Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Burdur

Kızlık zarı yani hymen vajina girişinin 1,5-2 cm içerisinde yer alır. Kılcal damarlı ve ince bir yapıya sahiptir. Fonksiyonel bir görevi yoktur. Ortasında ki delikten adet kanı çıkar. Kızlık zarı çoğunlukla ilk ilişki ile yırtılır.

Gümüşhane kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Bazı toplumlarda kızlık zarı gireceği ilişkide kanamazsa daha önce bir ilişkide bulunduğu ve bakire olmadığı anlamına gelir. Bu çok yanlış bir görüştür çünkü her kızlık zarı yapısı gereği kanamayabilir.

KIZLIK ZARI ÇEŞİTLERİ;

  • Yuvarlak kızlık zarı
  • Esnek kızlık zarı
  • Kapalı kızlık zarı
  • Yarım ay kızlık zarı 
  • Çok delikli kızlık zarı 
  • Doğal çentikli kızlık zarı 
  • Bölmeli kızlık zarı 
  • Yarı bölmeli kızlık zarı 

 

ESNEK KIZLIK ZARI;

Esnek kızlık zarı yapısına sahip olan kişilerde çoğunlukla ilk ilişkide kanama olmaz. Bir çok kez girilen ilişkide yırtılır veya da ancak normal doğumda yırtılır. Elastik yapısı sebebiyle ilişkide penisin şeklini alır, penis ile beraber içeriye girer ve tekrar eski halini alır bu yüzden yırtılmaz.

KAPALI KIZLIK ZARI;

Kapalı kızlık zarında adet kanının dışarıya çıkabileceği bir açıklık yoktur ve adet kanı içeride birikir. Bu durum şiddetli ağrılara ve bazı tıbbi sorunlara yol açabilir. Kapalı kızlık zarı yapısına sahip olanlarda cerrahi bir işlem ile kızlık zarı açılmalıdır. 

KIZLIK ZARININ YIRTILDIĞI DURUMLAR;

Kızlık zarı genellikle ilk cinsel ilişki ile kanamaktadır. Fakat sert mastürbasyonda vajinaya cisim veya parmak sokmak, sivir bir yere düşme çarpma ve kaza sonucu da kızlık zarı yırtılabilir veya zedelenir. 

BURDUR KIZLIK ZARI MUAYENESİ;

Kızlık zarı yapısını veya kızlık zarının bozulup bozulmadığını ancak uzman bir jinekolog muayenesi ile anlayabiliriz. Muayenehanemiz de kızlık zarı muayenesi yapılmaktadır. Kişi öncelikle jinekolog masasına alınır, ve vajina dudakları spanç ile açılarak çıplak göz ile muayene edilir. Acılı bir muayene şekli değildir. Muayene sırasın alet kullanılmaz. Kısa süreli bir muayenedir. Kişinin kendi isteği ile muayene yapılır. Bazen tecavüz sonucu adli rapor için de kızlık zarı muayenesi yapılır.

KIZLIK ZARI DİKİMİ ÖNCESİ;

Kızlık zarı dikimine gelmeden önce muayenehanemizden randevü alıyorsunuz. Kişi, kronik bir rahatsızlığı varsa ve sürekli kullandığı ilaçlar bizimle paylaşmalıdır. Kişi anestezi alacağı için işleme gelmeden 5 saat öncesinde midesi boş bir şekilde gelmelidir. 5 saat su ve sigara da dahil herhangi bir şey yiyip içmemelidir. 

KIZLIK ZARI DİKİMİN ANESTEZİ;

Kızlık zarı dikimi ağrılı bir işlem olduğu içini sedasyon anestezisi eşliğinde yapıyoruz. Anestezi uzman anestezi doktoru tarafından uygulanmaktadır. Kişinin kolundan bir damar yolu açılır ve ilaç verilir. Kişi işlem süresince uyur ve hiç bir şey hissetmez. İşlem biter bitmez uyandırılır, bir süre dinlendikten sonra günlük hayatına kaldığı yerden devam eder. Bu anestezide uykunuzun derin haline dalarsınız. Ağır bir anestezi yöntemi değildir. Muayenehane koşullarında uygulanabilir.

BURDUR KALICI KIZLIK ZARI;

Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra üzerinden yıllarda geçmiş olasa kalıcılığını sürdürür ve ilk cinsel ilişki ile kanar. Kalıcı kızlık zarı işlemi 30-40 dakika sürmektedir. Flep yöntemi ile dikim yapılır. Kızlık zarına ait parça kalmadı ise vajina bölgesinde parça alınarak yeni kızlık zarı yapılır. Dikişler 3 hafta sonra iyileşir. 3 hafta sonra girilen ilk cinsel ilişkide sanki daha önce yırtılmamış ilk defa yırtılıyormuş gibi kanama olur. Partneriniz dikim işlemini anlamaz. İşlem sonrası dikişlerin enfeksiyon kapmaması güzel iyileşebilmesi için önemlidir. Bu yüzden antibiyotik reçete edilir. Ağrı olabileceği için ağrı kesici de yazıyoruz. İlk 3 hafta vajinaya su değmemeli kişi ayakta duş almalıdır. Kızlık zarına zarar verebilecek aktivitelerden uzak durulmalıdır.(ata,bisiklete binmek,ağır spor yapmak vb.) İşlemden 3 hafta sonra kontrol muayenesine gelebilirsiniz. Kişi 3 hafta sonra istediği zaman gönül rahatlığı ile ilişkiye girebilir.

GEÇİCİ KIZLIK ZARI;

Bu yöntemde ilişki tarihi önemlidir. 1-7 gün içerisinde planlı ilişki veya düğün gecesi ilişki olacaksa geçici kızlık zarı yapılır. İşlemden sonra ilişki tarihi 7 günü geçerse geçici olarak atılan dikişler açılıp kızlık zarı eski halini alacaktır. Geçici kızlık zarı dikimi 15-20 dakika da biter. Hasta kalıcı işlemde olduğu gibi anestezi alır. Hasta işlem bitince uyandırılır ve dinlendikten sonra günlük hayatına geri döner. Kalıcı işlemde olduğu gibi antibiyotik yazılır fakat ilişkiye girene kadar kullanılmalıdır. Kalıcı işlem de kişinin dikkat etmesi gereken durumları geçici işlemde kişi ilişki tarihine kadar dikkat etmelidir.

BURDUR KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATLARI

Ankara’da muayenehanemizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ‘dir. 

BURDUR KIZLIK ZARI DİKİMİ YAPILAN YERLER;

Kızlık zarı dikimi özel klinik ve muayenehanelerde yapılabilmektedir.