Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Sivas

Kızlık zarı bakire olan kadınlarda bulunan vajinanın hemen 1-2 cm girişinde yer alan kılcar damarlar ile kaplı olan bir yapıdır. İncecik olan bu zar kilolu olan kadınlarda vajinanın daha da ilerisinde olabilmektedir.

Halk arasında kızlık zarının bozulması, bakirelik kaybı olarak adlandırılsa da her kadının bir cinsel yaşantısının olması normaldir. Kadın kendi bedeni üzerinde hak sahibi olan tek kişidir. Bu nedenle kızlık zarı dikimi için sadece kadının kendi rızası olması yeterlidir. 

Sivas kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Sivas Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarı sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olmaktadır. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir hekim tarafından muayene sonucu öğrenilebilir. 

Kızlık Zarı Bozulması 

Kızlık zarının bozulmasına sebep olacak nedenler şu şekildedir;

  • Cinsel birliktelik sonrası oluşabilecek deforme, 
  • sert bir şekilde yapılan  mastürbasyon,
  • vajina içine yabancı bir cisim ile müdahale,
  • vajinaya alınan sert bir darbe yada kaza gibi sebepler nedeniyle bozulabilmektedir.

Kızlık zarının bozulup bozulmadığını anlamnın en net cevabı kanmadır. Deforme olan kızlık zarının yapısı bozulmasından dolayı ilişki esnasında yada alınan darbede vs bir miktar kanama olması beklenmektedir. Ancak hiç kanama olmaması da son derece normaldir bu tamamen kızlık arının yapısına göre değişmektedir. Kızlık zarı kanaması, kırmızı, açık renkli pembe bazen 1-2 saat süren bazen peçete ile silince lekenme tarzında gelebilen bezende bir kaç gün sürebilen kanama çeşitleri vardır. 

Tabi ki bu durumun tam tersi de mümkündür hiç kanama ile karşılaşılmaması da normaldir. Deforme olan kızlık zarı esnek bir yapıya sahip olduğu için kanamayabilir de. Bu durumu net olarak anlayabilmenin tek yolu Kadın doğum uzman bir hekim tarafından yapılan kızlık zarı muayenesidir.

 Kalıcı ve Geçici Hymenoplasti Dikim İşlemi Çeşidi;

Kalıcı Yöntem İle Onarım; Kızlık zarı dikimi işlemi öncesi hastanın yakın zamanda planlı bir ilişkisi ve uzun süreli bir cinsel ilişkisi olmayacak ise kalıcı yöntem ile dikim yapılmalıdır. Kalıcı dikim sonrasında senelerce bir ilişkiye girilmese bile kalıcılığını koruyan işlemdir.

Geçici Yöntem İle Onarım; İşlem sonrası en önemli olan ilişki tarihinin bilinmesidir. Geçici yöntem ile yapılan bu onarım da ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden yapılması uygun olacaktır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler, cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Bu nedenle ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. 

Kızlık Zarı Kolay Bozulur mu ?

Kızlık zarının kolay bir şekilde bütünlüğünü kaybeden bir yapısı yoktur. Mastürbasyon yapmak, sürtünme yolu ile girilen ilişkide yüzeysel dokunma, iç çamaşır üzerinden vajinaya dokunulması vajina içerisindeki kızlık zarının bozulmasına sebep olmaz fakat deforme olmasına sebep olabilmektedir.  

Kızlık zarı vajina girişine 1,5cm mesafede bulunan 1-2 mm kalınlığında ortalama 3 cm çapında mukoza kıvrılması ile oluşan bir zar yapısındadır. Kızlık zarınin yapısının şekli ağız içi mukoza yapısına çok benzemektedir. Ortasında 1,5 cm çapında bir delik vardır ve bu delik sayesinden adet kanı buradan geçer. Kızlık zarında bulunan az miktarda da olsa  damar ve sinir dokusu mevcuttur. Aslında kızlık zarının bilinen fizyolojik bir görevi olmamakla birlikte bebeklik ve çocukluk döneminde vajina kanalını birazcık örterek mikroorganizmaların girişine karşı bir bariyer vazifesi görmektedir. Kızlık zarının ilk girilen cinsel ilişki sonrasında mutlaka kanaması gibi bir durum söz konusu değildir. Tekrarlayan ilişkiler ile kanama ihtimali artabilmektedir. Zarın yırtılması ile çıkan kan bazen vajina içinde birikir hemen çıkmaz, ertesi günlerde girilen ilişki sonrası koyu kahverengi, çamurumsu bir kanama yada pıhtı atılması gibi kanamalar ile  kendini belli edebilmektedir

Sivas Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları?

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyeten bir ücret edemeyeceksiniz.