Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Adana

Kızlık zarı dikiminin bir diğer adı da Hymenoplasti’dir. 

Kızlık zarı vajina girişinde bulunmaktadır 1-2 cm içerisinde yer alan bu zar ilk girilen ilişki veya ciddi alınan darbe vs sonrası bozulabilmektedir. Kılcal damarlar ile kaplı olan bu zar çoğu zaman ilk girilen ilişkide kanamayabilir.

Kızlık zarı muayenesi Ankara’da kliniğimizde Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır. Kızlık zarı muayene sonrası zarın yapısını ve şeklini hekim tarafından öğrenebilirsiniz. Birden fazla kızlık zarı çeşidi bulunmaktadır.

Adana kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı Çeşitleri; 

 • Septalı, bölmeli kızlık zarı
 • Yarı septalı, yarı bölmeli kızlık zarı
 • Kresent, yarım ay kızlık zarı
 • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
 • Annüler, halka şeklinde kızlık zarı
 • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zar
 • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
 • Kribriform, kalbursu kızlık zarı olarak adlandırılmaktadır. 

Kızlık zarı dikimi 2 yöntem ile yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi ve Geçici kızlık zarı dikimi.

 • Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi; 

Kalıcı kızlık zarı dikimi için hasta  ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yöntemdede dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. 

 • Geçici Kızlık Zarı Dikimi; 

Geçici Kızlık Zarı Dikiminde hastanın ilişkiye girileceği gün belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olmaktadır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler ve  cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Geçici kızlık zarında ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz ve kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Doktorunuz bununla ilgili detaylı bilgiyi verecektir.  

Kızlık Zarı İşlemi Sedasyon anestezi altında yapılmaktadır. Sedasyon Anestezi derin uyku hali olarak adlandırılır. Hymenoplasti işlemi ağrılı bir işlem olmasından dolayı anestezi altında yapılmaktadır. İşlem süresinde uyuyacağınız için hiçbir şey hissetmeyeceksiniz. İşlemin hemen sonrasında sizi uyandıracağız ve bir müddet kendinize gelene kadar sizi dinlendireceğiz. Kendinize geldikten sonra İşlem sonrası dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgi verilecektir. Şöyle açıklayalım; 

 • İşlem sonrası ata binmek, denize girmek, havuza girmek, bisiklete binmek gibi işlem bölgesini zorlayacak veya enfeksiyone sebep olacak aktivitelerden uzak durmalısınız.
 • Size reçete edilen antibiyotiğinizi düzenli olarak almalısınız ve ağrınız var ise ağrı kesici kullanmalısınız. 

İşlem sonrası ilk 2 hafta ara ara kanamaların, lekelenmelerin, ağrıların olması normaldir. İşlem sonrası 20-30 gün aralığında kontrole gelebilirsiniz. 

Adana Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları; 

Kızlık zarı dikimini özel hastaneler, muayenehaneler de belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır.

İşlem kliniğimizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir.

Bu fiyatın içinde muayene, işlem süresince alacağınız anestezi ve işlem sonrası 20-30 gün sonra geleceğiniz kontrolünüz de dahildir. Kalıcı ve Geiçici yöntem ile yapılan hymenoplasti işlemleri için farklı fiyatlarımız vardır. Kalıcı yada geçici olması işlemin ücretini değiştirmektedir. Her iki yöntem de de işlem sonrası ekstra ücret talep edilmeyecektir. Kızlık zarı dikim işlemi için yasal  yaş sınırı 18 dir. 18 yaşını doldurmuş her kadın kızlık zarı onarımı yaptırabilir. Son derece hasta gizliliğini ve mahremiyetini esas aldığımız kliniğimize güvenle gelip bu işlemi yaptırabilirsiniz.