Kızlık Zarı

Van Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı kadınlarda genital bölgede vajina girişinin 1-2 cm iç kısmında bulunur. Görüntüsü ve yapısal durumu sebebiyle zarı andıran ve fonksiyonel hiçbir özelliği olmayan bu yapı kızlık zarı olarak adlandırılır. Tıbbi adı hymen olarak isimlendirilir.

Van kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Kızlık zarı cinsel ilişki ile bozulduğu gibi, taciz, tecavüz gibi zoraki durumlarda, vajinaya alınan çok ağır darbelerde, mastürbasyon sırasında sert bir cisim sokulması sebebiyle yırtılabilir ya da hasar görebilir.

Her Kızlık Zarı Kanar mı?

Kızlık zarı ilk ilişki sırasında yırtıldığı için kanama olur ancak her kızlık zarı kanamayabilir. Sadece ilk ilişkide değil birden fazla bile ilişkiye girilirse kanama olmayabilir. İlk ilişkide kanama olmamasının sebebini hemen daha önce ilişkiye girilmesi sebebiyle olarak nitelendirmek yanlış olur zira yapısal ya da esneklik sebebiyle kanaması kadar kanamaması da normaldir.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi yukarıda yazılan sebeplerle yırtılmış ya da hasar görmüş kızlık zarını onarmak ve ilk geceden kanamasını sağlamak amacıyla yapılan ve tıbben hymenoplasti adı verilen işlemdir. Bu işlem sayesinde yırtık ya da hasar görmüş kızlık zarı tamamen onarılarak eski görünümüne kavuşur ve gerdek gecesi kanama amaçlanır.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri Nelerdir?

Kızlık zarı dikimi için hastanın isteğine göre belirlenen 2 yöntem bulunmaktadır. Bunlar geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimidir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Eğer kişi işlem sonra bir hafta, on gün içinde kanama olmasını istediği ilk ilişkisini yaşayacak ise geçici kızlık zarı dikimi yapılır. Bu yöntemde kızlık zarına yapılan dikim işlemi 7-10 gün içinde eski haline döner. Ancak öncesinde ilişkiye girildiğinde sanki ilk defa ilişkiye giriyormuş gibi kanama olmaktadır. Geçici kızlık zarı dikimi sedasyon anestezisi ile olacağı için işlem öncesi 5 saat aç, susuz ve sigara içmemiş olmak gerekmektedir. Bu işlem sonrası ilk ilişkiye girilen zamana kadar ayakta duş almak uygun olacaktır. İlişkiye girmeden öncesinde deniz, havuz, motosiklet kullanımı, bisiklet kullanımı gibi aktivitelerden kaçınılması doğru olur. Size verilen antibiyotik kutu bitene kadar kullanmanız gerekir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Eğer işlemi yaptıracak kişinin ilk ilişki tarihi belli değil ise ve 2-3 haftadan ileriki bir süreçte olacaksa kalıcı kızlık zarı dikimi yapılır. Bu işlem flep yöntemi ile uygulanır. Flep yöntemi ile vajina duvarından alınan ince bir doku ile zarar görmüş doku onarılarak yeni bir kızlık zarı oluşturulur. Bu sayede ilk ilişki sırasında oluşturulan bu doku yırtılır ve kanar.

Kızlık Zarı Dikimi Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kızlık zarı dikimi ağrılı bir süreç olduğu için bu işlem sedasyon anestezisi ile yapılmakta olup hastamız yaklaşık 30 dakika uyumaktadır. Bu sebeple işlem öncesi midenin boş olması gerekmektedir. Beş saat su ve sigara dahil bir şey yiyip içmeyiniz.

Bazı tıbbi durumlar işlem öncesi önlem almayı yada işlemi hastanede yapmayı gerektirebilir. Bu sebeple tıbbi geçmişiniz eksiksiz bir şekilde aktarınız.

İşlemden sonra ilk 3 hafta, motosiklet, bisiklet, ata binmek, denize yada havuza girmek gibi aktiviteler yasak. Doktorunuzun belirteceği süre boyunca banyo, küvet, jakuzi gibi durumlardan uzak kalmalı ayakta duş almalısınız. Antibiyotiğinizi kullanmalı ihtiyaç halinde ağrı kesici almalısınız. Aklınıza takılan en küçük durumda bizimle irtibata geçip bilgi almaktan kaçınmayın.

Van Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Van Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   dir. Geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi işlemleri için uygulanan fiyatlar farklılık arz etmektedir. Anestezi, muayene ve kontrol için ekstra bir ücret alınmamaktadır.