Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Bayburt

Kızlık zarı genital bölgede vajina girişinin 1-2 cm iç tarafında bulunur. Görüntüsü ve yapısal zarı andırır. Kadın vücudunda fonksiyonel bir özelliği yoktur. Halk arasında kızlık zarı olarak tabir edilen yapının tıpta ki adı hymen dir.

Bayburt kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Hymenin ortasında açıklık bulunur

 buradan kadının adet kanı çıkar. Kapalı kızlık zarı yapısında bu açıklık olmadığı için adet kanı çıkmaz ve tıbbi sorunlara yol açar. Bu durumda kapalı kızlık zarı cerrahi bir işlem ile açılır. Kızlık zarı genellikle ilk cinsel ilişkide bozulur. Yani yırtılır. Bunun dışında bir çok sebep ile de bozulabilir. ( İlk cinsel ilişki, taciz,vajinaya parmak veya bir cisim sokmak, sert mastürbasyon) bu durumlarda kızlık zarı bozulabilir veya zedelenebilir. Kızlık zarı yırtıldığında kanama gerçekleşir. Kızlık zarının birden fazla çeşidi olduğu için bazen kanamayabilir. Genelde esnek kızlık zarına sahip kadınlarda ilk ilişkide kanama olmaz bir kaç kez girilen ilişki de yada normal doğum esnasında kanar. Birden fazla kızlık zarı çeşidi vardır. Septalı hymen (bölmeli), Subseptalı hymen (yarı bölmeli), Labial hymen, fimbrialı hymen, yuvarlak hymen, dentiküler hymen gibi birden fazla kızlık zarı çeşidi sayabiliriz. 

Kızlık zarı dikimi, cinsel ilişki veya diğer saydığımız etkenler ile bozulmuş kızlık zarını onarıp eski halini almasını sağlamak ve dikim sonrası ilk ilişkide kanaması amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. Tıpta kızlık zarı dikimine hymenoplasti adı verilir. Bozulan kızlık zarı yapısı sebebiyle tekrar kendiliğinden iyileşmez ancak kızlık zarı dikimi ile onarılabilir. Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olarak iki yöntemde yapılır.Toplumumuzda kızlık zarına oldukça önem veren bir grup vardır. Kızlık zarı yani kadının namusu olarak bilinen yapı yüzünden eskiden ve günümüzde de kadın cinayetleri ile karşılaşmaktayız. Bu sebeple kadın kızlık zarı dikimi için doktor arayışına girer.

KIZLIK ZARI DİKİMİ ÖNCESİ;

Kızlık zarı dikimine gelmeden önce hastamızın tıbbi öyküsünü bizimle paylaşmasını istiyoruz.(Kronik rahatsızlıklar,sürekli kullanılan ilaçlar vb.) İşlemde anestezi alınacağı için hastamızın 5 saat midesi boş olarak gelmesi gerekmektedir. İşlem öncesi en az 5 saat su ve sigarada dahil herhangi bir şey yiyip içmemelidir. 

GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ (GEÇİCİ HYMENOPLASTİ);

Eğer kadın geçici kızlık zarı işleminden sonra bir hafta, on gün içinde kanama olmasını istediği ilk ilişkisini yaşayacak ise geçici kızlık zarı dikimi yapılır. Bu işlemde ilişkiye girme süresi uzarsa yani 7-10 gün içerisinde geçici yapılan işlem eski haline dönecektir. Ancak işlemden sonra 1-7 gün aralığında cinsel ilişkiye girerse sanki ilk defa ilişki oluyormuş gibi kızlık zarı yırtılır ve kanar. Bu işlemi genelde düğününe 1-7 gün kalan kadınlar yaptırmaktadır. İşlem 20-25 dakikada biter. Ağrılı ve acılı bir işlem olduğu için işlem anestezi altında yapılır. Lokal veya sedasyon anestezisi tercih edilir. Lokalde sadece işlem bölgesi uyuşturulur hasta uyanıktır bu yöntem genelde geçici işlemlerde tercih edilir. Sedasyon ise anestezi uzmanımız tarafından hasta uyutulur ve herhangi bir şey hissetmez. Genelde kalıcı işlemlerde tercih edilir. 

KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ (KALICI HYMENOPLASTİ);

Eğer işlemi yaptıracak kadının ilk ilişki tarihi belli değil ise ve 2-3 haftadan ileriki bir süreçte olacaksa kalıcı kızlık zarı dikimi yapılır. Dikişler iyileştikten sonra işlem üzerinde yıllarda geçse kalıcılığını koruyacak ve ilk cinsel ilişkide kanama ve yırtılma olacaktır.  İşlem 25-30 dakikada biter. Sedasyon anestezisi ile işlem yapılır. İşlem bittikten sonra hasta uyandırılır ve yarım saat dinlendikten sonra günlük hayatına geri döner. 

KIZLIK ZARI DİKİMİ SONRASI;

İşlemden sonra ilk 3 hafta, motosiklet, bisiklet, ata binmek, denize yada havuza girmek gibi aktiviteler den uzak durulmalıdır. İşlem sonrası ilk 3 hafta  boyunca banyo, küvet, jakuzi gibi durumlardan uzak kalmalı ayakta duş almalısınız. Antibiyotiğinizi kullanmalı ihtiyaç halinde ağrı kesici almalısınız. Dikişler iyileştikten sonra yaklaşık 3 hafta sonra kontrol muayenesine gelmelisiniz. 

Kızlık zarı dikimi özel muayenehanelerde ve kliniklerde yapılmaktadır.

BAYBURT KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATLARI

Kızlık zarı, geçici ve kalıcı olarak iki yöntemde yapılır. Muayenehanemizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyata, kızlık zarı ile ilgili alacağınız tüm hizmetler dahildir. (Muayene, işlem, anestezi, işlem kontrolü)