Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Yalova

Kızlık zarı, ülkemiz ve benzeri ülkelerde bir namus işareti niteliği taşıyan, uğruna nice canların alındığı ama aslında tıbben hiç bir niteliği bulunmayan bir doku parçasıdır. Bu doku vajina girişinden 1-2 cm içeride bulunur ve zar gibi ince bir dokudur. Ortası da regl kanı akışının sağlanması için deliktir. Tıbbi adı hymendir. 

Kızlık zarı ilk ilişkiye girildiğinde yırtılır ve kanama yapar bu doğru ama ne yazık ki çok eksik bilinen bir doğru. Çünkü birçok durumda yapısal ya da doğuştan gelen esneklik ve sebeplerden kaynaklı kızlık zarı ilk ilişkide kanamayabilir. Yani kanaması kadar kanamaması da normaldir.

Yalova kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı Çeşitleri

  • Halka tipi, annüler kızlık zarı
  • Septalı kızlık zarı
  • Kribriform kızlık zarı
  • Fimbrial kızlık zarı
  • Kresentrik kızlık zarı
  • Dentiküler kızlık zarı
  • İmperfone kızlık zarı
  • Labial kızlık zarı

Kızlık zarının yapısı ancak bir jinekoloji uzmanı tarafından bakıldığında ve muayene edildiğinde anlaşılır. Bazı kızlık zarı çeşitleri tıbben bir müdahale gerektirebilir.

Kızlık Zarı – Bekaret Muayenesi

Kızlık zarı muayenesi, kızlık zarında yırtık ya da hasar olup olmadığı ya da kızlık zarının çeşidini belirleyebilmek amacıyla yapılan muayenedir. Bu muayene oldukça basit ve acısız herhangi bir tıbbi alet kullanmadan el ve göz ile yapılabilen ancak uzmanı tarafından yani tecrübeli bir jinekolog tarafından yapılması gereken bir muayenedir. Kızlık zarı muayenesinde kişinin ne zaman kaç kere ilişki yaşadığı belli olmaz. Kızlık zarı muayenesine hasta dışında başka kimse giremez ve muayene sonuçları hasta dışında kimseyle paylaşılmaz.

Kızlık Zarı Dikimi

Yapılan muayene sonucu kızlık zarı yırtıldığı belirlenen yada bilgisi dahilinde yırtığı bulunan yada herhangi bir sebeple kızlık zarı hasar görmüş hasta, bir nedenle bu hasarın onarılmasını isterse çözüm olarak yapılacak bir işlem vardır o da kızlık zarı dikimi yani hymenoplasti işlemidir. Bu işlemin amacı zarar görmüş ya da yırtılmış kızlık zarını onarmak ve gerdek gecesi veya ilk ilişkide yeniden kanamasını sağlamak. Bu işlem iki şekilde yapılabilir. Geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi işlemleri.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi; Adından da anlaşıldığı üzere geçici süreyle yapılan işlemdir. Bu işlemin en doğru kullanım şekli ve yapılma amacı gerdek tarihi belliyse ve yaklaşık 7-10 gün kaldıysa yapılmalıdır. İşlemi yaklaşık 20-30 dakika süren hasta işlem sonrası 7-10 gün kadar enfeksiyon kapabileceği tüm aktivitelerden ve ağır sporlardan uzak durmalı vajina bölgesine dikkat etmeli ayakta duş alıp bölgeye su sabun sürmemelidir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi; Bu işlem eğer düğün ya da ilk ilişki için önünüzde bilinmeyen ya da uzak tarihli bir zaman var ise yapılması en uygun olan dikim şeklidir. Bu durumda flep yöntemi ile kızlık zarı zarı dokusu yenilenmiş oluyor ve işlem sonrası aradan yıllar bile geçmiş olsa işlem kalıcılığını koruyor ve kanama oluyor. İşlemi yaklaşık olarak 30 dakika süren hastamız bir süre dinlendikten sonra hayatının normal akışına dönüş yapıyor. Yaklaşık 3 haftalık bir iyileşme süreci var bu süreçte at ve bisiklet gibi işlem bölgesi ile direk teması olan sporlardan uzak durunuz, sürtünme ya da mastürbasyon yolu ile gelebilecek zararlar dolayısıyla cinsel yakınlaşmalardan uzak durunuz. Ayakta duş alıp su ve sabun sürmeyiniz.

Her iki işlemde doktorunuzun söylediği tıbbi kurallara uyduğunuz takdirde işlem sonrası yaşayacağınız ilk ilişkide kanamanız olacaktır.

Yalova Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Yalova Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   dir.