Kızlık Zarı

Kütahya Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi, hijyenik ortamlarda, deneyimli ellerde ve gizliliğin korunduğu bir yerde; Kısacası, güvenilir koşullarda ağrısız bir şekilde yapılması gerek.

Kütahya kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı bir diğer adı ile hymen, vajina girişinin 1-2 cm iç kısmında bulunmaktadır. Kılcal damarlardan oluşan bu yapı ortasında adet kanamasının çıkması için bir delik bulunur ve bu deliğin şekline göre;

  • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zarı
  • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
  • Septalı, bölmeli kızlık zarı
  • Yarı septalı, yarı bölmeli kızlık zarı
  • Kribriform, kalbursu kızlık zarı
  • Kresent, yarım ay kızlık zarı
  • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
  • Annüler, halka şeklinde kızlık zarı, gibi birkaç isimle adlandırılır.Esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarı  ilişki sonrası kanamayabilirde, bu durum oldukça yaygındır. Her ne kadar kılcar damarlarla kaplı bir yapı olsa da, kanamama ihtimali vardır.

Kızlık zarı 2 çeşitte yapılmaktadır;

Geçici Kızlık Zarı;

Geçici kızlık zarı dikiminde en önemli kriter hastanın cinsel ilişkiye gireceği günün belli olmasıdır. Eğer günü belli değilse mutlaka gününü belirlemeli veya kalıcı yöntem ile dikim yaptırmalıdır. İlişki tarihi belli olan hastanın 7-10 gün öncesinden bu işlemi yaptırması uygun olacaktır. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. 

Kalıcı Kızlık Zarı; 

Kalıcı kızlık zarı dikiminde hastanın ilişki tarihinin bir önemi yoktur, eğer hasta  hemen cinsel ilişkiye girmeyecek ise  ilişkiye gireceği gün belli değilse hatta belki aylar, yıllar sonra yaşanacak bir ilişki ise kesinlikle kalıcı yöntem ile dikilmesi gerekmektedir. 

İki yöntemde de hasta anestezi altında uyurken yapılacaktır. İşlem randevusuna gelmeden 5 saat öncesinden itibaren sigara ve su dahil yeme içmeyi bırakması, midesi tamamen boş olarak gelmesi gerekmektedir. Sedasyon anestezi altında yapılan bu işlem derin uyku halidir, işlem süresince hasta uyur ve  hiçbir şey hissetmez.

Hymenoplasti İşlemi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşlem sonrası oluşabilecek hafif bir kanama veya lekelenmeler olabilir, otururken batma hissi vs gibi durumlarda size reçete edilen ağrı kesiciyi içebilirsiniz. Eğer geçici kızlık zarı dikimi yaptırdıysanız İlişki gününe kadar havuz, deniz, hamam sauna gibi ortamlardan uzak kalmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecek ve düşecektir dikişlerinizi aldırmanıza gerek yoktur. Bu durum normaldir.

Kalıcı Kızlık zarı dikimi yapıldıysa,  İşlemi takip eden 10-15 gün hafif kanamalarınız ve ağrılarınız  olabilir. Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir yani dikiş aldırmanızı gerektirecek bir durum yoktur.  Her iki yöntemde de enfeksiyon riski vardır bu nedenden dolayı işlem sonrası size reçete edilen antibiyotiğinizi düzenli olarak kullanmalısınız.  

18 yaşını doldurmuş her kadın bu işlemi kendi rızası ile yaptırabilmektedir. Kızlık zarı dikimi,onarımı işlemi ağrılı ve acılı bir işlem olmasından dolayı sedasyon anestezi ile anestezi altında yapılmaktadır. Sedasyon anestezi derin uykuya haldir. hasta işlem süresince uyur ve hiçbir şey hissetmez. İşlem süresince hiçbir şey hissedilmemesi için hastanın anestezi alması gerekir, anestezi alacağından dolayı hasta işleme gelmeden önce 4-5 saat su ve sigara da dahil olmak üzere hiçbir şey yiyip içmemesi gerekmektedir. Hastanın anestezi alması gerektiğinden dolayı midesinin aç olması gerekir.  İşlem sonrası hasta 15 dk dinlendirilir ve kendine geldiğinde kaldırılır, süreç hakkında bilgi verildikten sonra hasta günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Günü birlik gidiş dönüş yapacak olan hastaların 1 saatini bu işlem için ayırmaları gerekmektedir. 

Kütahya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayriyeten bir ücret edemeyeceksiniz. Kızlık zarı işlemi kalıcı yada geçici olarak farklı miktarla fiyatlandırılır.