Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Dikimi Zonguldak

Kızlık zarı dikimi ülkemiz şartlarında sıklıkla yapılan bir işlemdir. İşlem sedasyon anestezi ile özel muayenehane ve klinik şartlarında yapılabilir. İşlem ağrı ve acılı bir işlem olduğundan sedasyon anestezi ile yapmak doğru adım olacaktır.

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi olarak yapılır. Eğer hasta yaklaşık on gün içinde cinsel ilişkiye girmeyi planlıyorsa geçici kızlık zarı, daha uzun süre yapılan işlemin korunmasını planlayan hastalarda ise kalıcı kızlık zarı dikimi yani flep yöntemi uygulanır. 

Zonguldak kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı – Bekaret Muayenesi

Bekaret muayenesi bir kadın hastalıkları ve doğum doktoru yada adli tıp uzmanı tarafından jinekolojik muayene ile aynı pozisyonda yapılır. Bu muayene  kısa ve ağrısız bir muayenedir. Dudakların el ile iki yana açılmasıyla yapılır. Bu muayene ve işlem ancak 18 yaşından büyük hastalarda kendi rızası ve tek gelseler dahi olur. Ancak on sekiz yaşından küçük hastalarda mutlaka anne ya da baba refakati gerekmektedir. Aksi takdirde işlem ya da muayene yapılmamaktadır.

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı – hymen  vajina girişinden 1.5cm içeride bulunan ortası adet kanamasının akması amacıyla delik olan bir ince perdedir.  Kızlık zarı çeşitleri bu küçük deliğin yapısal özelliklerine göre belirlenir. Kızlık zarının yapı, durum ve çeşidi ilk ilişki sonrası kanama olup olmayacağının ve bu kanama miktarının belirleyicisidir.

İlk Defa Cinsel İlişkiye Girildiğinde Kızlık Zarı Yırtılır mı?

Kızlık zarı ilk ilişkiye girildiğinde yırtılır fakat bu ilişki sırasında hissedilmez. Kanama ile anlaşılır. Fakat bazı durumlarda ilk ilişki olmasına rağmen kanama yaşanmayabilir. Bunun sebebi kadınların bir kısmının kızlık zarı yapısının esnek olmasıdır.

Kızlık Zarı Dikim İşlemi Kesin Garantili midir?

Tıbbi hiç bir işlemin yüzde yüz garantisi yoktur. Kaldı ki doğal bir şekilde bozulan kızlık zarı bile kanamayabilir. Burada kliniğimizin en önemli garantisi bugüne kadar yapılan tüm işlemlerden ve hastalarımızdan olumlu sonuçlar almış olmamızdır. Bir diğer önemli nokta özellikle geçici kızlık zarı dikimi işlemi yapıldıysa mutlaka 10 gün içinde, kalıcı kızlık zarı işlemi yapıldıysa en az 10 gün sonra ilişkiye girilmelidir. 

Kızlık Zarı Dikimi Başkaları Tarafından Anlaşılır mı?

İlişkiye girilmeden önce yapılan bir bekaret muayenesinde, anlaşılabilir. Ancak jinekolog olmayan birinin bu işlemi anlaması mümkün değildir. İlişki sonrasında yapılan jinekolojik muayenelerde de anlaşılmaz.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Kızlık zarı dikim işlemi yani hymenoplasti 2 yöntemle yapılır, bunlardan ilki kalıcı kızlık zarı dikimi işlemidir. Flep yöntemi ile yeni bir kızlık zarı oluşturulur ve yıllarca ilişkiye girilmesi kalıcılığını korur.

Diğeri ise geçici süre ile kalan ve yırtılan kızlık zarının bir araya getirilerek dikilmesi ile yapılan işlemdir

Kızlık zarı dikimi sonrası neler yapmalıyız?

Operasyon sonrası size reçete edilen ilaçlarınızı düzenli kullanmalısınız. Yaklaşık 3 hafta işlem bölgesine dikkat etmelisiniz. Su ve sabun sürmemeli ayakta duş almalısınız. Su vücudunuzdan akıp gitsin.  At ve bisiklet gibi aktiviteler ve ağır sporlardan bu süreçte uzak kalmalı, cinsel yakınlaşmalara dikkat etmelisiniz. İşlemde atılan dikişler kendiliğinden eriyen dikişlerdir. Dikiş aldırmak için yeniden gelmenize gerek yok.

Zonguldak Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Zonguldak Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  dir. Bu ücret anestezi, muayene, kontrol işlem olacak şekilde tüm süreci içermektedir. Kliniğimizde herhangi bir kayıt alınmamaktadır. Hasta gizliliği ön plandadır.