Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Bartın

Kızlık zarı tıbbi adı ile hymen, vajinanın 2-3 cm içerisinde bulunmaktqadır. Kılcar damarlardan oluşan bu yapının ortasından adet kanı çıkması için de bir delik bulunmaktadır. Kadınların her ay gördüğü adet döngüsünde kan bu delikten çıkmaktadır. Adet kanı kızlık zarınıza herhangi bir zarar vermeyecektir. 

Bartın kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Bartın Kalıcı ve Geçici Kızlık Zarı Dikiminin Çeşitleri;

Kızlık zarı yani hymen dikimi 2 çeşitte uygulanmaktadır. Kalıcı kızlık zarı ve geçici kızlık zarı. Kalıcı kızlık zarı dikiminin ve geçici kızlık zarı dikimin,n arasındaki en temek fark yakın zamanda girilmesi planlanan bir cinsel ilişki yada uzun süre cinsel ilişkinin olmamasıdır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde hasta hemen cinsel ilişkiye girmeyecekse, ilişkiye gireceği gün belli değilse hatta belki aylar, yıllar sonra yaşanacak bir ilişki ise kesinlikle kalıcı yöntem ile dikilmesi gerekmektedir. 

Geçici kızlık zarında ilişkiye girileceği gün belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olur. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler, cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Bu nedenle ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alıcaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olucaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Doktorunuz bununla ilgili detaylı bilgiyi vericektir.  

Kızlık Zarı İşlem Sonrası Bilinmesi Gerekenler 

İşlem sonrası hafif bir kanamanız vs lekenlemeleriniz olabilir, bu durum normaldir. Eğer geçici kızlık zarı dikimi yaptırdıysanız İlişki gününe kadar havuz, deniz, hamam sauna gibi ortamla rdan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir. 

Kalıcı Kızlık zarı dikimi yapıldıysa,  İşlemi takip eden 10-15 gün hafif kanamalarınız olabilir. Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir yani dikiş aldırmanızı gerektirecek bir durum yoktur. 

BARTIN KIZLIK ZARI DİKİMİ;

Kızlık zarı dikimi işlemi ağrılı bir işlem olmasından dolayı yaklaşık 25-30 dakika sürmektedir.Bu ağrılı işlem esnasında sizin hiçbir şey hissetmemeniz için anestezi altında yapılmaktadır. Sedasyon anestezi ile yapılan bu işlem, dikim esnasında hiçbir şey hissetmemenizi sağlamaktadır. Sedasyon anesteziyi derin uyku halidir.İşleme anestezi doktoru da eşlik etmektedir. İşlem bittikten sonra sizi hemen uyandırıyoruz. İşlem sonrası 15 dakika kadar dinlendikten sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. İşlem sonrası için size antibiyotik ve ağrı kesici reçete veriyoruz, antibiyotiği düzenli olarak kullanmanızı ağrı kesiciyi ise ağrınız olduğunda almanızı öneriyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel durumlardan dolayı mutlaka antibiyotik kullanımı olmalıdır. Kızlık zarı dikimi işlemi için il dışından günü birlik geliş dönüş yapabilirsiniz. Kliniğimizde hasta gizliliği ön planla tutularak bu işlem yapılmaktadır, işlem için verdiğiniz tüm bilgileriniz ve işlem, muayene, kontrol gibi ziyaretleriniz hasta gizliliği önceliği taşımakta olup, etik anlayışımız doğrultusunda bizde saklı kalmaktadır.

Bartın Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel klinik ve hastanelerde belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret belirleyebilmektedir.

  • Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;
  • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyetten bir ücret edemeyeceksiniz. 
  • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat açısından değişikliğe sebep olmaktadır.
  • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.