Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Tokat

 • Kızlık zarı dikiminin bir diğer adıda Himenoplasti dir. Hymen kızlık zarı olarak bilinen kılcal damarlar ile kaplı bir yapıdır. Kızlık zarı onarımı bir vajinal estetik ameliyatlarındandır. 
 • Kızlık zarı kadın vajinasının 1-2 cm içerisinde kılcal damarlarla kaplı olan bir zardır. 
 • Kızlık zarı cinsel birliktelik, vajina içine yabancı cisim girmesi vb durumlarda bozulabilen bir yapıya sahiptir. Kızlık zarı bozulduktan sonra geri eski haline dönmez

Tokat kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri
 • Kızlık zarı esnek bir yapıya sahiptir bazı durumlarda girilen ilk ilişki olmasına rağmen kanamayabilir bu tamamen kadının fizyolojik yapısına bağlıdır. 
 • Kızlık zarı dikimi-onarımı işlemi ağrılı ve acılı bir işlem olmasından kaynaklı sedasyon anestezi ile anestezi altında yapılmaktadır. İşlem süresince hiçbir şey hissedilmemesi için hastanın anestezi alması gerekir anestezi alacağından dolayı hasta işleme gelmeden önce 5 saat su ve sigara da dahil olmak üzere hiçbir şey yiyip içmemesi gerekmektedir. Hasta anestezi alacağından dolayı midesinin aç olması gerekir. 
 • Hymenoplasti işlemi 2 çeşitte yapılmaktadır, Kalıcı Kızlık Zarı ve Geçici Kızlık Zarı;

 

 1. Kalıcı yöntem ile yapılan kızlık zarı onarımı, bu yöntem ile yapılan kızlık zarı dikimi sonrası hasta hemen cinsel ilişkiye girmeyecek ise  ilişkiye gireceği gün belli değilse hatta belki aylar, yıllar sonra yaşanacak bir ilişki ise kesinlikle kalıcı yöntem ile dikilmesi gerekmektedir. 
 2. Geçici yöntem ile yapılan kızlık zarı onarımı, hastanın ilişkiye girileceği gün belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olmaktadır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler ve  cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Geçici kızlık zarında ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz ve kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Doktorunuz bununla ilgili detaylı bilgiyi verecektir.  

 

Tokat Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı onarımı işlemi özel hastane ve kliniklerde belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret tablosunu belirleyebilmektedir.

 • Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;
 • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyetten bir ücret edemeyeceksiniz. 
 • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat açısından değişikliğe sebep olmaktadır.
 • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.

 

Kızlık Zarının Bozulduğu Anlaşılır mı ?

Kızlık zarı vajina girişinin hemen 1-2 cam içerisinde olmasıdnan dolayı sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir kadın doğum doktoru tarafından muayene sonucu öğrenilebilir. 

Kızlık zarı dikimini 18 yaşını doldurmuş her kadın  yaptırabilir. 

Hymenoplasti işlemi sonrası size antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilmektedir. Mutlaka antibiyotiğinizi düzenli olarak içmenizi tavsiye ediyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel bir durum olmaması için antibiyotik büyük önem arz etmektedir. Hymenoplasti işlemi hasta gizliliği esas alınarak yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi sonrası bir kadın doğum uzmanı tarafından bakılmadığı müddetçe bu işlemi yaptırdığınız anlaşılmaz. Kızlık zarı yaptıran hasta 3 hafta sonra kontrolüne gelmesinde fayda var, ve eğer dilerse ileride gireceği ilişki öncesi de gelip kızlık zarı kontrolünü yaptırabilir bunun için kliniğimizi aramanız ve randevu almanız yeterlidir.