Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Afyon

Kızlık zarı dikimi, tıbben hymenoplasti olarak adlandırılır. Bu tedavinin amacı, ilişki sonucu ya da farklı sebeplerle kızlık zarı bozulmuş yani bekaretini kaybetmiş hastaya yeniden bir kızlık zarı kazandırmak ve ilk ilişkide kan gelmesini sağlamak. 

Kızlık zarı dikimi işlemi, kliniğimizde gizlilik politikası ön planda tutularak, hocamızın deneyim ve tecrübesi ile hijyenik ve güvenilir bir ortamda yapılmaktadır.

Yapılan bu işlem sonucu sanki ilk ilişki olmuş gibi kanama gerçekleşir.

Afyon kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Dışarıdan bakıldığında herhangi bir işlem yapıldığı anlaşılmaz. Ancak ve ancak Kızlık zarı dikimi sonrası ilişkiden önce yapılan bir jinekolojik muayenede doktorunuzun anlama olasılığı olabilir. Onun dışında anlaşılması mümkün değildir.

Yapılan işlem, vajina dışarıdan sert bir darbe yada cisim teması almadıkça, işlem sonrası ilk cinsel ilişkinizi yaşayana kadar bozulmaz olmaz ve ilk ilişkide kanama olur.

Kızlık Zarı Dikimi Çeşitleri;

Geçici Kızlık Zarı, bu yöntemde hasta sedasyon anestezi ile uyutulur yaklaşık 20 dakika süren operasyon sırasında hastanın yırtılmış olan kızlık zarı iki taraftan yaklaştırılarak birbirine dikilir ve yaklaşık 7-10 aralığında girilecek ilişki sırasında kanaması için onarılır. İşlemi biten hasta uyandırılır bir süre dinlendikten sonra günlük yaşamına geri döner. Antibiyotik ve ağrı kesici kullanır. İlişki gününe kadar ayakta duş alır, vajina bölgesine su sabun sürmez, havuz ve denize girmez. Hijyenik ve enfeksiyonel bu kurallara dikkat eden hasta 7-10 arasında ilişkiye girdiğinde kanaması olur.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi, bu yöntemde hasta yine sedasyon anestezi ile uyutulur yaklaşık 30 dakika süren operasyon sırasında önce yırtılan kızlık zarında ki hasarlı dokular temizlenir vajina arka duvarından alınan ince bir doku sayesinde bu bölgede yeni bir kızlık zarı yapısı oluşturulur ki bu yönteme aynı zamanda flep yöntemide denmektedir. İşlem sonrası hasta bir süre kliniğimizde dinlenir ve sonrasında günlük hayatına geri döner. Reçetesine yazılmış olan antibiyotik ve ağrı kesici düzenli olarak kullanır, 3 hafta boyunca işlem bölgesine dikkat eder, bisiklete ve ata binmez, havuz ve denize girmez, ayakta duş alıp bölgeye su ve sabun değdirmez ve kendisine anlatılan tıbbi ve hijyenik kurallara uyarsa yıllar sonra bile ilk ilişkiye girse kanaması olacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Afyon kızlık zarı dikimi için kliniğimizde belirlenen fiyat politikası geçici ya da kalıcı dikim olarak fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  

Herkes Kızlık Zarı Diktirebilir mi?

On sekiz yaşından büyük her genç kadın, kaç ilişkiye girdiği ya da doğum yapıp yapmadığı bakılmaksızın bu işlemi yaptırabilir.

Kızlık zarı sürtünme ya da  mastürbasyon ile bozulur mu?

Kızlık zarı sürtünme ile bozulmayabilir ancak sert bir cisim, darbe ya da mastürbasyon sırasında zarar görebilir. Özellikle kanama olduğu durumlarda mutlaka muayene olunması gerekir.

Bekaret muayenesi kızlık zarına hasar verir mi?

İşinin uzmanı ve tecrübeli bir doktor tarafından yapılan muayenenin hiç bir zararı yoktur. Ancak kendi kendinize bakmaya ya da muayene etmeye çalışmayın. Bu zarınıza zarar verebilir.

Kızlık zarı dikimi işlemi riskli midir?

Vücudumuza uygulanan her tıbbi işlem gibi bu işleminde olası riskleri bulunmaktadır. Bunlar enfeksiyon, kanama, rahmin zarar görmesi ya da sedasyon anesteziye bağlı riskler olabilir. Ancak bunlar sık rastlanılan riskler olmamakla birlikte kliniğimiz gerek donanım, gerek lokasyon, gerek hocamızın ve ekibinin tecrübesi ile her türlü ilk yardım ve riske müdahale edebilecek durumdadır.

Birden fazla kızlık zarı dikimi yapılabilir mi?

Evet daha önce kızlık zarı dikimi yaptırmış bir kişi yeniden dikim yaptırabilir.