de anestezi doktorumuz eşlik ediyor ve işlem sırasında hastam sedasyon anestezi eşliğinde uyuyor ve hiçbir şey hissetmiyor. Bu işlem ile yırtılmış ya da hasar görmüş dokuyu birleştirmek suretiyle dikiyorum. Bu dikiş 10 güne kadar kalıcılığını koruyor. Bakıldığında anlaşılmıyor ve dikiş aldırmak gerekmiyor. On gün içinde ilişkiye girildiğinde kanama oluyor.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi, geçici işlemden farklı olarak işlem yapıldıktan ve iyileşme sürecini tamamladıktan sonra ilk ilişki yıllar sonra bile gerçekleşse kalıcılığını korur ve kanama oluyor.

Bu işlem için vajina arka duvarından ince bir doku alıyorum ve bu dokuya flep deniyor. Bu doku ile yeni bir kızlık zarı oluşturuyorum ve ilk ilişki sırasında yırtılan bu flep dokusu sayesinde kanama gerçekleşiyor. Bu işlemde yine sedasyon anestezisi uyguluyoruz. Yaklaşık 30 dakika süren işlem boyunca hastam uyuyor ve hiçbir şey hissetmiyor. İşlem bittikten sonra hastamı uyandırıyorum ve biraz dinlendikten taburcu ediyorum. Üç hafta sonra kontrole çağırıyorum.