Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Adıyaman

Kızlık zarı dikimi işlemi yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir. Kızlık zarı dikim işlemine Hymenoplasti denir. Hymenoplasti işlemi için 18 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir. Her kadın kendi rızası ile bu işlemi yaptırabilir.

Hymenoplasti işlemi ağrılı bir işlem olmasından dolayı Sedasyon Anestezi altında yapılmaktadır. İşlem için anestezi almanız gerektiğinden yaklaşık 5 saat su ve sigara dahil yeme içmeyi bırakmanız midenizin tamamen boş olması gerekmetedir. Hymenoplasti işlemi Kalıcı ve Geçici yöntem ile yapılmaktadır.

Adıyaman kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi;

Kalıcı kızlık zarı onarımı için hastanın yakın bir zamanda ilişki planlamaması gerekir. Kalıcı yöntemde kullanılan dikiş metaryalleri farklı olmasından dolayı hastanın eğer bu yöntem ile onarım istiyorsa mutlaka doktoru ile ilişki tarahini paylaşmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi için hasta  ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yönteminde dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi; 

Geçici kızlık zarı onarımı için yakın bir tarihte ilişki planlıyorsa hasta bu yöntem ile onarım yapılması uygun olacaktır. Geçici yöntemde kullanılan dikiş metaryalleri farklı olmasından dolayı işlem sonrası 7 en geç 10 gün içinde ilişkiye girmesi gerekmetedir aksi takdirde dikişler düşecektir ve işlem boşuna yapılmış olucaktır. Belirtilen tarihte ilişkiye giremezse işlem bölgesi geri eski haline gelecektir. İlişki tarihiniz belli değilse mutlaka kalıcı yöntem ile dikim yaptırmalısınız. 

Kızlık zarının bozulduğu durumlar;

Kızlık zarı vajina girişinin hemen 1-2 cam içerisinde olmasıdnan dolayı sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir kadın doğum doktoru tarafından muayene sonucu öğrenilebilir.

Kızlık zarının yırtıldığı ilişki sırasında hissedilmeyebilir.  Bu ancak yaşanan kanama ile belli olur. Bu kanama çok şiddetli bir kanama değildir. Lekelenme olarak da olabilir. Bir günden fazla sürebilir. Daha öncede bahsi geçtiği üzere hiç kanama olmayabilir de.

Kızlık Zarı Dikimi Adıyaman Fiyatları; 

Kızlık zarı onarımı işlemi özel hastane ve kliniklerde belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret tablosunu belirlemektedir. 

  • Ankara’da Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;
  • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyetten bir ücret edemeyeceksiniz. 
  • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat açısından bir değişikliğe sebep olmaktadır.
  • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.

 

Hymenoplasti onarım sonrası süreç; 

İşlem sonrası hafif bir kanamanız,  lekelenmeleriniz vs olabilir, bu durum normaldir. Eğer geçici kızlık zarı onarımı yapıldıysa İlişki gününe kadar havuz, deniz, hamam sauna gibi ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir. 

Kalıcı Kızlık zarı onarımı işlemi  yapıldıysa,  İşlemi takip eden 10-15 gün hafif kanamalarınız olabilir. İşlem sonrası yaklaşık Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir yani dikiş aldırmanızı gerektirecek bir durum yoktur.