Kızlık Zarı

Bingöl Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi tıpta hymenoplasti olarak adlandırılır. Herhangi bir sebeple yırtılmış ya da zedelenmiş belirli yöntemler kullanılarak ilk ilişki de yeniden kanaması amacıyla yapılan bir cerrahi bir müdahaledir. Kızlık zarı yırtıldıktan sonra kendiliğinden iyileşmez. Bu yüzden kadınlar kızlık zarı dikimi için arayışa girer.

Bingöl kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

KIZLIK ZARI NEREDE BULUNUR?

> Kızlık zarı yani hymen vajina girişinin 1-2 cm içerisinde bulunan, kılcal damarlarla kaplı ince bir zar yapısıdır.

KIZLIK ZARININ KADIN VÜCUDUNDA GÖREVİ VAR MIDIR?

> Kızlık zarının işlevsel herhangi bir görevi yoktur. Kızlık zarının üzerinde bulunan açıklıktan adet kanı çıkar. Kapalı kızlık zarında adet kanı çıkmaz ve kan içeride birikir. Bu da şiddetli ağrılara sebep olur. Kapalı kızlık zarı cerrahi bir işlem ile açılır ve adet kanının çıkması sağlanır.

KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATINA ANESTEZİ DAHİL MİDİR?

> Evet, kızlık zarı dikimi ile ilgili alacağınız tüm hizmetler fiyata dahildir.

KIZLIK ZARI DİKİMİNDE ANESTEZİ UYGULANIR MI?

> Kızlık zarı dikimi ağrılı ve acılı bir işlem olduğu için işlem sırasında anestezi uygulanır. Lokal ve sedasyon olarak iki yöntemde anestezi uygulanabilir. Sedasyon için anestezi uzmanımız gelir hastanın kolundan damar yolu açılır ve ilaç verilir. Hasta uykusunun derin haline dalar ve işlem boyunca hiçbir şey görmez hissetmez. Anestezi ve işlem sonrası yatış gerekmez. Hasta işlem biter bitmez uyandırılır ve 20-25 dakika dinlendikten sonra günlük hayatına geri döner. Lokal anestezi ise işlem yapan doktor tarafından uygulanır. Sadece işlem bölgesi uyuşturulur hasta uyanıktır. Genellikle işlemlerimizde sedasyon anestezisini tercih ediyoruz.

HER KIZLIK ZARI KANAR MI?

Genellikle ilk cinsel ilişki ile kızlık zarı bozulur ve kanar. Ama birden fazla kızlık zarı çeşidi vardır o yüzden bazı kadınların kızlık zarı kanamayabilir.

KIZLIK ZARI SADECE İLİŞKİDE Mİ BOZULUR?

> Hayır, kızlık zarı genellikle ilk cinsel ilişki ile bozulur fakat bazı durumlar da bozulabilir. Sert mastürbasyon sonucu, vajinaya parmak veya cisim sokmak, sert darbe almak veya düşme sonucu da kızlık zarı bozulabilir veya hasar görebilir.

KIZLIK ZARI MUAYENESİ NASIL YAPILIR?

> Bakirelik kontrolü, kişi isteği ile muayene veya adli süreçler için kızlık zarı muayenesi yapabilir. Hasta kızlık zarı muayenesine geldiğinde öncelikle jinekolojik masaya alınır. Vajina dudaklarından ileriye doğru çekilerek çıplak göz ile muayene yapılır. Ağrılı bir muayene şekli değildir ve muayene esnasında herhangi bir alet kullanılmaz.

KIZLIK ZARI DİKİMİ YÖNTEMLERİ NELERDİR?

> İlişki tarihine bağlı olarak kızlık zarı dikimi, Geçici ve kalıcı olmak üzere iki yöntemle yapılmaktadır.

KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ NASIL YAPILIR?

> Kalıcı kızlık zarı dikimi için yakın zamanlı planlı bir ilişki tarihi olmamalıdır. Atılan dikişler 3 hafta içerisinde iyileşir ve dikişler iyileştikten sonra yıllar sonrada girilecek ilk ilişkide kanama olacaktır. Kalıcı işlem 30 dakika sürer. İşlem boyunca hasta uyur. İşlem bitince uyandırılır ve dinlenme odasına alır. Yarım saat dinlendikten sonra kendini iyi hissedince normal hayatına geri dönebilir.

İŞLEM SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

> Dikiş bölgesinde enfeksiyona sebebiyet verecek her aktiviteden korunulmalıdır. (havuza, denize, saunaya, jakuziye girmek vb.) İşlemden sonra ilk iki hafta ayakta duş alınmalı işlem bölgesine su değdirilmemelidir. Doktorun yazacağı antibiyotik düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Dikişlere zarar verecek aktivitelerden uzak durulmalıdır. (bisiklete binmek, ata binmek vb.)

KIZLIK ZARI DİKİMİNDE YASAL SINIR VAR MIDIR?

> 18 yaşından büyük her kadın kendi isteği ile işlem olabilirler. 18 yaşından küçüklerde ise ancak anne veya baba onayı gereklidir.

KIZLIK ZARI DİKİMİ NEREDE YAPILIR?

> Kızlık zarı dikimi muayenehane ve kliniklerde yapılmaktadır.

Bingöl Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel hastane ve kliniklerde belirli bir ücret karşılığında yapılır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret tablosunu belirleyebilmektedir.

 Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;

Muayene, işlem ve anestezi herşey dahil Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyetten bir ücret edemeyeceksiniz.  Hymenoplasti işlemi süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir. Hymenoplasti işlemi için kliniğimize gelmeden önce mutlaka randevu almalısınız.