Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Artvin

Kızlık zarı dikimi işlemini 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yaptırabilir. Kızlık zarı’nın latince bir diğer adı da Hymen’dir. Hymen vajina girişinin 2 cm içerisinde yer almaktadır.  Kilolu olan kadınlarda bu zar vajinanın daha da içerisinde olmaktadır.

Artvin kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Hymen kılcal damarlı yapıya sahip zardır. Kızlık zarının şekilleri açısından farklılıklar gösterilir. Kızlık zarı şekilleri şöyle adlandırılabilir; 

  • Annüler, halka şeklinde yapıda olan kızlık zarı
  • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
  • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zarı
  • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
  • Septalı, bölmeli kızlık zarı
  • Yarı septalı,  yarı bölmeli kızlık zarı
  • Kresent,yarım ay kızlık zarı olarak sıralandırılır.

Kızlık zarının yapısı nedeniyle ilk ilişkiye girildiği zaman yırtılır ve kanar, bu durum bazen tersine de dönebilir. Esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarı ilk girilen ilişki olmaına rağmen kanamayabilir. Kanama durumu kızlık zarının yapısına göre değişebilmektedir. Kızlık zarı pek çok sebepten dolayı yırtılabilir yada zarar görebilir, ilk defa cinsel ilişkiye girildiğinde kızlık zarı yırtılır ama bununla birlikte vajina kısmına sert bir darbe almak, sert ve sivri cisimlerin vajinaya girmesi, taciz gibi durumlarda kızlık zarı yırtılabilir ya da zarar görebilir. Kızlık zar dikimi Ankara’da muayenehanemizde Op. Dr. Uzay  Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır. İşlem süresi yaklaşık 25-30 dk sürmektedir. İşlem ağrılı ve acılı bir işlem olmasından dolayı anestezi altında yapılmaktadır. Sedasyon anestezi ile derin uyku halinde olan hasta uyur ve işlem süresince hiçbir şey hissetmez. Hasta anestezi alacağından dolayı işleme gelmeden önce 5 saat su ve sigara dahil hiçbir şey yiyip içmemesi gerekir. Midesinin tamamen boş olması gerekmektedir. Kızlık zarı dikimi 2 yöntem ile yapılmaktadir. Geçici onarım ve kalıcı onarım. Her iki işlemde anestezi altında yapılmaktadır. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi: 

Geçici kızlık zarı dikimi; düşünülen cinsel ilişkiden 7 ile 10 gün öncesinde yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde bölge geri eski haline döner ve işlem boşuna yapılmış olur, geri eski haline dönen bölge de kanama olmaz. Bu nedenden dolayı eğer geçici yöntem ile dikim yapılmasını istiyorsanız net bir ilişki tarihiniz olmalıdır. İşlemi takiben 7-10 gün içinde cinsel ilişki olursa kanama olacaktır. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi:

Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde, flep yöntemi uygulanmaktadır. Kalıcı kızlık zarı onarımı için hastanın yakın bir zamanda ilişki planlamaması gerekir. Kalıcı yöntemde kullanılan dikiş metaryalleri farklı olmasından dolayı hastanın eğer bu yöntem ile onarım istiyorsa mutlaka doktoru ile ilişki tarahini paylaşmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi için hasta  ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yönteminde dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. Bu iki işlemde dışarıdan bakıldığı zaman anlaşılmaz dikiş almak gerekmez, dikişler vücudunuzda erir ve kaybolur.

Artvin Kızlık Zarı Fiyatları:

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyeten bir ücret edemeyeceksiniz. Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat açısından bir değişikliğe sebep olmaktadır.