Kızlık Zarı

Karabük Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi işleminin yapılış amacı, bir sebepten kızlık zarı bozulmuş kişinin gerdek gecesi kanama yaşaması ve kızlık zarı ilk defa bozuluyormuş izlenimi ve hissiyatı yaratmasıdır.

Kızlık zarı yani hymen adını eski Yunan tanrılarından düğün tanrısı olan Hymen’den alır. Hymenoplasti de bozulan kızlık zarını onarmak için yapılan işlemin tıbbi adıdır.

Karabük kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Kızlık zarı eski çağlardan beri cinsel bir tabu haline gelmiş, uğruna cinayetler işlenmiş, evlilikler daha başlamadan bitmiş, kadını hor görmenin bir yolu olarak görülmüş bir olgudur. Gözde ve sözde bu kadar büyütülen kızlık zarı tıbben hiçbir fonksiyonu olmayan bir yapıdır. Kızlık zarı vajina girişinden 1-2 cm içeride bulunan ortası adet kanı akması için delik olan bir yapıdır. İlişki sırasında da mevcutta bulunan bu delik daha da büyüyerek yırtılır.

Ancak bazı durumlarda ve bir çok kadının başına geldiği üzere kızlık zarı doğuştan esnek olabilir ve ilk hatta ilk ilişki sonrasında bir çok defa ilişkiye girilmesine rağmen kanama olmayabilir. 

Kızlık zarı septalı, annüler, labial,perdeli gibi çeşitleri olan bir yapıdır. Her çeşidin kendine has görüntü özelliği bulunur ve bu ancak kızlık zarı – bekaret muayenesi sırasında anlaşılır.

Kızlık zarı muayenesi kolay ve acısız bir muayenedir. Jinekolojik muayene masasında, jinekolojik muayene olur gibi pozisyon verilen hastanın vajina girişinden kızlık zarı incelenir. Kısa ve ağrısız bir muayenedir.

Bu muayene sırasında hastamız istemediği sürece yanında herhangi biri muayeneye eşlik edemez ve bulgular hasta dışında biriyle paylaşılamaz. Yine kliniğimizde hastanın isteği dışında kendisine herhangi bir muayene ya da işlem yapılmaz. Herşey hastanın onayı ve isteği doğrultusunda olur. Bu durum şu konuyu da netleştiriyor ki önceliğimiz hasta gizliliğidir. Burada yapılan herhangi bir muayene ya da işlem için bir kayıt oluşturulmaz ve hasta bilgileri hasta ile doktor arasında gizli kalır.

Karabük Kızlık zarı dikimi işlemi için  kullanılan iki uygulama vardır. 

Bunlardan biri, gerdek – ilk ilişki tarihi belliyse bu tarihe  7-10 kala aralığında yapılan geçici kızlık zarı dikim işlemidir ki bu işlem yapıldıktan yaklaşık 10 gün sonra işlem bölgesi işlemden önceki halini geri alır.

Bir diğer uygulama ise, ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-21 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı dikimi işlemidir.

İki uygulamada yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve hastanın ve işlemin konforu açısından sedasyon anestezi ile yapılmaktadır. Sedasyon anestezi hastanın derin uykuda olduğu ve bir şey hissetmediği bir genel anestezi türüdür. İşlem sonrası hemen uyandırılan hasta bir süre dinlendikten sonra günlük yaşantısına geri döner.

Sedasyon anestezi alacak olan hastamızın işlem randevusuna gelmeden 5 saat öncesinden itibaren sigara ve su dahil yeme içme aktivitelerine bir son vermesi, midesi boş olarak gelmesi gerekmektedir.

Bu işlem gerekli tecrübe ve donanıma sahip tüm özel muayenehanelerde yapılabilir. Ancak tıbbi geçmişiniz bu aşamada çok önemlidir. Kronik bir hastalık ve sürekli kullanılan ilaçlar, akciğer ya da kalp hastalıkları, son 1 hafta içinde sık ve çok aspirin kullanımı, alkol yada uyuşturucu bağımlılığı gibi sorunlar mutlaka işlem öncesi paylaşılmalıdır ki gerekli önlemler alınsın.

İşlemi takiben ilk 20 gün kadar ara ara hafif kanamalar, batmalar gibi durumlar olması normaldir. 21 – 30 gün aralığında bir kontrole gelebilirsiniz. Bu süreçte, ata binmek, denize girmek, havuza girmek, bisiklete binmek gibi işleme ve işlem bölgesine zarar verebilecek ya da enfeksiyona neden olabilecek tüm aktiviteler yasak.

Karabük Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kliniğimizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   dir. İki uygulamada farklı ücret vardır. Bu ücretlere işlem öncesi ve sonrası muayeneniz, işlem, anestezi ve 20 gün sonra ki kontrolünüz dahildir.