Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Tekirdağ

Bazı tıbbı sebepler, hukuki sebepler ve ya kişi isteği ile kızlık zarı muayenesi yapılmaktadır. Kızlık zarı muayenesi için herhangi bir alet kullanılmaz. Kısa süreli, acısız ve ağrısız bir muayene şeklidir. Kızlık zarı dışarıdan bakıldığı zaman görülmez. Kızlık zarı muayenesinde iç dudaklar aralanarak çıplak göz ile muayene edilir. Kişi kendi kızlık zarını görmekte zorlanır bu sebeple en net ve doğru sonucu uzman bir jinekolog muayenesi ile alabiliriz.

Tekirdağ kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı olarak adlandırılan, diğer bir tabir ile Hymen adı verdiğimiz yapı, vajinanın 1 cm içerisinde yer alır. Kızlık zarının ortasındaki delik sayesinde adet kanı dışarıya çıkmaktadır. Kızlık zarının çeşitlerinden olan kapalı kızlık zarında delik bulunmadığı için genç kız adet olamaz. Adet kanı rahim içinde ve vajende birikir. Bu durum tıbbi müdahale ile onarılabilir. Her kadında farklı kızlık zarı yapısı ve şekli bulunmaktadır. 

Kızlık zarı vajen girişini kapatmaktadır. Kızlık zarı yapısına göre ilk ilişki sırasında acı ve kanama miktarı farklılık gösterir. Genellikle ilk ilişki sırasında zar yapısına göre kanama 1-2 damla şeklinde görülür. Bazı kültürlerde kızlık zarının kadının namusunu temsil ettiği düşünülür. Eğer ilk ilişkide kızlık zarı kanamaz ise daha önce bir ilişki yaşadığı anlamını çıkarırlar. Bu sebeple bazı kızlar için ilk ilişkide kızlık zarı kanaması önemlidir. Daha önce ilişki yaşamış bir kız mağdur kalmamak için kızlık zarı dikimi işlemini araştırır. Bazı kızlık zarı çeşidi yapısı gereği kanamaz ve yırtılmaz bu tür kızlık zarına esnek hymen adı veriliyor. Esnek hymen yapısı elastiktir. İlişki sırasında açılarak genişleyebilir ve ilişki sonrası tekrar eski halini alır. Bu sebeple kızlık zarı yırtılmaz ve kanamaz. Bazıların da sonra ki ilişkilerde bazıların da da ancak doğumda yırtılmaktadır. 

Kızlık Zarı Dikimi 

Kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi olmak üzere iki çeşit işlem yapılmaktadır.

Bunlardan bahsedelim;

Tekirdağ kalıcı kızlık zarı dikimi 

Kalıcı kızlık zarı dikimi muayenehanemiz de yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi için herhangi bir gün gelebilirsiniz. Burada önemli olan adet bitimini takiben yapılmalıdır. İşlem 30-40 dakika da biten ağrılı bir işlemdir. İşlem sırasında herhangi bir ağrı acı hissetmemeniz için lokal veya hafif uyku anestezisi yöntemlerini tercih ediyoruz. Alacağınız anestezi için anestezi uzmanımız kolunuzdan bir iğne yaparak uyumanızı sağlıyor ve işlem süresince herhangi bir şey hissetmiyorsunuz. Bu yönteme sedo-analjezi diyoruz. Kalıcı kızlık zarı dikimi işlemini uzman doktorumuz, hemşiremiz ve anestezi uzmanımız eşliğinde steril şartlar altında sağlıklı bir şekilde tamamlıyoruz. 

>> Kızlık zarı dikimi işleminden sonra ilk cinsel ilişkide kanama gerçekleşir. İlişki sırasında kızlık zarı dikimi anlaşılmaz<<

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı dikimi işlemi için cinsel ilişkiden 1-7 gün öncesinden işlemi yaptırmanız uygundur. Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde olduğu gibi lokal veya hafif uyku anestezisi ile işlemi yapıyoruz. İşlem 20-30 dakika da biten bir işlemdir. 

>> Kızlık zarı dikimi işlemi sonrasında normal günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. İşlem sonrası hafif kanama, lekelenme ve ağrı görülebilir. <<

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • işlem sonrası ilk iki hafta işlem yapılan bölgeye su temas etmemelidir. Bu durumda ayakta duş alınmalı ve havuza denize girilmemelidir. 
  • Geçici kızlık zarı işleminde ilişkiye kadar, kalıcı işlemler de ise ilk 6 hafta ağır spor yapılmamalıdır. Ata binmek bisiklete binmek gibi aktivitelerde uzak durulmalıdır.
  • İşlem yapılan bölgeyi enfeksiyona karşı korumak oldukça önemlidir. Dikişlerin iyi iyileşmesi için işlem bölgesine özenli bakılmalıdır.
  • İşlem sonrası doktorun önereceği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.
  • Doktorunuzun önereceği günlerde kontrole gitmelisiniz. 

 

>> Kızlık zarı dikimi başka bir kişi veya partneriniz tarafından anlaşılmaz. Ancak uzman bir jinekolog tarafından işlem anlaşılabilir <<

Tekirdağ Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

> Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir.<<