Kızlık Zarı

Kahramanmaraş Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi, daha önce kızlık zarı yırtılmış ve tekrar gireceği cinsel ilişkide kızlık zarını yırtılmamış hali gibi tekrar yırtılıp kanaması için yapılmaktadır. 

Bazı toplumlarda kızlık zarına oldukça önem verilir. Yırtılmamış kızlık zarına sahip olan kişilerin bekaretliğini daha önce ilişkiye girmemiş olduğunu temsil ettiğine inanırlar. Bu sebeple kızlık zarı dikimine başvururlar. Fakat kızlık zarı sadece ilişki ile bozulmaz. Kaza, düşme, çarpma, sert mastürbasyon, parmak sokma vb. Sebepler ilede yırtılabilir veya zedelenir. 

Maraş kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Halk arasında kızlık zarı olarak adlandırılan hymen vajinanın 1 cm. İçerisinde bulunur. Kadının adet görebilmesi için vajina girişini tamamen kapatmaz. Adet kanının çıkmadığı durumlarda kızlık zarı kapalı olur ve adet kanı içeride birikir. Bu durum tıbbi sorunlara yol açabilir bu yüzden cerrahi bir işlem ile onarılması gerekmektedir. 

Yuvarlak kızlık zarı, delikli kızlık zarı, bölmeli kızlık zarı, yarı bölmeli kızlık zarı, esnek kızlık zarı, kapalı kızlık zarı, doğal çentikli kızlık zarı olarak bir den fazla çeşidi bulunur, 

Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı ve ya hangi yapıya sahip olduğu ancak jinekolog muayenesi ile anlaşılır. Basit ve acısız bir muayene şeklidir. Çıplak göz ile bakılır. 

Kızlık zarı yırtıldığında uzun zaman ilişkiye girilmese bile kendi kendini onarmaz ve iyileşmez. Ancak cerrahi bir işlem ile onarım yapılır. 

Kızlık zarı dikiminin iki yöntemi vardır. 

Geçici kızlık zarı dikimi ilişki tarihine 1-7 gün kala yapılmalıdır. Geçici olarak atılan dikişler partner tarafından anlaşılmaz. Cinsel ilişkide kızlık zarı yırtılır ve kanar. 

Kalıcı kızlık zarı belli bir ilişki tarihi olmadığı zaman yapılır. Atılan dikişler ile onarılan kızlık zarı, yıllarda geçse ilk ilişkide yırtılıp kanar. Burada dikişlerin 3 hafta iyileşme süresi vardır.

Kızlık zarı dikimi anestezi eşliğinde yapılmaktadır. Lokal veya genel olarak iki anestezi yöntemi de tercih edilebilir. Lokal anestezide sadece işlem yapılacak bölge uyuşturulur. Bu uygulama işlem yapacak doktor tarafından yapılır. Genel anestezi ameliyatlarda alınan anesteziler gibi ağır bir anestezi değildir. Uykunun derin hali gibi düşünülebilir. İşlem bitene kadar hasta uyur ve acı ağrı hissetmez işlem bitince uyandırılır 10-15 dakikada hasta kendini toparlar. Sedo-analjezi dediğimiz bu yöntem anestezi uzmanı tarafından uygulanır.

Tüm bu işlemler 30-40 dakikada biter ve hasta normal hayatına geri döner. Eğer sedo-analjezi yöntemi ile anestezi verildiyse hastada uyku hali, halsizlik ve duygusal durumlar olabilir. Kızlık zarı dikiminden sonra ağrı acı olmaz. 

Kızlık zarı dikimi işleminden önce kişi tıbbi öyküsü hakkında doktora bilgi vermelidir. Eğer genel anestezi uygulanacak ise hasta 5 saat aç susuz olmalıdır. 

Kalıcı Kızlık zarı dikimi işleminden sonra ilk 3 hafta oldukça önemlidir. Eğer dikiş enfeksiyon kaparsa sağlıklı bir şekilde iyileşmez ve dikişte açılmalar olabilir. Bu yüzden reçete edilen antibiyotik düzenli bir şekilde kullanılmalı. İşlem bölgesi su ile temas etmemeli, ayakta duş alınmalıdır. Dikişe zarar verecek sporlar, ata binmek, bisiklete binmek gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır. 

Maraş Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.    

Ödeyeceğiniz bu ücrete anestezi, işlem ve işlemden 3 hafta sonra geleceğiniz ilk kontrolünüz dahildir. 

Kalıcı kızlık zarı işlemi yapan devlet hastanelerinde, kalıcı kızlık zarı yapan özel hastanelerde, kliniklerde, muayenehanelerde bu işlemler yapılmaktadır. 

18 yaşından büyük her kadın kızlık zarı dikimi yaptırabilir. 

Muayenehanemiz de gizlilik ön plandadır. Kişisel ve tıbbi bilgiler yalnızca hasta doktor arasında kalır ve üçüncü bir kişi ile paylaşılmaz.