Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Samsun

Kızlık zarının tıpta ismi Hymen’dir. Hymen  kadın genital organı olan vajinanın 1-2  cm   içerisinde yer almaktadır. Kilolu olan kadınlarda hymen vajinanın biraz daha içerisinde yer almaktadır. Kızlık zarının ortasında küçük bir delik bulunmaktadır.

Bu deliğin amacı kadınların her ay gördüğü adet kanın burdan çıkmasıdır. Kızlık zarının yapısı bu deliğin şekline göre de zar septalı, yarı septalı, anüler gibi birkaç isimle adlandırılır.

Samsun kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı esnek bir yapıya sahiptir bu nedenden dolayı  bazı durumlarda girilen ilk ilişki olmasına rağmen kanamayabilir bu tamamen kadının fizyolojik yapısına yani kızlık zarının şekline bağlıdır. Kızlık zarı cinsel birliktelik, vajina içine yabancı cisim girmesi vb durumlarda bozulabilen bir yapıya sahiptir. Kızlık zarı bozulduktan sonra geri eski haline dönmez. Ne gibi durumlarda kızlık zarı bozulabilir, onu da şöyle açıklayalım:

  1. Sürtünme yoluyla girilen ilişkiden,
  2. Vajinaya alınan ciddi darbeden,
  3. Vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. 
  4. Esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarının bozulmama ihtimali de oldukça yüksektir. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir kadın doğum doktoru tarafından muayene sonucu öğrenilebilir. 

Kızlık zarı onarımı işlemini 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile  yaptırabilir. 

 Kızlık Zarı onarım işlemi 2 çeşitte yapılmaktadır, Kalıcı Hymen onarım işlemi ve Geçici Hymen onarım işlemi.

Kalıcı Hymen onarım işlemi; bu yöntem ile yapılan kızlık zarı dikimi sonrası hasta hemen cinsel ilişkiye girmemelidir.  İlişkiye gireceği gün belli değilse hatta belki aylar, yıllar sonra yaşanacak bir ilişki ise kesinlikle kalıcı yöntem ile dikilmesi gerekmektedir. 

Geçici Hymen onarım işlemi; hasta bu işlemi yaptıracak ise ne zaman ilişkiye gireceğini bilmesi gerekir, ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olmaktadır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler ve  cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Geçici kızlık zarında ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka doktorunuza bu durumu  bildirmelisiniz ve kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Doktorunuz bununla ilgili detaylı bilgiyi verecektir.  

Hymenoplasti işlemi sonrası size verilen reçetede antibiyotik ve ağrı kesici bulunmaktadır. Mutlaka antibiyotiği  düzenli olarak içmenizi tavsiye ediyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel bir durum olmaması için antibiyotik büyük rol oynamaktadır. Hymenoplasti işlemi hasta gizliliği esas alınarak yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi sonrası bir kadın doğum uzmanı tarafından bakılmadığı müddetçe bu işlemi yaptırdığınız anlaşılmaz. Kızlık zarı yaptıran hasta 3 hafta sonra kontrolüne gelmesinde fayda var, ve eğer dilerse ileride gireceği ilişki öncesi de gelip kızlık zarı kontrolünü yaptırabilir bunun için kliniğimizi aramanız ve randevu almanız yeterlidir. Kızlık zarı dikimi işlemi için şehir dışından gelecek olan hastalarımız hastalarımız günübirlik gidiş dönüş yapabilirler. Kızlık zarı dikimi işlemi özel hastane ve kliniklerde belirli bir ücret karşılığında yapılır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret tablosunu belirleyebilmektedir.

Samsun kızlık zarı dikimi fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyeten bir ücret edemeyeceksiniz. Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı ve geçici olarak iki ayrı fiyatı vardır. Hymenoplasti işlemi süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir. Hymenoplasti işlemi için kliniğimize gelmeden önce mutlaka randevu almalısınız.