Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Osmaniye

Kızlık Zarı (Hymen)

Kızlık zarının anatomik olarak bir özelliği yoktur. vajina girişinden 1 – 2 cm kadar içeride, orta kısmında bir delik olan kılcal damarlardan oluşan ince bir yapıdır. Ortasında bulunan delikten adet kanı çıkmaktadır.

Osmaniye kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarında ilk ilişkide kanama veya acı olmayabilir. Bu durum kızlık zarı yapısına göre değişmektedir. Esnek kızlık zarı genelde ilk ilişki ile kanamaz hatta bazen ancak normal doğum sırasında yırtılır. Bazı toplumlar için ilk ilişkide kızlık zarı kanaması oldukça önemlidir. Bu sebeple daha önce herhangi bir sebeple kızlık zarı bozulmuş kişiler tekrar girecekleri ilişkide kanama olması için kızlık zarı dikimi işlemine başvurur.

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikim işleminde,yırtılan dokuların onarımı ve  işlemden sonra ki ilk ilişkide kanama olmasını amaçlanır. Bu işleme tıpta hymenoplasti denmektedir. 

Kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi olarak iki yöntem de işlem yapılmakatadır.

Geçici kızlık zarı dikimi işlemi,  ilişkiye yedi on gün kala  yapılır. Bu süre içerisinde mutlaka ilişkiye girilmelidir. Aksi takdirde kızlık zarı dikilmeden önce ki haline geri dönmektedir. Bu yüzden geçici işlem ilişki tarihi belli kişilerde yapılması uygundur. 

Kalıcı kızlık zarı dikim işlemi  ise, belli bir ilişki tarihi yoksa tercih edilir. İşlemden sonra üzerinden yıllarda geçse kalıcılığını koruyup ilk ilişki ile kanayacaktır. Kalıcı kızlık zarı flep yöntemi ile yapılır. 

Kızlık zarı dikimi yapılacak hastamız ilk önce muayene edilir. Hastamız anestezi doktorumuz tarafından uyutulur ve işlem sırasında herhangi bir şey hissetmemesi amaçlanır. Geçici kızlık zarı dikiminde hymende ki mevcut parçalar dikilir.  kalıcı kızlık zarı dikiminde vajina duvarından alınan doku ile yeni bir kızlık zarı oluşturulur. 

Kızlık zarı dikimi işlemi ortalama 20-30 dakikada tamamlanır. İşlemden sonra yarım saatlik bir istirahat sonrası hastamız günlük yaşantısına geri döner. 

Kızlık zarı dikimi sırasında lokal veya genel anestezi tercih edilir. Genel anestezide sedasyon yöntemi kullanılır. Uykunuzun derin hali gibi düşünebilirsiniz. Anestezi uzmanı tarafından kolunuzdan bir damar yolu açılır ve ilaç verilir. Hastamız işlem boyunca uyur ve işlem bittikten sonra uyandırılır. Verilen ilaç sedo-analjezi grubundandır. Tüm bu anestezi işlemleri uzman anestezi doktoru tarafından yapılır. 

Kızlık zarınızın işlem gördüğü partneriniz tarafından anlaşılmaz. Ancak bir jinekolog muayenesi ile anlaşılır.

Kızlık zarı dikimi işleminden önce, anestezi alınacağı için 5 saatlik açlık gerekmektedir. Tıbbi öykünüzü (bilinen bir hastalık, sürekli kullanılan ilaçlar, ilaçlara karşı alerji varsa vb.) doktorunuza bildirmelisiniz. 

Kızlık zarı dikimi sonrasında, üç hafta enfeksiyona yol açabilecek aktivitelerde uzak durulmalıdır. Bununla beraber dikişe zarar verecek sporlar yapılmamalıdır. (ata binmek, bisiklete binmek vb.) Doktorunuzun reçete edeceği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. 

Bazen işlemden sonra merak edip aynada kızlık zarına bakan kişiler oluyor. Bu durum çok risklidir bilmeden dikişlere zarar verilebilir. En sağlıklısı doktorunuza muayene olmaktır. 

Kızlık zarı dikimi işlemini 18 yaşını geçmiş evli ya da bekar tüm kadınlar kendi rızası ile yaptırabilir. 

Kızlık zarı dikimi işlemi yapan; özel hastanelerde, muayenehanelerde ve kliniklerde işlem yapılmaktadır. 

Kızlık zarı dikimi için 1-2 saatiniz ayırmanız yeterli olacaktır. Yatış gerektirmez işlem sonrası günlük hayata geri dönülmektedir. 

Osmaniye Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi muayenehanemizdeKızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  . Bu fiyata muayene, işlem, anestezi ve sonrasında ki kontrol muayenesi dahildir. 

Muayenehanemiz de hastamızın kişisel ve tıbbi bilgileri tamamen gizli kalmaktadır. Hastamız dışında üçüncü bir kişiye işlem veya hastamız hakkında bilgi verilmemektedir.