Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Antalya

Kızlık zarı’nın tıpta ki adı da Hymen’dir. Kızlık zarı onarım işlemine HYMENOPLASTİ denir.

Kızlık zarının yapısı kılcar damarlar ile kaplıdır ve  tıbbi hiçbir fonksiyonel özelliği yoktur. Kızlık zarı vajina girişinden 1-2 cm içeride bulunan ortası adet kanı akması için delik olan bir yapıdır. İlişki sırasında da mevcutta bulunan bu delik daha da büyüyerek yırtılır. Ancak girilen ilk ilişki olmasına rağmen kızlık zarı yırtılsa bile kanamayabilir. Bu durum oldukça yaygın ve normaldir. 

Kızlık zarının birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Her kadında kızlık zarının şekili aynı olmamaktadır. Kızlık zarı septalı, annüler, labial,perdeli gibi çeşitleri olan bir yapıdır. Her çeşidin kendine has görüntü özelliği bulunur ve bu ancak kızlık zarı veya bekaret muayenesi sırasında anlaşılır. 

Kızlık zarı muayenesi yaklaşık 5-10 dakika süren ağrısız ve acısız muayenedir. 

Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarı sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olmaktadır. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir hekim tarafından muayene sonucu öğrenilebilir. 

Antalya Kızlık Zarı Dikimi için 2 uygulama vardır. Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi ve Geçici Kızlık Zarı Dikimi;

Geçici Kızlık Zarı Dikimi; 

Geçici kızlık zarı gerdek veya ilk ilişki tarihi belliyse bu tarihin  7-10 gün öncesinden yapılan geçici kızlık zarı dikim işlemidir ki bu işlem yapıldıktan yaklaşık 10 gün sonra işlem bölgesi işlemden önceki halini geri alır. Eğer en geç 10 gün içerisinde ilişkiye girilmediyse işlem boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz belli değilse mutlaka kalıcı yöntem ile onarım yapılmalıdır. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi; 

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ilişki tarihi belli değilse aylar belki de yıllar sonrası için bir ilişki planlıyorsa hasta mutlaka bu yöntem ile dikim yapılmalıdır. Her iki yöntemde de dikiş metaryalleri farklı olmasından dolayı kalıcı yöntem ile dikim sonrası hastanın iyileşme süresi 10 – 21 gün aralığıdır. Seneler sonra bile ilişkiye girse kızlık zarı kendiliğinden bozulmayacaktır.  

Her iki yöntemde de işlem süresi aynıdır, yaklaşık 25 – 30 dk süren işlem sedasyon anestezi altında yapılmaktadır. İşlem için uyuyacağınızdan dolayı mutlaka 5 saat aç ve susuz gelmeniz gerekmektedir. Bu duruma su ve sigara da dahildir. Anestezi işlem süresince sizin hiçbir şey hissetmemeniz için uygulanan bir yöntemdir. Sedasyon anestezi derin uyku halidir. İşlem sonrası hemen uyanacaksınız ve yaklaşık  15-20 dk dinlendikten sonra günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Hastanın paylaştığı bilgiler ve ilşlem hakkında kesinlikle 2. kişi ile paylaşılmaz ve kayıt yapılmaz kliniğimizde hasta gizliliği ön planda tutularak bu işlem yapılmaktadır. 

İşlem sonrası süreç; 

Kızlık zarı işlem sonrası ilk 2 hafta ara kanamalar, lekelenmeler ve ağrılar olabilir. Bu durum tam tersi de olabilir,  hiçbir kanama ve ağrı ile de karşılaşılmayabilir. Her iki durumda normaldir. İşlem sonrası 21 – 30 gün aralığında kontrole gelebilirsiniz. Kızlık zarı dikimi sonrası ilk 30 gün ata binmek, denize girmek, havuza girmek, bisiklete binmek gibi aktivitelerden uzak durmalısınız. Spor yapmanızda herhangi bir sakınca yok ama çok ağır kaldırmamak ve bacaklarınızı çok esnetmemenizde fayda var işlem bölgesinin zarar görmemesi açısından ilk 30 gün işlem bölgesini zorlayacak hareketlerden uzak durmalısınız. 

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları; 

Kliniğimizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Kızlık zarı dikimi ücreti her iki yöntem için farklılık göstermektedir. İşlem sonrası herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.