Kızlık Zarı

Kırıkkale Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı yani hymen, vajinanın girişini çevreleyen, kulak zarı aksine tam kapalı olmayıp ortasında adet kanaması sırasında kan akışını sağlayan bir delik bulunan vajinanın girişinden 1 cm kadar içeride olan bir doku olup vücuda hiç bir fonksiyonel etkisi olmayan bir yapıdır.

Kırıkkale kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı yapısı sebebiyle ilk defa ilişkiye girildiği zaman kanayabilir. Ama pek çok genç kadının başına geldiği üzere, esneklik gibi doğuştan gelen yapısal özellikler sebebiyle kanama olmayabilir. Bu sebeple asla unutulmamalıdır ki ilk ilişkide kızlık zarı mutlaka kanayacak diye bir şart yoktur.

Kızlık Zarı Çeşitleri

  • Annüler yani halka şeklinde kızlık zarı
  • Fimbrial yani tüp benzeri kızlık zar
  • İmperfore yani deliksiz kızlık zarı
  • Labial yani dikey yarıklı kızlık zarı
  • Septalı yani bölmeli kızlık zarı
  • Yarı septalı yani yarı bölmeli kızlık zarı
  • Kribriform yani kalbursu kızlık zarı
  • Kresent yani yarım ay kızlık zarı

 

Kızlık Zarı Kanaması

Kızlık zarı yapısı sebebiyle, esnek olması dolayısıyla kanamayabilir. Ama bunun dışında vajina içine uygulanan masturbasyon, cinsel ilişki, üstüne düşme gibi pek çok sebepten dolayı adet akışını sağlayan küçük delik daha da büyüyerek yırtılır ve kanamaya sebep olur.

Bu kanama biz ve bizim gibi pek çok kültürde namus sembolü olarak görülüp kanama olmadığında cinayetlere bile sebep olmasına rağmen tamamen tıbbi bir olay olup kanama ya da kanamama öncelikli olarak kızlık zarının yapısıyla ilgilidir.

Kızlık Zarı ( Hymen ) Muayenesi

Kırıkkale Kızlık zarı muayenesi, basit ve acısız, hastayı tedirgin etmeyen bir muayenedir. Hastaya klasik jinekolojik muayene pozisyonu verilen hastanın muayenesi kısa ve ağrısız olur. 

Ancak bu muayenenin tecrübeli bir hekim tarafından yapılması, ortaya çıkabilecek yanlış değerlendirmelerden kaçınmak adına doğru olacaktır.

Kızlık zarı muayenesi, adli durumlar dışında kişinin kendi rızası olmadan yapılmamakta olup, her türlü muayene ve işlem kliniğimizde hasta gizliliği prensibi öncelik alınarak yapılmaktadır.

Hymenoplasti İşlemi – Kızlık Zarı Onarımı – Kızlık Zarı Dikimi

İstem dışı (zorlama ya da kaza sonucu), ya da isteğe bağlı cinsel ilişki sonucu bozulan kızlık zarı hymenoplasti yani kızlık zarı onarımı operasyonu ile yeniden eski haline getirilebilir.

Kızlık zarı dikimi iki farklı uygulama ile yapılır: 

Bunlardan biri kısa süreli yani geçici yöntemdir. Bu yöntemde yapılan işlem 7-10 gün süresince koruyuculuğu olan sonrasında tekrar dikim öncesi haline dönem işlemdir. Bu işlem ilişki – düğün tarihi belli olan kişiler için çok uygundur. Düğün ya da ilişkinin olacağı hafta gelerek bu işlemi yaptırabilir.

Diğeri ise kalıcı yani uzun süreli kızlık zarı dikim işlemidir. Bu uygulama flep yöntemi ile yapılır. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonucu kişinin 1 haftadan erken olmamak koşuluyla tercihen 3 haftadan sonra ilişkiye girmesinde bir sakınca yoktur. Yaklaşık 3 hafta içinde kendini toparlayan doku yıllar sonra bile ilk ilişkiye girilse kalıcılığını koruyacak ve kanayacaktır.

İşlem yaklaşık 20-30 dakika kadar sürmektedir. İşlem sonrası da  20 dakika kadar dinlenen hasta günlük yaşantısına dönebilmekte bu da il dışından gelecekseniz günübirlik bir seyahat planını mümkün kılmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Öncesi ve Sonrası

Kızlık zarı dikimi işlemi için en konforlu anestezi şekli, hastanın derin uykuda olup hiç bir ağrı ve sızı hissetmediği sedasyon anestezidir. 

Hasta sedasyon anestezi alacağı için mide boşluğu çok önemlidir. 5 saat süreyle su ve sigara dahil hiç bir şey yiyip içmeden gelmiş olmalıdır.

İşlem öncesi ve sonrası konforunuz için rahat kıyafetler giyerek gelmenizde fayda var.

Hakkınızda ki tıbbi tüm detayları doğru bir şekilde doktorunuzla paylaşmalısınız.

Kalıcı kızlık zarı dikiminden 3 hafta kadar sonra bir kontrole gelmenizde fayda var. Gelemeyecek olmanızın olumsuz bir sonucu yoktur. 

Geçici işlem sonrası ilişki gününe kadar, havuz, deniz, cinsel yakınlaşma, işlem bölgesine ayna ya telefonla bakmak, bisiklete ya da ata binmek gibi işlem yerinin deforme olmasına ya da enfeksiyon kapmasına sebep olacak her türlü aktivite ve durum yasak.

Aynı yasaklar kalıcı işlem sonrası da da geçerli yaklaşık 3. hafta

Her iki işleminde bu yasakları süresince banyo yapmamalı ayakta duş almalısınız. İşlem bölgesine kesinlikle su ve sabun değdirmeyiniz. Su ve sabun vücudunuzdan akıp gitsin.

Kırıkkale Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları – Hymenoplasti Fiyatı

Kliniğimizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  . Geçici ve kalıcı her iki işlem için ücret farklıdır.