Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Ordu

Kızlık zarının bir diğer adı da Hymen dir. Kızlık zarı vajina girişinin hemen 1-2 cam içerisindedir. Vajina içerisinde olmasından dolayı sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. Esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarının bozulmama ihtimali de oldukça yüksektir. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir kadın doğum doktoru tarafından muayene sonucu öğrenilebilir.  Kızlık zarı dikimini 18 yaşını doldurmuş her kadın  yaptırabilir.

Ordu kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı Onarımı işlemi 2 çeşitte yapılmaktadır. 

  1. Geçici Kızlık Zarı onarımı; Geçici onarım yapılacak kızlık zarı dikim sonrası girilecek  ilişki tarihi belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olur. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler, cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Bu nedenle ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olucaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. 
  2. Kalıcı Kızlık Zarı onarımı; ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yöntemdede dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. 

 

Kızlık Zarı Muayenesi 

Kızlık zarı muayenesi acılı ve ağrılı bir işlem değildir kızlık zarının muayenesi, yapılan bekaret kontrolü kızlık zarının yapısına asla zarar vermemektedir. Hasta kendi kızlık zarı muayenesi uygun pozisyonda yapabilir fakat bozulup bozulmadığına karar veremediği gibi zedelenme riski de bir o kadar yüksektir bu nedenle kızlık zarı muayenesi bir kadın doğum hekim tarafından yapılmalıdır.

Ordu Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyeten bir ücret edemeyeceksiniz. Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat açısından değişikliğe sebep olmaktadır. Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.

Kızlık Zarı Bozulması 

Kızlık zarının bozulmasına sebep olacak nedenler şu şekildedir;

  • Cinsel birliktelik sonrası oluşabilecek deforme, 
  • sert bir şekilde yapılan  mastürbasyon,
  • vajina içine yabancı bir cisim ile müdahale,
  • vajinaya alınan sert bir darbe yada kaza gibi sebepler nedeniyle bozulabilmektedir.

Kızlık zarının bozulup bozulmadığını anlamnın en net cevabı kandır.Deforme olan kızlık zarının yapısı bozulmasından dolayı ilişki esnasında yada alınan darbede vs bir miktar kanama olması beklenmektedir. Ancak hiç kanama olmaması da son derece normaldir bu tamamen kızlık arının yapısına göre değişmektedir. Kızlık zarı kanaması, kırmızı, açık renkli pembe bazen 1-2 saat süren bazen peçete ile silince lekenme tarzında gelebilen bazende bir kaç gün sürebilen kanama çeşitleri vardır. 

Tabi ki bu durumun tam tersi de mümkündür hiç kanama ile karşılaşılmaması da normaldir. Deforme olan kızlık zarı esnek bir yapıya sahip olduğu için kanamayabilir de. Bu durumu net olarak anlayabilmenin tek yolu Kadın doğum uzman bir hekim tarafından yapılan kızlık zarı muayenesidir.

İşlemi takiben ilk 15 gün kadar ara ara hafif kanamalar olabilir, otururken batmalar gibi durumlar olması normaldir. 20 – 30 gün aralığında bir kontrole gelebilirsiniz. Bu süreçte, ata binmek, denize girmek, havuza girmek, bisiklete binmek gibi işleme ve işlem bölgesindeki dikişlerinize zarar verebilecek ya da enfeksiyona neden olabilecek tüm aktiviteler yasak.