Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Erzincan

Kızlık Zarı Nedir? 

Kızlık zarı vajina girişinin 1-2 cm içerisinde yer alan kılcal damarlar ile kaplı zardır. Herhangi bir işlevsel yapısı bulunmamaktaıdır.

Erzincan kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı Dikimi Nerelerde Yapılır ? 

Kızlık zarı Ankara’da muayenehanemiz de yapılmaktadır. Özel hastanelerde ve özel kliniklerde yapılan yapılan bir işlem olmakla birlikte 18 yaşını geçmiş her kadın bu işlemi kendi rızası ile yaptırmaktadır. 

Kızlık Zarı İşlemi Ne Kadar Sürer ? 

Kızlık zarı işlemi yaklaşık 25-30 dakika sürmektedir. 

Kızlık Zarı İşlemi İçin Uyumak Gerekli Midir?

Kızlık zarı dikimi acılı ve ağrılı bir işlem olmasından dolayı anestezi altında yapılmaktadır. Kliniğimizde bu işlem sedasyon anestezi eşliğinde uygulanır. Sedasyon anestezi; anestezi türlerinden en hafif olanıdır kolunuzdan açılan damar yolu ile ilaç verilir ve işlem süresince uyumanız sağlanır, işlem bittikten hemen sonra hasta uyandırılır. Anestezi alacağınızdan dolayı aç olmanız gerekmektedir. İşleme gelmeden önce 5 saat boyunca hiçbir şey yiyip içmemeniz gerekmektedir. 

Kızlık Zarı İşlemi İçin İlişki Tarihi Önemli Midir?

Evet önemlidir, işlemin nasıl yapılacağını etkilemektedir.  

Kızlık zarı 2 yöntem ile yapılmaktadır;

Geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi. Eğer bu işlemi geçici yöntem ile yapılacaksa mutlaka ilişki tarihinizi bilmeniz ve doktorunuz a bilgi vermeniz gerekmektedir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi: 

Geçici kızlık zarı dikimi; düşünülen cinsel ilişkiden 7 ile 10 gün öncesinde yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde bölge geri eski haline döner ve işlem boşuna yapılmış olur, geri eski haline dönen bölge de kanama olmaz. Bu nedenden dolayı eğer geçici yöntem ile dikim yapılmasını istiyorsanız net bir ilişki tarihiniz olmalıdır. İşlemi takiben 7-10 gün içinde cinsel ilişki olursa kanama olacaktır. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi:

Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde, flep yöntemi uygulanmaktadır. Kalıcı kızlık zarı onarımı için hastanın yakın bir zamanda ilişki planlamaması gerekir. Kalıcı yöntemde kullanılan dikiş metaryalleri farklı olmasından dolayı hastanın eğer bu yöntem ile onarım istiyorsa mutlaka doktoru ile ilişki tarahini paylaşmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi için hasta  ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yönteminde dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. Bu iki işlemde dışarıdan bakıldığı zaman anlaşılmaz dikiş almak gerekmez, dikişler vücudunuzda erir ve kaybolur.

Hymenoplasti sonrası süreç; 

İşlem sonrası hafif bir lekenlemeleriniz, kanamanız vs olabilir, bu durum normaldir. Eğer geçici kızlık zarı onarımı yapıldıysa İlişki gününe kadar havuz, deniz, hamam sauna gibi ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir. 

Kalıcı Kızlık zarı onarımı işlemi  yapıldıysa,  İşlemi takip eden 10-15 gün hafif kanamalarınız olabilir. İşlem sonrası yaklaşık Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir yani dikiş aldırmanızı gerektirecek bir durum yoktur. 

Erzincan Kızlık Zarı Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyetten bir ücret edemeyeceksiniz. Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat açısından değişikliğe sebep olmaktadır.