Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Ardahan

Kızlık zarına Latincede  hymen denir. Hymen vajina girişinin 2 cm içerisnde yer almaktadır. Kılcal damarlar ile kaplı olan bu zarımsı yapının ortasında bir delik bulunmaktadır, bu delik adet kanının akıp gitmesini sağlamak amaçlı doğuştan olan bir deliktir.

Kızlık zarının birden fazla çeşidi bulunmaktadır, her bünyede aynı olmadığı gibi, girilen ilk ilişki olmasına rağmen kanamayabilir. Kızlık zarı ülkemizde namus simgesi haline gelmişti. Kızlık zarının yapıs her ne kadar esnek olsa da girilen ilk ilişki de kanamayabilir. Kızlık zarı dikimini 18 yaşını doldurmuş her kadın  yaptırabilir.

Ardahan kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı dikimi işlemine Hymenoplasti denir. Hymenoplasti 2 yöntem ile yapılır;

Geçici Kızlık Zarı Dikimi; 

Geçici kızlık zarı onarımında eğer ilk ilişkiye girilecek gün belliyse ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinde işlem yapılmalıdır. Yapılan işlem kullanılan yöntem ve cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korur ve ilişkiye girilse de girmese de 10 gün sonra işlem öncesi eski şeklini alır ve böylelikle 7-10 gün tarih aralığında ilişkiye girilmezse işlem boşuna yapılmış olacaktır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi: 

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ilk ilişkiye girilecek gün belli değilse ve hatta belki de aylar ya da yıllar sonra yaşanacak bir durumda yapılan bir işlemdir. İşlem bölgesi 3 hafta içerisinde iyileşmesi beklenir ve yıllar sonra bile ilişkiye girilse kanamanın olacağı bir şekilde onarılmış olur. İşlemi takip eden 10-15 gün hafif kanamalarınız, batma tarzında ağrılarınız olabilir. Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalı ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir yani dikiş aldırmak gibi bir durum söz konusu değil.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler; 

 İşlem sonrası hafif kanamanız, lekelenmeleriniz ve ağrılarınız olabilir. Bu durum normaldir, ağrılarınız olması durumunda mutlaka ağrı kesici kullanmalısınız İlişki gününe kadar havuz, deniz, hamam sauna gibi ortamlardan uzak durmalı ve ayakta duş almalısınız, İşlem bölgesi olabildiğince su ile temastan uzak tutmalısınız. Olası gelişebilecek enfenksiyonlardan korunmak amaçlı size reete edilecek olan antibiyotiğinizi düzenli olarak kullanmalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyip düşecektir. Dikiş aldırma gibi bir durum söz konusu değildir. 

Kızlık zarı dikimi ağrılı ve acılı bir süreç olmasından dolayı sedasyon anestezi altında yapılmaktadır. Sedasyon anestezi derin uyku hali olup işlem süresince hastanın uyuyup, hiçbir şeyi hissetmemesi amacı ile verilmektedir. Genel uyuma sağlayan anestezi süresince işlem yaklaşık 25 – 30 dakika sürmektedir. Anestezi alınacağından dolayı midenin boş olması gerekmeketedir. İşleme gelmeden 5 saat önce su ve sigara dahil hiçbir şey yiyip içilmemesi gerekir. İşlem bittikten hemen sonra sizi uyandıracağız ve günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bu işlem için il dışından gidiş-dönüş yapılabilmektedir.  

Ardahan Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları; 

Kızlık zarı onarımı işlemi özel hastane ve kliniklerde belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret tablosunu belirleyebilmektedir.

  • Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;
  • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyeten bir ücret edemeyeceksiniz. 
  • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat farkına yol açmaktadır.
  • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.