Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Amasya

Kızlık zarı bir diğer latince adı Hymen dir. Kızlık zarı onarım işlemine verilen ad ise Hymenoplasti dir. Kızlık zarı kadın genital organlarından olan vajinanın, 1-2 cm içerisinde yer alan kılcar damarlar ile kaplı bir zardır.

İncecik yapıya sahip olan bu zar girilen ilk ilişkide kimi zaman pembemsi bir lekelenme şeklinde kimi zaman normal bir kanama şeklinde kanamaktadır. Her ne kadar ilk girilen ilişki de olsa kızlık zarının kanamama ihtimali vardır. Birden fazla yapısı olduğu için her kadında aynı yapıda değildir. Bu nedenle kimi zaman kanamayabilir.

Amasya kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı Muayenesi 

acılı ve ağrılı bir işlem değildir kızlık zarının muayenesi, yapılan bekaret kontrolü kızlık zarının yapısına asla zarar vermemektedir.Hast kendi kızlık zarı muayenesi uygun pozisyonda yapabilir fakat bozulup bozulmadığına karar veremediği gibi zedelenme riski de bir o kadar yüksektir bu nedenle kızlık zarı muayenesi bir kadın doğum hekim tarafından yapılmalıdır. 

Hasta gizliliği çok önemlidir bu nedenle çok titiz ve özverili çalışmaktayız. Kliniğimizde hastanın isteği dışında kendisine herhangi bir muayene ya da işlem yapılmaz. Herşey hastanın onayı ve isteği doğrultusunda olur. Kliniğimizde yapılan herhangi bir muayene ya da işlem için bir kayıt sistemi yoktur ve  hasta bilgileri hasta ile doktor arasında gizli kalır.

Kızlık zarı dikimi işlemi için  kullanılan iki uygulama vardır. Geçici kızlık zarı dikimi ve Kalıcı kızlık zarı dikimi; 

Geçici kızlık zarı onarım işlemi, ilk ilişki tarihi belliyse bu tarihe  7-10 kala aralığında yapılan geçici kızlık zarı dikim işlemidir ki bu işlem yapıldıktan yaklaşık 10 gün sonra işlem bölgesi işlemden önceki halini geri alır.

Bir diğer uygulama ise kalıcı kızlık zarı onarım işlemi, ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yöntemde de dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. 

Her iki  yöntemde de hasta anestezi altında uyurken yapılacaktır. İşlem randevusuna gelmeden 5 saat öncesinden itibaren sigara ve su dahil yeme içmeyi bırakması, midesi tamamen boş olarak gelmesi gerekmektedir. Sedasyon anestezi altında yapılan bu işlem derin uyku halidir, işlem süresince hasta uyur ve  hiçbir şey hissetmez.

alınsın.

İşlemi takiben ilk 15 gün kadar ara ara hafif kanamalar olabilir, otururken batmalar gibi durumlar olması normaldir. 20 – 30 gün aralığında bir kontrole gelebilirsiniz. Bu süreçte, ata binmek, denize girmek, havuza girmek, bisiklete binmek gibi işleme ve işlem bölgesindeki dikişlerinize zarar verebilecek ya da enfeksiyona neden olabilecek tüm aktiviteler yasak.

Amasya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları; 

Kliniğimizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   olup, kalıcı kızlık zarı onarımının ve geçici kızlık zarı onarımının fiyatları farklıdır. Bu ücrete işlem öncesi ve sonrası muayeneniz, işlem, anestezi ve 25 gün sonra ki kontrolünüz dahildir.

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarı sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olmaktadır. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir hekim tarafından muayene sonucu öğrenilebilir. 

  • Kızlık Zarı Bozulması 
  • Kızlık zarının bozulmasına sebep olacak nedenler şu şekildedir;
  • Cinsel birliktelik sonrası oluşabilecek deforme, 
  • sert bir şekilde yapılan  mastürbasyon,
  • vajina içine yabancı bir cisim ile müdahale,
  • vajinaya alınan sert bir darbe yada kaza gibi sebepler nedeniyle bozulabilmektedir.