Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Aksaray

Kızlık zarı onarımı süreci yaklaşık 25 -30 dakika sürmektedir. Kızlık zarının bir diğer adı da Hymen dir. Hymen, kılcal damarlarla kaplı esnek bir zardır. Kızlık zarı çoğu zaman  halk arasında  bir bekaret göstergesi olarak temsil edilmektedir.

Kızlık zarı onarımı  işleminin yapılış amacı, bir sebepten kızlık zarı bozulmuş kişinin gerdek gecesi kanama yaşaması ve kızlık zarı ilk defa bozuluyormuş izlenimi ve hissiyatı yaratmasıdır.

Aksaray kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı yapısı sebebiyle ilk defa ilişkiye girildiği zaman kanayabilir. Ama pek çok genç kadının başına geldiği üzere, esneklik gibi doğuştan gelen yapısal özellikler sebebiyle kanama olmayabilir. Bu sebeple asla unutulmamalıdır ki ilk ilişkide kızlık zarı mutlaka kanayacak diye bir şart yoktur. Kızlık zarı onarımı işlemini 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile  yaptırabilir. 

Kızlık Zarı Onarımı işlemi 2 çeşitte yapılmaktadır. 

  1. Geçici Kızlık Zarı onarımı; Geçici onarım yapılacak kızlık zarı dikim sonrası girilecek  ilişki tarihi belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olur. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler, cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Bu nedenle ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. 
  2. Kalıcı Kızlık Zarı onarımı; ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yöntemde de dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. 

 

İki yöntemde de hasta anestezi altında uyurken yapılacaktır. İşlem randevusuna gelmeden 5 saat öncesinden itibaren sigara ve su dahil yeme içmeyi bırakması, midesi tamamen boş olarak gelmesi gerekmektedir. Sedasyon anestezi altında yapılan bu işlem derin uyku halidir, işlem süresince hasta uyur ve  hiçbir şey hissetmez.

alınsın.

Kızlık zarının bozulmasına sebep olacak nedenler şu şekildedir; Cinsel birliktelik sonrası oluşabilecek deforme, sert bir şekilde yapılan  mastürbasyon, vajina içine yabancı bir cisim ile müdahale, vajinaya alınan sert bir darbe yada kaza gibi sebepler nedeniyle bozulabilmektedir.

Hymenoplasti İşlemi Sonrası;  

İşlem sonrası ilk 1 hafta hafif bir kanamanız(lekelenmeleriniz  vs olabilir, bu durum normaldir. Eğer geçici kızlık zarı onarımı yapıldıysa İlişki gününe kadar havuz, deniz, hamam sauna gibi su ile temastan olabilecek derecede uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir. 

Kalıcı Kızlık zarı onarımı işlemi  yapıldıysa,  İşlemi takip eden 10-15 gün hafif kanamalarınız olabilir. İşlem sonrası yaklaşık Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir yani dikiş aldırmanızı gerektirecek bir durum yoktur. 

Aksaray Kızlık Zarı Dikimi  Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel klinik ve hastanelerde yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücreti yoktur. Her hastane de ya da klinik kendisi ücret belirlemektedir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;

  • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, 3 hafta sonra kontrol için geldiğinizde herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. 
  • Kızlık zarı işlemi 2 şekilde yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyatları değiştirmektedir. İki yöntem içinde fiyatlarımız aynıdır.
  • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.