Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Batman

KIZLIK ZARI NEDİR?

Kızlık zarı yani hymen, vajina girişinin 1-2 cm içerisinde yer alır, kılcal damarlar ile kaplı ince bir zardır. Kızlık zarının bir den fazla çeşidi vardır. Bu yüzden her kadının kızlık zarı farklı olabilir.

Batman kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

KIZLIK ZARI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Yarım ay kızlık zarı, dikey yarıklı kızlık zarı, deliksiz kızlık zarı, tüm benzeri kızlık zarı, halka şeklinde kızlık zarı, esnek kızlık zarı, bölmeli kızlık zarı, yarı bölmeli kızlık zarı olarak birden fazla kızlık zarı yapısı vardır.

KIZLIK ZARI KANAR MI?

Kızlık zarı genellikle ilk cinsel ilişki ile yırtılır ve kanar. Bazı kızlık zarları yapısı gereği ilk ilişki ile kanamayabilir. Mesela esnek kızlık zarının elastik yapısı sebebiyle yırtılmaz. Birden fazla ilişki sonucu yırtılabilir bazende ancak normal doğum ile yırtılır. 

KIZLIK ZARI KANAMASI NASIL OLUR?

Kızlık zarı yapısı her kadında farklı olduğundan ilk ilişkide kızlık zarı bazen lekelenme şeklinde kanar bazende pembemsi normal bir kanama olur.

KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ NASIL YAPILIR?

Kalıcı kızlık zarı dikimi (kalıcı hymenoplasti) genelde planlı bir ilişki tarihi olmayanlar için yapılır. Dikişler ilişkiye girilmezse yıllar boyunca kalıcılığını korur ve dikişler iyileştikten sonra girilecek ilk ilişkide kızlık zarı yırtılır ve kanar. İşlem için kadın jinekolojik masaya alınır. Hastaya anestezi uzmanı tarafından anestezik ilaç uygulanır, hasta uyur ve herhangi bir şey hissetmez. Kalıcı dikim işlemi 25-30 dakikada biter. İşlem bitince hasta uyandırılır yarım saat dinlendikten sonra günlük yaşantısına geri döner. 

GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ NASIL YAPILIR?

Geçici kızlık zarı dikimi (geçici hymenoplasti) genelde planlı ve yakın zamanda ilişkisi olacak kadınlara yapılır. Geçici işlemden sonra 1-7 gün aralığında cinsel ilişkiye girilip kızlık zarı yırtılmalıdır. İşlemden sonra ilişki tarihi uzatılmamalıdır aksi halde geçici olarak atılan dikişler açılıp kızlık zarı eski halini alabilir. Geçici kızlık zarı dikimi 20-25 dakikada biter. İşlem sırasında sedasyon anestezisi uygulanır. Hasta işlem boyunca uyur ve hiçbir şey hissetmez. 

KIZLIK ZARI DİKİMİ SONRASI İLAÇ YAZILIR MI?

Kızlık zarı dikiminden sonra dikişlerin enfeksiyon kapmaması önemlidir. Enfeksiyona yol açmamak için antibiyotik reçete edilir. Kalıcı işlemde antibiyotik kutu bitene kadar kullanılır. Geçici işlemde ilişki tarihine kadar kullanılır. Birde ağrı kesici reçete edilir. Hasta ağrısı oldukça kullanır.

KIZLIK ZARI DİKİLDİĞİ ANLAŞILIR MI?

Muayenehanemizde hasta gizliliği esas alınarak işlem yapıyoruz. Hastamız dışında üçüncü bir kişiye hastamızla ilgili kişisel ve tıbbi bilgileri paylaşmıyoruz. Kızlık zarı dikimi işlemini partneriniz anlamaz. Ancak uzman jinekolog muayenesi ile anlaşılabilir. 

KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ SONRASI KONTROL YAPILIR MI?

Kızlık zarı dikiminden 3 hafta sonra hastamızı kontrole çağırıyoruz. İlişki tarihinden önce de hastamız dilerse kontrole gelebilir. Kontrol kısa süreli bir muayenedir. Arayıp kontrol randevusu almanız yeterlidir. 

KIZLIK ZARI DİKİMİNE GELMEDEN ÖNCE YAPILACAKLAR NELERDİR?

Öncelikle hastamıza uygun tarih ve saate randevü veriyoruz.  Hasta işleme gelmeden önce anestezi alacağı için 5 saat aç olmalıdır. Su ve sigarada dahil herhangi bir şey yiyip içmemelidir. Hastamızın tıbbi öyküsünü bizimle paylaşmasını istiyoruz.(Kronik hastalıklar,sürekli kullandığı ilaçlar vb.) 

BATMAN KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATLARI

Her doktorun kendine belirlediği bir ücret tablosu vardır. Muayenehanemizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Ödeyeceğiniz tutara muayene, işlem, anestezi ve kontrol muayenesi de dahildir. 

KIZLIK ZARI DİKİMİ MUAYENEHANEDE YAPILABİLİR Mİ?

Kızlık zarı dikimi yapan devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, muayenehanelerde ve kliniklerde geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi yapılmaktadır.