Kızlık Zarı

Bilecik Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarına Latincede  hymen denir. Hymen vajina girişinin 2 cm içerisinde yer almaktadır. Kılcal damarlar ile kaplı olan bu zarımsı yapının ortasında bir delik bulunmaktadır, bu delik adet kanının akıp gitmesini sağlamak amaçlı doğuştan olan bir deliktir. Kızlık zarının birden fazla çeşidi bulunmaktadır, her bünyede aynı olmadığı gibi, girilen ilk ilişki olmasına rağmen kanamayabilir. Kızlık zarı ülkemizde namus simgesi haline gelmişti. Kızlık zarının yapıs her ne kadar esnek olsa da girilen ilk ilişkide kanamayabilir. Kızlık zarı dikimini 18 yaşını doldurmuş her kadın yaptırabilir.

Bilecik kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Kızlık Zarı Bozulmasına Sebebiyet Veren Durumlar;

Kızlık zarının bozulmasına sebep olacak nedenler şu şekildedir;

Cinsel birliktelik sonrası oluşabilecek deforme, sert bir şekilde yapılan mastürbasyon, vajina içine yabancı bir cisim ile müdahale, vajinaya alınan sert bir darbe ya da kaza gibi sebepler nedeniyle bozulabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi işlemine Hymenoplasty denir. Hymenoplasty 2 yöntem ile yapılır;

Geçici Kızlık Zarı Dikimi; 

Geçici kızlık zarı onarımında eğer ilk ilişkiye girilecek gün belliyse ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinde işlem yapılmalıdır. Yapılan işlem kullanılan yöntem ve cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korur ve ilişkiye girilse de girmese de 10 gün sonra işlem öncesi eski şeklini alır ve böylelikle 7-10 gün tarih aralığında ilişkiye girilmezse işlem boşuna yapılmış olacaktır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi: 

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ilk ilişkiye girilecek gün belli değilse ve hatta belki de aylar ya da yıllar sonra yaşanacak bir durumda yapılan bir işlemdir. İşlem bölgesi 3 hafta içerisinde iyileşmesi beklenir ve yıllar sonra bile ilişkiye girilse kanamanın olacağı bir şekilde onarılmış olur. İşlemi takip eden 10-15 gün hafif kanamalarınız, batma tarzında ağrılarınız olabilir. Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalı ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir yani dikiş aldırmak gibi bir durum söz konusu değil.

Her iki yöntemde de işlem süresi aynıdır, yaklaşık 25 – 30 dk süren işlem sedasyon anestezi altında yapılmaktadır. İşlem için uyuyacağınızdan dolayı mutlaka 5 saat aç ve susuz gelmeniz gerekmektedir. Bu duruma su ve sigara da dahildir. Anestezi işlem süresince sizin hiçbir şey hissetmemeniz için uygulanan bir yöntemdir. Sedasyon anestezi derin uyku halidir. İşlem sonrası hemen uyanacaksınız ve yaklaşık  15-20 dk dinlendikten sonra günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Hastanın paylaştığı bilgiler ve işlem hakkında kesinlikle 2. kişi ile paylaşılmaz ve kayıt yapılmaz kliniğimizde hasta gizliliği ön planda tutularak bu işlem yapılmaktadır. 

 Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel klinik ve hastanelerde belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret belirleyebilmektedir.

  • Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;
  • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyeten bir ücret ödemeyeceksiniz.
  • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.