Kızlık Zarı

Aydın Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi işlemini 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yaptırabilir. Kızlık zarı’nın bir diğer adı da Hymen’dir. Hymen latincede zar anlamına gelmektedir. Kızlık zarı vajina girişinin 2 cm içerisinde yer almaktadır.  Kilolu olan kadınlarda bu zar vajinanın daha da içerisinde olmaktadır. Hymen kılcal damarlı yapıya sahip zardır.

Aydın kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarının şekilleri açısından farklılıklar gösterilir. Kızlık zarı şekilleri şöyle sıralıyabiliriz; 

  • Annüler, halka şeklinde yapıda olan kızlık zarı
  • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
  • Septalı, bölmeli kızlık zarı
  • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zarı
  • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
  • Yarı septalı,  yarı bölmeli kızlık zarı
  • Kresent,yarım ay kızlık zarı olarak sıralandırılır.

 

Kızlık zarı 2 çeşitte yapılmaktadır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi;

Kalıcı kızlık zarı onarımı için hastanın yakın bir zamanda ilişki planının olmaması gerekir. Kalıcı yöntemde kullanılan dikiş materyalleri farklı olmasından dolayı hastanın eğer bu yöntem ile onarım istiyorsa mutlaka doktoru ile ilişki tarihini paylaşmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi için hasta  ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yönteminde dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi; 

Geçici kızlık zarı onarımı için yakın bir tarihte ilişki planlıyorsa hasta bu yöntem ile onarım yapılması uygun olacaktır. Geçici yöntemde kullanılan dikiş materyalleri farklı olmasından dolayı işlem sonrası 7 en geç 10 gün içinde ilişkiye girmesi gerekmektedir aksi takdirde dikişler düşecektir ve işlem boşuna yapılmış olacaktır. Belirtilen tarihte ilişkiye girmezse işlem bölgesi geri eski haline gelecektir. İlişki tarihiniz belli değilse mutlaka kalıcı yöntem ile dikim yaptırmalısınız. 

Kızlık zarının bozulduğu durumlar;

Kızlık zarı vajina girişinin hemen 1-2 cam içerisinde olmasından dolayı sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir kadın doğum doktoru tarafından muayene sonucu öğrenilebilir.

Kızlık zarının yırtıldığı ilişki sırasında hissedilmeyebilir.  Bu ancak yaşanan kanama ile belli olur. Bu kanama çok şiddetli bir kanama değildir. Lekelenme olarak da olabilir. Bir günden fazla sürebilir. Daha öncede bahsi geçtiği üzere hiç kanama olmayabilir de.

Hymenoplasti sonrası süreç; 

İşlem sonras ı hafif bir lekenlemeleriniz, kanamanız vs olabilir, bu durum normaldir. Eğer geçici kızlık zarı onarımı yapıldıysa İlişki gününe kadar havuz, deniz, hamam sauna gibi ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir. 

Kalıcı Kızlık zarı onarımı işlemi  yapıldıysa,  İşlemi takip eden 10-15 gün hafif kanamalarınız olabilir. İşlem sonrası yaklaşık Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir yani dikiş aldırmanızı gerektirecek bir durum yoktur. 

Aydın Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyeten bir ücret edemeyeceksiniz. Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlem kalıcı yada geçici olarak değişiklik göstermektedir.