Kızlık Zarı

Giresun Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi işlemi Ankara’da muayenehanemize yapılmaktadır. Yaklaşık 20-25 dakika süren bu işlem sonrası hasta bir müddet dinlendirildikten sonra günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Giresun kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı maalesef ülkemizde çoğu kültürel bölgelerde,  bekareti ve namusu temsil ediyor olarak görülmekte ve her ne yapılırsa yapılsın bu konunun üzerine makalelerde yazılsa da tıbbi izahlarda da bulunulmasına rağmen bu tabu maalesef ki yıkılamamaktadır. Kızlık zarı yani bir diğer adı ile Hymen (zar), vajina girişinin 1-2 cm içerisinde bulunmaktadır, kilolu olan kadınlarda bu zar biraz daha içeride olabilmektedir.

Kızlık zarının şekilleri açısından farklılıklar gösterilir. Kızlık zarı şekilleri şöyle adlandırılabilir; 

  • Annüler, halka şeklinde yapıda olan kızlık zarı
  • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
  • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
  • Septalı, bölmeli kızlık zarı
  • Kresent,yarım ay kızlık zarı olarak sıralandırılmaktadır.

 Her bünye farklı olmasından dolayı her kadında bulunan kızlık zarı da aynı olmamaktadır. Bu nedenden dolayıdır ki, ilk girilen ilişkide kanama oladabilir, olmayadabilir. Kılcal damarlı bir yapıya sahip olan kızlık zarı her ne kadar esnek olsa da bazen ilk ilişkide kanamayabilir, bu durum çoğu kadının sıkça karşılaştığı bir durumdur. Kızlık zarınızın yapısını öğrenmek için muayene olmanız gerekmektedir. Kızlık zarı muayenesi acısız ve ağrısız bir şekilde yaklaşık 5-10 dakika içinde biten bir muayenedir. Durumuzu değerlendirip doktorunuz size gerekli bilgiyi muayene sonucu verecektir. 

Kızlık zarı 2 çeşitte yapılmaktadır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi: 

Geçici kızlık zarı dikimi; düşünülen cinsel ilişkiden 7 ile 10 gün öncesinde yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde bölge geri eski haline döner ve işlem boşuna yapılmış olur, geri eski haline dönen bölge de kanama olmaz. Bu nedenden dolayı eğer geçici yöntem ile dikim yapılmasını istiyorsanız net bir ilişki tarihiniz olmalıdır. İşlemi takiben 7-10 gün içinde cinsel ilişki olursa kanama olacaktır. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi:

Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde, flep yöntemi uygulanmaktadır. Kalıcı kızlık zarı onarımı için hastanın yakın bir zamanda ilişki planlamaması gerekir. Kalıcı yöntemde kullanılan dikiş metaryalleri farklı olmasından dolayı hastanın eğer bu yöntem ile onarım istiyorsa mutlaka doktoru ile ilişki tarahini paylaşmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi için hasta  ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yönteminde dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. Bu iki işlemde dışarıdan bakıldığı zaman anlaşılmaz dikiş almak gerekmez, dikişler vücudunuzda erir ve kaybolur.

Giresun Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel klinik ve hastanelerde yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret belirleyebilmektedir. Muayenehanemiz de gizlilik ön plandadır. Kişisel ve tıbbi bilgiler yalnızca hasta doktor arasında kalır ve üçüncü bir kişi ile paylaşılmaz. 

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;

  • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonra kontrole geldiğinizde herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. 
  •  Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlem kalıcı yada geçici olarak farklı şekilde fiyatlandırılır. İki yöntem için fiyatlarımız farklıdır
  • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.