Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Şırnak

Kızlık zarı, tıbbi terim ile hymen vajinanın 1 cm içerisinde bulunur. Zar yapısı ile vajina girişini kapatmaktadır. Kızlık zarında bulunan açıklık ile adet kanı dışarıya çıkabilmektedir. Yapısı her genç kızda farklılık göstermektedir. 

Kızlık zarı(hymen) ilk cinsel ilişki de yırtılıp kanamaktadır. Her kişide kanama miktarı ve kızlık zarı yırtılmasına bağlı acı, farklılık göstermektedir. Kimisinde kanama ve acı hafif olmakla beraber kimisin de de bu durum tam tersi olabilir.  

Kızlık zarı ilk cinsel ilişki, parmakla müdahale veya vajinadan içeriye cisim sokulması, vajinaya darbe, sürtünme, sert mastürbasyon gibi sebeplerle bozulabilir. Kızlık zarının yırtıldığı kanama ile anlaşılır fakat en net sonucu uzman bir jinekolog muayenesi ile alırız. Kızlık zarı muayene oldukça basit ve kısa süreli bir müdahaledir. Vajinanın iç dudaklarından çekilerek çıplak göz ile yapılan acısız ağrısız bir muayene şeklidir.

Şırnak kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı daha öncesinden bir sebep ile yırtılmış fakat gerdek gecesinde sanki hiç yırtılmamış gibi kanama ve partnerin bunu anlamaması için genç kızlar kızlık zarı dikimi işlemine başvurmaktadır. Kızlık zarı dikimi işleminin tıbbi adı hymenoplasti dir. 

Kızlık zarı anatomik yapısı ile herhangi bir işlevi olmayan vücudun bir parçasıdır. Bazı toplumlar için kızlık zarı bekaretliği temsil eder ve oldukça önemlidir. 

Bazı kızlık zarı yapısı sebebiyle ilk ilişkide kanamayabilir. Buna esnek kızlık zarı diyoruz. İlişki sırasında esnek yapıda olduğu için penis ile beraber kızlık zarı kenarları içeriye girer ve tekrar eski halini alır bu sebep ile yırtılmaz ve kanamaz. Defalarca ilişkiye girilse bile kanamayabilir. Hatta bazen ancak normal doğum sırasında kanar. 

Kızlık zarının bir çok çeşidi vardır. Yuvarlak kızlık zarı, bölmeli kızlık zarı, yarı bölmeli kızlık zarı, doğal çentikli kızlık zarı, yarım ay şeklinde kızlık zarı, çok delikli kızlık zarı, kapalı kızlık zarı. Her genç kızda farklı görüntüye ve yapıya sahiptir. Kızlık zarının hangi yapıya sahip olduğu ancak kızlık zarı muayene ile anlaşılır.

Şırnak kızlık zarı dikimi iki çeşitte yapılmaktadır;

Geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi.

Geçici kızlık zarı dikimi gerdek gecesinden 1-7 gün öncesinden yapılır. İşlem sonrası gireceğiniz ilk ilişkide yırtılma ve kanama gerçekleşir. İlişkiye girme süre 10 günü geçer ise dikilen kızlık zarı eski halini alır. 

Kalıcı kızlık zarı işleminde ilişki tarihi için herhangi bir süre yoktur. İşlemden sonra kızlık zarı 10-20 gün içerisinde iyileşir. Bu sürede o bölgeye iyi bakılmalıdır. Enfeksiyon iyileşme süresini geciktireceği için önerilen antibiyotik düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. İşlem yapılan bölge 2-3 hafta su ile temas etmemelidir. Yine bu süre içerisinde havuza denize girilmemelidir. Sağlıklı bir şekilde iyileşen kızlık zarı sanki hiç yırtılmamış gibi yıllar sonra da geçse ilk ilişkide yırtılıp kanayacaktır. 

Şırnak Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Muayenehanemizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. İki yöntem arasında fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bu fiyata yapacağımız işlem, alacağınız anestezi ve işlem sonrasında ki kontrolünüz dahildir.

Muayenehanemiz de hasta gizliliği esastır. Yapacağımız işlem doktor ile hasta arasında kalmaktadır. Tedavimiz ile ilgili hastamız dışında kimse ile bir bilgi paylaşımı yapmamaktayız. Yapılan işlem ile ilgili herhangi bir kayıt oluşturulmamaktadır. 

Kızlık zarı dikimi işlemi uygulamalarımız yaklaşık 30 dakika sürer. İşlem lokal veya hafif uyku anestezisi ile yapılmaktadır. Anestezi uygulamamız uzman anestezi doktorumuz tarafından muayenehanemiz de yapılmaktadır. Kolunuzdan damar yolu açılarak sedo-analjezi dediğimiz yöntem ile işlem süresince uyuyup herhangi bir şey hissetmemenizi sağlıyoruz. 

Kızlık zarı dikimi işlemi sonrası hafif ağrı ile birlikte kanama veya lekelenme tarzında durumlar olabiliyor. Bunlar gayet normaldir. Sizi rahatsız edecek bir durum olduğunda bizimle iletişime geçmenizi istiyoruz.