Kızlık Zarı

Balıkesir Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi Ankara’da muayenehanemizde yapılmaktadır. Kızlık zarının bir diğer adı da Hymendir. Kızlık zarı dikimi işleminin adı  Hymenoplasti’dir. Hymen yani kızlık zarı vajina girişinin 1-2 cm içerisinde yer alan kılcal damrlar ile kaplı zardır. Kızlık zarı ilişki esnasında yırtılır ve kanar, ancak çoğu zaman kanamayabilir hafif lekelenme şeklinde kan gelebilir bu ve bunun gibi durumlar çoğunlukla kızlık zarının yapısından kaynaklanır. 

Balıkesir kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı Hymen Çeşitleri

 • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zar
 • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
 • Septalı, bölmeli kızlık zarı
 • Yarı septalı, yarı bölmeli kızlık zarı
 • Kribriform, kalbursu kızlık zarı
 • Kresent, yarım ay kızlık zarı
 • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
 • Annüler, halka şeklinde kızlık zarı olmak üzere birçok farklı şekili vardır. 

 

Kızlık zarı dikimi 2 çeşitte yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi ve Geçici kızlık zarı dikimi. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi:

 Kalıcı kızlık zarı dikimi için önemli olan birkaç husus vardır. Hasta bu işlemi uygulayacak ise en az 3 hafta ilişkiye girmemesi gerekir. Kalıcı işlemin asıl amacı ismi ile de anlaşıldığı üzere işlemden sonra aylarca belki yıllarca bile ilişkiye girmese bile kalıcılığını koruyacaktır. Herhangi bir darbe, içeriye cisim girmesi vs durumlar olmadığı müddetçe deforme olmayacaktır.  Her iki işlemde de dikiş materyalleri farklı olduğundan dolayı işlem sonrası dikiş aldırma gibi bir durum söz konusu değildir. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi: 

Geçici kızlık zarı dikimi için ciddi önem arz eden tek husus ilişki tarihinin belli olmasıdır. İşlem esnasında kullanılan dikiş materyalleri farklı olmasından dolayı bu işlemi yaptıran hasta 7-10 gün içerisinde ilişkiye girmesi gerekmektedir. 10. güne kadar ilişkiye giremeyen hasta bu işlemi boşuna yaptırmış olacaktır çünkü yapılan işlem ve kullanılan materyaller gereği işlem bölgesi geri eski haline dönecektir. Her iki yöntem hakkında doktorunuz size detaylı bilgiyi verecektir.  

Balıkesir Kızlık zarı dikimi işlemi tamamen gizlilik esas alınarak Ankara’da kliniğimizde yapılmaktadır. Yaklaşık 25-30 dakika süren işlem sedasyon anestezi altında yapılır. Hasta anestezi alacağından dolayı işleme gelmeden önce 5 saat aç ve susuz olması gerekir. Anestezi altında yapılmasının temel amacı ağrılı ve acılı bir işlem olmasından dolayıdır. Hasta işlem süresince uyur ve hiçbir şey hissetmez. İşlem bittikten sonra hasta uyanır ve 10-15 dakika kadar dinlenme odasında dinlendirilir.  Hasta kendine geldikten sonra günlük yaşantısına kaldığı yerden devam eder. İşlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • İşlem sonras ı hafif bir lekenlemeleriniz, kanamanız vs olabilir, bu durum normaldir. Eğer geçici kızlık zarı onarımı yapıldıysa İlişki gününe kadar havuz, deniz, hamam sauna gibi ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir. 
 • Kalıcı Kızlık zarı onarımı işlemi  yapıldıysa,  İşlemi takip eden 10-15 gün hafif kanamalarınız olabilir. İşlem sonrası yaklaşık Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir yani dikiş aldırmanızı gerektirecek bir durum yoktur.  

 

Balıkesir Kızlık Zarı Dikimi (Hymenoplati) Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel klinik ve hastanelerde yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret belirleyebilmektedir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;

 • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonra kontrole geldiğinizde herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. 
 •  Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyatları değiştirmektedir. İki yöntem içinde fiyatlarımız aynıdır.
 • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.