Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Dikimi Karaman

Kızlık zarı dikimi Karaman

Kılzık zarı dikiminin bir diğer adıda Himenoplasti dir. Kızlık zarı olarak bilinen hymen  kılcal damarlar ile kaplı bir yapıdır. Kızlık zarı onarımı bir vajnal estetik ameliyatlarındandır. Vajinanın 1 cm içerisinde yer alan bu kılcal damarlar ile kaplı yapı, kilolu hastalarda daha da ileride olabilmektedir. Cinsel ilişki sonrası kanaması ön görülen bu zarın esnek olmasından kaynaklı çoğu zaman kanamayabilir de.

Karaman kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba,

Ben, Dr. Uzay Yıldırım,

Muayenehanemde kızlık zarı dikimi fiyatları;

İşlem öncesi muayene, zar dikimi ve anestezi ücreti ve 3 hafta sonra yapacağım kontrolleri kapsayacak şekilde 3500 TL.

Bu ücret, kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi işlemlerinin her ikisi için de geçerlidir.

Bu nedenle kızlık zarı muayenesi yapılmaktadır. Kızlık zarının birkaç şekili vardır bu şekilleri şöyle sıralayabiliriz; 

 • Annnüler
 • Deliksiz 
 • Septalı 
 • Kribriform 
 • Yarı Septalı 
 • Labial 
 • Fimbrial 

 Kızlık zarı muayene ve işlemi kliniğimizde hasta gizliliği prensibi öncelik alınarak yapılmaktadır. 

Kızlık zarının esnek olması bozulmayacağı anlamına gelmemektedir. Bozulan kızlık zarı kanayabilir veyahut kanamayabilir.Bazı durumlar kızlık zarının bozulmasına sebebiyet vermektedir. Kızlık zarının bozulmasına sebep olacak nedenler şu şekildedir; Cinsel birliktelik sonrası oluşabilecek deformasyon, sert bir şekilde yapılan  mastürbasyon, vajina içine yabancı bir cisim ile müdahale, vajinaya alınan sert bir darbe yada kaza gibi sebepler nedeniyle bozulabilmektedir. 18 yaşını doldurmuş her kadın bu işlemi kendi rızası ile yaptırabilmektedir. Kızlık zarı dikimi,onarımı işlemi ağrılı ve acılı bir işlem olmasından dolayı sedasyon anestezi ile anestezi altında yapılmaktadır. Sedasyon anestezi derin uykuy haldir. hasta işlem süresince uyur ve hiçbirşey hissetmez. İşlem süresince hiçbir şey hissedilmemesi için hastanın anestezi alması gerekir, anestezi alacağından dolayı hasta işleme gelmeden önce 5 saat su ve sigara da dahil olmak üzere hiçbir şey yiyip içmemesi gerekmektedir. Hastanın anestezi alması gerektiğinden dolayı midesinin aç olması gerekir.  İşlem sonrası hasta 15 dk dinlendirilir ve kendine geldiğinde kaldırılır, süreç hakkında bilgi verildikten sonra hasta günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Günü birlik gidiş dönüş yapıcak olan hastaların 1 saatını bu işlem için ayırmaları gerekmektedir. 

Kızlık Zarı İşlem Sonrası Bilinmesi Gerekenler 

İşlem sonrası oluşabilecek hafif bir kanama veya lekelenmeler olabilir, otururken batma hissi vs gibi durumlarda mutlaka size reçete edilen ağrı kesiciyi içmenizi öneriyoruz. Bu durum normaldir. Eğer geçici kızlık zarı dikimi yaptırdıysanız İlişki gününe kadar havuz, deniz, hamam sauna gibi ortamlardan uzak kalmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecek ve düşecektir dikişlerinizi aldırmanıza gerek yoktur.

Kalıcı Kızlık zarı dikimi yapıldıysa,  İşlemi takip eden 10-15 gün hafif kanamalarınız olabilir. Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir yani dikiş aldırmanızı gerektirecek bir durum yoktur.  Her iki yöntemde de enfeksiyon riski vardır bu nedenden dolayı işlem sonrası sşize reçete edilen antibiyotiğinizi düzenli olarak kullanmalısınız. 

Karaman Kızlık Zarı Hymenoplasti Fiyatları;

Kızlık zarı onarımı işlemi kliniklerde ve  özel hastanelerde belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret tablosunu belirleyebilmektedir.

 • Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;
 • Muayene, işlem ve anestezi herşey dahil 3500 TL’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir. 3 hafta sonra bir kontrol olucaktır. Kontrol için herhangi ekstradan bir ücret talep edilmeyecektir. 
 • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapılsa da kalıcı ve geçici onarım olması fiyat açısından bir değişikliğe sebep olmamaktadır.
 • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir. İşlem sonrası hasta aklına takılan en ufak bir durumda bizimle iletişime geçebilir.