Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Trabzon

Kızlık zarı, diğer verilen adı ile Hymen kadınlarda vajinanın 1 cm. içerisinde bulunur. Vajina girişini kaplayan ince bir zar yapısındadır. İşlevsel herhangi bir görevi olmayan bu doku bazı toplumlarda oldukça önemlidir. Kadının bekaretliğini temsil ettiğine inanılır. Kızlık zarının ilk ilişkide kanaması ve yırtılması beklenir. Bu sebeple daha önce kızlık zarı yırtılmış kadınlar evlenecekleri zaman düğün gecesi kanama olmasını istedikleri için doktor arayışına girerler. 

Yırtılan kızlık zarı kendiliğinden iyileşmez ve kanamaz, ancak cerrahi bir işlem ile kızlık zarı onarılır. Bu tür cerrahi işlemler muayenehanelerde oldukça kısa sürede başarılı bir şekilde uzman jinekolog tarafından yapılır. 

Trabzon kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı Çeşitleri

Birden çok kızlık zarı çeşidi bulunmaktadır. 

>> Anüler Kızlık zarı (yuvarlak)

>> Cribriform Kızlık zarı (çok delikli)

>> Septalı Kızlık zarı (bölmeli)

>> Subseptalı kızlık zarı (yarı bölmeli)

>> Cressent Kızlık zarı (yarım ay görünümünde)

>> Anüler Kızlık zarı (halka görünümlü)

>> İmperfore Kızlık Zarı (kapalı kızlık zarı)

>> Notched Kızlık zarı (doğal çentikli)

>> Labial Kızlık zarı (dudak görünümlü)

>> Fimbrial Kızlık zarı (saçaklı görünümlü)

>> Mikroperfore Kızlık zarı (küçük delikli)

KIZLIK ZARI DİKİMİ 

Kızlık zarı dikim işlemi iki yöntem ile yapılmaktadır.

  • Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

 Kalıcı kızlık zarı flep yöntemi ile dikilir. Dikimi yapabilmesi için kızlık zarına gerek olmayabilir gerekirse kızlık zarı dikiminde kullanılacak doku

 vajinadan da alınabilir. Bu yöntem ile kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra ilk ilişkide dikilen bölge yırtılır ve kanama gerçekleşir. Kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi yaklaşık 30-40 dakikada biter. İşlem sırasında hastanın herhangi bir şey hissetmemesi için lokal veya hafif uyku anestezisi uygulanır. İşlem sırasında uygulanan anestezi muayenehanemiz de anestezi uzmanı tarafından uygulanır. Damar yolu açılır ve anestezik ilaç uygulanır. Uygulanan     yönteme sedo-analjezi denir. 

Kızlık zarı dikimi sonrasında dikilen bölgeye iyi ve özenli bir şekilde bakılırsa sorunsuz bir şekilde iyileşir. Kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi sonrası 3 haftalık bir iyileşme süresi vardır. Bu süre içerisinde doktorunuzun önereceği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Dikkat etmeniz gereken bazı şeyler olacaktır. İşlem sonrası ilk iki hafta havuza, denize girilmemeli. Ayakta duş alınmalı ve işlem bölgesine su temas etmemelidir. Ağır spor, ata binmek, bisiklete binmekten kaçınılmalıdır.

İşlem sonrasında bazı kişiler dikiş bölgesini merak ederek aynada kendileri bakmak istiyor, bu durumda dikişe zarar verme riski artıyor. Kontrol için en sağlıklı yöntem jinekolog muayenesidir. 

  • Geçici Kızlık Zarı İşlemi

Geçici kızlık zarı işlemi, cinsel ilişkiden 1-7 gün önce yapılması uygundur. İşlemden 1 gün sonra da ilişkiye girilebilir, 7 gün sonra da. İlişkiye girme süresi 7 günü geçer ise geçici olarak atılan dikişler açılacağı için yırtılma ve kanama meydana gelmez. Geçici kızlık zarı işlemi 20-25 dakika da biten bir işlemdir. İşlem sırasında herhangi bir ağrı acı hissedilmemesi için lokal veya uyuma anestezisi ile işlem yapılır. İşlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler kalıcı kızlık zarı işleminde dikkat edilmesi gerekenler ile aynıdır. Geçici kızlık zarı işleminden sonra herhangi bir ilaç kullanımı önerilmez. 

*Kızlık zarı dikimi işleminden sonra partneriniz tarafından bu durum anlaşılmaz. Ancak jinekolog muayenesi ile anlaşılmaktadır.

Trabzon Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi belirli bir ücret karşılığında muayenehanelerde yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu ücret dışında işlem için ekstra bir ücret talep etmiyoruz. Ücrete; işleminiz, işlem sırasında alacağınız anestezi ve işlem sonrasında ki 30 gün içerisinde geleceğiniz kontrol muayeneniz de dahildir.