Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Erzurum

Kızlık zarı dikimi Ankara’da muayenehanemizde yapılmaktadır. Kızlık zarının bir diğer adı da Hymendir. Kızlık zarı dikimi işleminin adı  Hymenoplasti’dir. Hymen yani kızlık zarı vajina girişinin 1-2 cm içerisinde yer alan kılcal damarlar ile kaplı zardır.

Erzurum kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı ilişki esnasında yırtılır ve kanar, ancak çoğu zaman kanamayabilir hafif lekelenme şeklinde kan gelebilir bu ve bunun gibi durumlar çoğunlukla kızlık zarının yapısından kaynaklanır. Kızlık zarı dikimi işlemini 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yaptırabilir. İşlem sırasında anestezi alacağınız için, işlem öncesi 5 saat aç ve susuz gelmeniz gerekiyor. Kızlık zarı dikimine gelmeden önce işlem yapacak doktorunuza, tıbbi öykünüzü, sürekli kullandığınız ilacınız var ise, daha önce geçirilmiş operasyon, kronik rahatsızlığınız var ise bilgilendir melisiniz. 

Kızlık Zarı Muayenesi Yapılır mı ?

Elbette kızlık zarı muayenesi kliniğimizde yapılmaktadır. Her bünye aynı olmadığı gibi her kadında aynı kızlık zarı bulunmaz. Kızlık zarının çeşidinin öğrenebilmesi açısından kadın doğum doktoru tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Acısız ve ağrısız olan kızlık zarı muayenesi yaklaşık 5-10 dakika sürmektedir. Muayene sonucu doktorunuz detaylı bilgiyi size verecektir. 

Kızlık Zarı Çeşitleri Nelerdir? 

Birden fazla kızlık zarı çeşidi bulunmaktadır. Şöyle sınıflandırabiliriz; 

  • Anüler, halka şeklinde yapıda olan kızlık zarı
  • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
  • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zarı
  • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
  • Septalı, bölmeli kızlık zarı
  • Yarı septalı,  yarı bölmeli kızlık zarı
  • Kresent,yarım ay kızlık zarı olarak sıralandırılır.

 

Kızlık Zarı Dikimi Nerelerde Yapılır ? 

 Kızlık zarı özel muayenehanelerde ve özel hastanelerde yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi yapan özel klinikler ve hastaneler kendi ücret tablosunu belirlemektedir. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi:

 Kalıcı kızlık zarı dikimi için önemli olan birkaç husus vardır. Hasta bu işlemi uygulayacak ise en az 3 hafta ilişkiye girmemesi gerekir. Kalıcı işlemin asıl amacı ismi ile de anlaşıldığı üzere işlemden sonra aylarca belki yıllarca bile ilişkiye girmese bile kalıcılığını koruyacaktır. Herhangi bir darbe, içeriye cisim girmesi vs durumlar olmadığı müddetçe deforme olmayacaktır.  Her iki işlemde de dikiş materyalleri farklı olduğundan dolayı işlem sonrası dikiş aldırma gibi bir durum söz konusu değildir. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi: 

Geçici kızlık zarı dikimi için ciddi önem arz eden tek husus ilişki tarihinin belli olmasıdır. İşlem esnasında kullanılan dikiş materyalleri farklı olmasından dolayı bu işlemi yaptıran hasta 7-10 gün içerisinde ilişkiye girmesi gerekmektedir. 10. güne kadar ilişkiye giremeyen hasta bu işlemi boşuna yaptırmış olacaktır çünkü yapılan işlem ve kullanılan materyaller gereği işlem bölgesi geri eski haline dönecektir. Her iki yöntem hakkında doktorunuz size detaylı bilgiyi verecektir.  

Erzurum Hymenoplati Onarım Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel klinik ve hastanelerde yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret belirleyebilmektedir. Muayenehanemiz de gizlilik ön plandadır. Kişisel ve tıbbi bilgiler yalnızca hasta doktor arasında kalır ve üçüncü bir kişi ile paylaşılmaz. 

Erzurum Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

  • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonra kontrole geldiğinizde herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. 
  •  Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat farkı oluşturmaktadır. İki yöntem için farklı fiyatlarımız vardır
  • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.