Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Şanlıurfa

Kızlık zarının tıbbi adı hymendir. Hymen vajina girişinin 1-2 cm içerisinde yer almaktadır. Kızlık zarı kılcar damarlarla kaplı zar yapısına sahiptir. Esnek olan bu zar ilk ilişkide bile çoğu zaman kanamayabilir.

Lekelenme tarzında kanamalar ile de karşılaşabilmektedir.  Kızlık zarı muayenesi kliniğimizde Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır. Yaklaşık 5-10 dakika süren bu muayene sonucu kızlık zarının yapısını ve zarar görüp görülmediği vb durumlar değerlendirilir.

Kızlık zarı, her ne kadar vajina içerisinde olsa da  sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. 18 yaşını doldurmuş her kadın kızlık zarı onarımı işlemini yaptırabilir.

Şanlıurfa kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı – Hymen Çeşitleri Nelerdir?

Birden fazla çeşidi olan hymenin ancak kadın doğum hekimi tarafından bakıldığı zaman şekli anlaşılabilmektedir. Hymen çeşitleri şu şekildedi. Annüler – Halkalı, Septalı – Bölmeli, Cribriform, Carnosus, Kresentrik – Yarım Ay, Fimbriatus, Tüp Benzeri, İmperfore – Deliksiz gibi çeşitleri bulunur. Bazıları cerrahi müdahale gerektirebilir.

Kızlık Zarı Çeşitleri; 

  • Geçici Kızlık Zarı Dikimi;  Geçici onarım yapılacak kızlık zarı dikim sonrası yaşanılacak ilişki tarihi belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olur. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler, cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Bu nedenle ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. 


  • Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi; ilişki tarihi net değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yönteminde dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. 

 

Kızlık Zarı Bozulması 

Kızlık zarının bozulmasına sebep olacak nedenler şu şekildedir;

  • Cinsel birliktelik sonrası oluşabilecek deforme, 
  • sert bir şekilde yapılan  mastürbasyon,
  • vajina içine yabancı bir cisim ile müdahale,
  • vajinaya alınan sert bir darbe yada kaza gibi sebepler nedeniyle bozulabilmektedir.

 

Kızlık zarı dikimi işlemi anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu nedenden dolayı en az 5 saat midenin boş olması gerekir.  İşlem yaklaşık 25 dakika sürmektedir. İşlem sonrası ilk 1 hafta ara ara kanamalar, lekenlenmeler, ağrılar olabilir batma tarzında olan ağrılarda normaldir. Kızlık zarı onarım işlemi sonrası doktorunuzun size reçete ettiği antibiyotiği mutlaka düzenli olarak kullanmalısınız. Ağrınızın olması durumunda reçetede yer alan ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz.  İşlem sonrası yaklaşık Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir, dikiş aldırmanızı gerektirecek bir durum yoktur. 

Şanlıurfa Kızlık Zarı Dikim Fiyatları

Kliniğimizde kızlık zarı onarımı belli bir miktar ücret karşılığında yapılmaktadır. Her klinik ve muayenehane  kendi ücretini belirlemektedir. Op. Dr. Uzay Yıldırım’ın kliniğinde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir.  Bu fiyatın içinde 3 hafta sonra geleceğiniz kontrolünüzde dahildir.  Kızlık zarı onarım işleminin kalıcı yada geçici olması fiyat farkı yaratmaktadır. Her iki yöntem için fiyatımız farklıdır. Bunun için ekstradan ücret ödemeyeceksiniz. Kızlık zarı dikimi işlemi için şehir dışından gelecek olan hastalarımız günübirlik gidiş dönüş yapabilirler. Kliniğimizde hasta gizliliği ön planla tutularak bu işlem yapılmaktadır, işlem için verdiğiniz tüm bilgileriniz ve işlem, muayene, kontrol gibi ziyaretleriniz hasta gizliliği önceliği taşımakta olup, etik anlayışımız doğrultusunda bizde saklı kalmaktadır. Hymenoplasti işlemi için kliniğimize gelmeden önce mutlaka randevu almalısınız.