Kızlık Zarı

Bakü Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi muayenehanemizde yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi yaklaşık 25-30 dakika arasında biten bir işlemdir. Kızlık zarı vajina girişinin 1-2 cm içerisinde yer almaktadır. Kılcal damarlar ile kaplı olan bu zar ilişki esnasında bir miktar kanamaktadır. Esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarı ilk ilişki olmasına rağmen kanamayabilir. Bu durum oldukça normaldir.  Kilolu olan kadınlarda bu zar vajinanın daha da içerisinde olmaktadır.

Bakü kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Hymen kılcal damarlı yapıya sahip zardır. Kızlık zarının şekilleri açısından farklılıklar gösterilir. Kızlık zarı şekilleri şöyle sıralıyabiliriz; 

  • Annüler, halka şeklinde yapıda olan kızlık zarı
  • Septalı, bölmeli kızlık zarı
  • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zarı
  • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
  • Yarı septalı,  yarı bölmeli kızlık zarı
  • Kresent,yarım ay kızlık zarı olarak sıralandırılır.

 

Kızlık zarı dikimi 2 çeşitte yapılmaktadır. Kalıcı yöntem ile onarım ve Geçici yöntem ile onarım. 

Geçici Yöntem İle Kızlık Zarı Dikimi: 

Geçici kızlık zarı dikimi için yakın bir tarihte ilişki planlıyorsa hasta bu yöntem ile onarım yapılması uygun olacaktır. Geçici yöntemde kullanılan dikiş materyalleri farklı olmasından dolayı işlem sonrası 7 en geç 10 gün içinde ilişkiye girmesi gerekmektedir aksi takdirde dikişler düşecektir ve işlem boşuna yapılmış olacaktır. Belirtilen tarihte ilişkiye girmezse işlem bölgesi geri eski haline gelecektir. İlişki tarihiniz belli değilse mutlaka kalıcı yöntem ile dikim yaptırmalısınız. 

Hymenoplasti işlemi ağrılı ve acılı bir işlem olmasından dolayı İki uygulamada da sedasyon anestezi altında yapılmaktadır. Yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve hastanın ve işlemin konforu açısından sedasyon anestezi ile yapılmaktadır. Sedasyon anestezi alacak olan hastamızın işlem randevusuna gelmeden 5 saat öncesinden itibaren sigara ve su dahil yeme içme aktivitelerine bir son vermesi, midesi boş olarak gelmesi gerekmektedir. Sedasyon anestezi hastanın derin uykuda olduğu ve bir şey hissetmediği bir genel anestezi türüdür.  İşlem sonrası hemen uyandırılan hasta bir süre dinlendikten sonra günlük yaşantısına geri döner. İşlem sonrası size reçete edilen antibiyotiği mutlaka düzenli olarak kullanmalısınız. Ağrılınız olması durumunda ağrı kesici kullanmalısınız. 

Kalıcı Yöntem İle Kızlık Zarı Dikimi: 

Kalıcı kızlık zarı dikimi için hastanın yakın bir zamanda ilişki tarihinin olmaması gerekir. Kalıcı yöntemde kullanılan dikiş materyalleri farklı olmasından dolayı hastanın eğer bu yöntem ile onarım istiyorsa mutlaka doktoru ile ilişki tarihini paylaşmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi için hasta  ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren aylar belkide yıllar sonra  bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yönteminde dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir.  

Hymenoplasti sonrası ilk 2 hafta ayakta duş alınmalı, havuza, denize ve jakuziye girilmemelidir. İşlemi takiben ilk 20 gün kadar ara ara hafif kanamalar, batmalar gibi durumlar olması normaldir. 21 – 30 gün aralığında bir kontrole gelebilirsiniz. Bu süreçte, ata binmek, denize girmek, bisiklete binmek gibi işleme ve işlem bölgesine zarar verebilecek ya da enfeksiyona neden olabilecek tüm aktiviteler yasak.

Bakü Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyeten bir ücret ödemeyeceksiniz. Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı ve geçici olması arasında fiyat farkı bulunmaktadır.