Kızlık Zarı

Bursa Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı, tıpta kullanılan terimi ile Hymen adı verilen, işlevsel herhangi bir görevi olmayan, vajinanın giriş bölgesine yerleşmiş vücudun bir parçasıdır.

Adet kanı kızlık zarının ortasında bulunan delikten çıkmaktadır. Kızlık zarının birden çok çeşidi vardır. Bunlardan, kapalı kızlık zarı adı verilen yapı ortasında herhangi bir delik olmadığından dolayı adet kanı dışarıya çıkmamaktadır. Cerrahi bir işlem ile bu durum onarılabilir.

Bursa kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Kızlık zarı genellikle ilk cinsel ilişkide bozulup kanamaktadır. Bazı kızlık zarı çeşitleri yapısı gereği kanamayabilir. Bu tür kızlık zarına esnek hymen adı verilir. Esnek hymen genellikle normal doğumda bozulabilir. Bazı toplumlarda kültürel olarak ilk ilişkide kanama olması oldukça önemlidir. Kadının bekaretini kanıtlayan bir durum olarak görülür. Bu sebepten dolayı bozulmuş kızlık zarı onarımı için doktora başvuran kişiler oldukça fazladır. Yuvarlak kızlık zarı, yarımay şeklinde kızlık zarı, çok delikli kızlık zarı, septalı kızlık zarı, fimbrial kızlık zarı, küçük delikli kızlık zarı, kapalı kızlık zarı, esnek kızlık zarı, bozulmuş kızlık zarı, yarı bölmeli kızlık zarı olarak birden fazla kızlık zarı çeşidi bulunmaktadır.

Kızlık zarı çeşidi veya kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı ancak muayene sonucu anlaşılır. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit ve kısa süreli bir işlemdir. Muayene sırasında herhangi bir cerrahi alet kullanılmaz. Çıplak göz ile muayene yapılır. Muayene sonucu ile kızlık zarının yapısı hakkında net bilgi alabilirsiniz.

KIZLIK ZARI DİKİMİ (hymenoplasti)

Kızlık zarı dikim işlemi iki yöntem ile yapılmaktadır.

  • Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

 Kalıcı kızlık zarı flep yöntemi ile dikilir. Dikimi yapabilmesi için kızlık zarına gerek olmayabilir gerekirse kızlık zarı dikiminde kullanılacak doku

vajinadan da alınabilir. Bu yöntem ile kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra ilk ilişkide dikilen bölge yırtılır ve kanama gerçekleşir. Kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi yaklaşık 30-40 dakikada biter. İşlem sırasında hastanın herhangi bir şey hissetmemesi için lokal veya hafif uyku anestezisi uygulanır. İşlem sırasında uygulanan anestezi muayenehanemiz de anestezi uzmanı tarafından uygulanır. Damar yolu açılır ve anestezik ilaç uygulanır. Uygulanan     yönteme sedo-analjezi denir.

Kızlık zarı dikimi sonrasında dikilen bölgeye iyi ve özenli bir şekilde bakılırsa sorunsuz bir şekilde iyileşir. Kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi sonrası 3 haftalık bir iyileşme süresi vardır. Bu süre içerisinde doktorunuzun önereceği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Dikkat etmeniz gereken bazı şeyler olacaktır. İşlem sonrası ilk iki hafta havuza, denize girilmemeli. Ayakta duş alınmalı ve işlem bölgesine su temas etmemelidir. Ağır spor, ata binmek, bisiklete binmekten kaçınılmalıdır. İşlem sonrasında bazı kişiler dikiş bölgesini merak ederek aynada kendileri bakmak istiyor, bu durumda dikişe zarar verme riski artıyor. Kontrol için en sağlıklı yöntem jinekolog muayenesidir.

  • Geçici Kızlık Zarı İşlemi

Geçici kızlık zarı işlemi, cinsel ilişkiden 1-7 gün önce yapılması uygundur. İşlemden 1 gün sonra da ilişkiye girilebilir, 7 gün sonra da. İlişkiye girme süresi 7 günü geçer ise geçici olarak atılan dikişler açılacağı için yırtılma ve kanama meydana gelmez. Geçici kızlık zarı işlemi 20-25 dakika da biten bir işlemdir. İşlem sırasında herhangi bir ağrı acı hissedilmemesi için lokal veya uyuma anestezisi ile işlem yapılır. İşlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler kalıcı kızlık zarı işleminde dikkat edilmesi gerekenler ile aynıdır. Geçici kızlık zarı işleminden sonra herhangi bir ilaç kullanımı önerilmez.

Bursa Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi fiyatı muayenehanemiz de Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları farklılık göstermektedir. Kızlık zarı dikimi işlemi için kliniğimize gelmeden önce mutlaka randevu almalısınız.