Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Ankara

Kızlık zarı (hymen) vajina girişinin yaklaşık 2 cm içerisinde yer alan, kılcal damarlardan oluşan, ortasında adet kanamasının gerçekleşmesi için bir boşluk bulunan, tıbbi olarak bazı görüşler tarafından genital bölgeyi enfeksiyonlara karşı koruduğu düşünülse de anatomik olarak hiçbir işlevi olmayan ince bir yapıdır. 

Ülkemiz ve benzer kültürde ki pek çok ülkede kızlık zarı hala bekareti ve namusu simgeleyen bir tabu olarak görülmekte ve tüm tıbbi izahlara rağmen bu tabu yıkılamamaktadır. Zira ilk gece de kanamadığı için çoğu kesimde cinayetlere sebep olan kızlık zarı aslında yapısal olarak bazen o kadar esnek olabilmektedir ki defalarca ilişkiye girilmesine rağmen kanama ya da yırtılma olmamaktadır.

Ankara kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Tıbben hymenoplasti olarak adlandırılan kızlık zarı dikimi / onarımı, sebebi ne olursa olsun yırtılmış ya da hasar görmüş kızlık zarının belirli teknikler kullanılarak ilk ilişki de yeniden kanaması amacıyla yapılan bir cerrahi bir müdahaledir. 

Kızlık zarı dikimi işlemi tercihen sedasyon (derin uyku hali) anestezi eşliğinde yaklaşık olarak 30 dakika süren, hastanın tıbbi geçmişi ve mevcut durumu elverdiği koşulda muayenehanede yapılabilen ve yatış ya da yoğun bakım gerektirmeyen bir işlemdir. 

İşlem öncesi hastamızın muayenesi yapılıyor, kızlık zarı ve mevcut deformasyona bakılıyor. Kolundan bir damar yolu açılan hasta, anestezi doktorumuz kontrolünde uyutuluyor ve derin uykuya geçtiğinde işleme başlanıyor.

İşlem sırasında hastamız hiçbir şey hissetmiyor. Yaklaşık 30 dakika süren işlemde hastamız arzu ederse işlem öncesi ve sonrası kendisinin telefonundan video çekimi ile kaydedilip kendisine işlem bölgesinde yapılan onarım görsel destekli izah ediliyor.

İşlemde kullanılan tüm malzemeler tek kullanımlık olup işlem sırasında hastamıza özel paketlerinden çıkartılıyor, kullanılıyor ve atılıyor.

İşlem sonrası yaklaşık 30 dakika kadar dinlenen hastamız günlük yaşantısına geri dönüyor.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Kızlık zarı dikimi (hymenoplasti) için kullanılan iki yöntem bulunmaktadır;

  • Geçici Kızlık Zarı; eğer ilk ilişki günü belliyse, bu belirli günden 7-10 gün öncesine kadar ki süreçte yapılması gereken/yapılan işlemdir. Geçici yöntemde işlem süresi aynıdır, işlemde yine kızlık zarı onarımı yapılmakta fakat kullanılan cerrahi materyal ve yöntem dolayısıyla işlem yapılan bölge 10 gün sonrasında eski haline geri dönmektedir. Dolayısıyla tarihi bilinen ilişki öncesi yaptırmak doğru adım olacaktır
  • Kalıcı Kızlık Zarı  (Flep Yöntemi); eğer ilişki günü belli değilse yapılan yöntemdir. Bu yöntemde vajinanın arka duvarından alınan minik bir doku parçası ile yeni bir kızlık zarı oluşturulur. İşte ilişki sırasında bu yeni doku / kızlık zarı yırtılır ve kanama olur. Bu işlem sonrası işlem bölgesinin yaklaşık 3 hafta iyileşme süresi sonucunda girilecek ilk ilişkiden olumlu sonuçlar alınacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Öncesi 

Kızlık zarı dikimi işlemi için gelmeden en az bir gün önceden randevu alabilirsiniz.

Kızlık zarı işlemini 18 yaşından büyük her kadın kendi rızası ile yaptırabilir. 18 yaşından küçük hastalarımızda veli ya da vasi onayı gerekmektedir.

İşlem anestezi ile olacağından ve kanama riski olan bir işlem olduğunda hakkınızda tüm tıbbi geçmişi bize iletmenizde fayda var; 

  • Herhangi bir kronik hastalık var mı?
  • Sürekli kullanmakta olduğunuz bir ilaç var mı?
  • Randevunuz öncesi son bir hafta içerisinde aspirin ya da benzeri kan sulandırıcı bir ilaç kullandınız mı?

Bu ve benzeri tıbbi bilgileri vermeniz işlemin konforlu ve başarılı geçmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Anestezi alacağınız için işlem öncesi en az 5 saat su ve sigara dahil hiçbir şey yiyip içmemeniz gerekmektedir. Sanki oruç gibi.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası

İşlem sonrası hastamız 30 dakika içerisinde dinlenip günlük yaşantısına geri dönebilmektir.

Hastamız söylemiş olduğumuz basit tıbbi kurallara uyulması durumunda herhangi bir sorunla karşılaşmayacaktır. Bunları;

  • Reçete ettiğimiz antibiyotiği kutu bitene kadar kullanmalı, ağrısı oldukça ağrı kesici almalı,
  • İşlem sonrası 3 hafta kadar havuz, deniz, hamam, sauna gibi enfeksiyon kapma riskinin olabileceği ortamlardan uzak durmalı, bisiklete sürmek ata binmek gibi spor aktivitelerini ertelemeleri,
  • Yine 3 hafta kadar banyo, jakuzi gibi uzun süreli su temasından uzak durmalı ve ayakta duş almalı, işlem bölgesine su, sabun ve benzeri hijyen maddeleri sürmemeli,
  • İlk ilişki gününe kadar, kızlık zarının zarar göreceği cinsel temaslardan uzak durmalı,
  • İşlem bölgesinin fotoğrafını çekmeye çalışmak, ayna ile bakmak gibi işleme zarar verecek uğraşlardan uzak durmalı,

Şeklinde sıralayabiliriz.

Bu önlemlerle birlikte hastamız, aklına gelen her türlü soruyu ve işlemle ilgili sıkıntıyı diledikleri zaman arayarak ya da mesaj atarak danışabilirler. Zaten bu süreçte doğru adım işlemle ilgili hastaya ters gelen her durumu doktoruna danışması olacaktır.

İşlemi takiben 3 hafta sonra bir kontrole çağırıyoruz. İl dışından gelen hastalarımız gelemeyebiliyorlar. Gelemiyor olmak sorun teşkil etmiyor. Zira bu basit kurallara da uyduğunuz takdirde işlem sonrası bölgede bir sorun olmasını beklemiyoruz

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel klinik ve hastanelerde ücret karşılığında yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret yoktur. Her hastane de ya da klinik kendisi ücret belirlemektedir.

Kliniğimizde Ankara kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. 

Kalıcı ya da geçici dikim işlemi için kliniğimizde farklı ücret uygulanır.

Kızlık zarı dikimi işlemi için bu işlem ve sürecine ait olarak öncesinde ya da sonrasında herhangi bir ücret talep edilmemektedir.