Kızlık Zarı

Denizli Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı hiçbir fonksiyonel özelliği olmayan vajina girişinin 1-2 cm içerisinde yer alan kılcal damarlar ile kaplı zardır. Tıp dilinde yani Latince’de kızlık zarına Hymen denir. 

Kızlık zarı dikim işlemine Himenoplasti denmektedir. Kızlık zarı dikimi için hastanın 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Denizli kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı esnek yapıya sahiptir bu nedenden dolayı girilen ilk ilişki olsa bile kanama olmayabilir. Kızlık zarı her kadında aynı şekilde olmayabilir. Kızlık zarının yapısını ancak bir kadın doğum hekimi tarafından muayene sonucu öğrenebilirsiniz. Kızlık zarı muayenesi acı ve ağrılı bir işlem değildir. Yaklaşık 5 dakika sürmektedir. Kızlık zarının çeşitleri şu şekildedir;

Kızlık Zarı Çeşitleri; 

 • Septalı, bölmeli kızlık zarı
 • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
 • Anüler, halka şeklinde kızlık zarı
 • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
 • Kribriform, kalbursu kızlık zarı olarak adlandırılmaktadır. 
 • Yarı septalı, yarı bölmeli kızlık zarı
 • Kresent, yarım ay kızlık zarı
 • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zarı olarak adlandırabiliriz. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi:

 Kalıcı kızlık zarı dikimi için önemli olan birkaç husus vardır. Hasta bu işlemi uygulayacak ise en az 3 hafta ilişkiye girmemesi gerekir. Kalıcı işlemin asıl amacı ismi ile de anlaşıldığı üzere işlemden sonra aylarca belki yıllarca bile ilişkiye girmese bile kalıcılığını koruyacaktır. Herhangi bir darbe, içeriye cisim girmesi vs durumlar olmadığı müddetçe deforme olmayacaktır.  Her iki işlemde de dikiş materyalleri farklı olduğundan dolayı işlem sonrası dikiş aldırma gibi bir durum söz konusu değildir. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi: 

Geçici kızlık zarı dikimi için ciddi önem arz eden tek husus ilişki tarihinin belli olmasıdır. İşlem esnasında kullanılan dikiş materyalleri farklı olmasından dolayı bu işlemi yaptıran hasta 7-10 gün içerisinde ilişkiye girmesi gerekmektedir. 10. Güne kadar ilişkiye giremeyen hasta bu işlemi boşuna yaptırmış olacaktır çünkü yapılan işlem ve kullanılan materyaller gereği işlem bölgesi geri eski haline dönecektir. Her iki yöntem hakkında doktorunuz size detaylı bilgiyi verecektir.  

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler; 

Hymenoplasti işlemi sonrası size antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilmektedir. Mutlaka antibiyotiğinizi düzenli olarak içmenizi tavsiye ediyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel bir durum olmaması için antibiyotik büyük önem arz etmektedir. Hymenoplasti işlemi hasta gizliliği esas alınarak yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi sonrası bir kadın doğum uzmanı tarafından bakılmadığı müddetçe bu işlemi yaptırdığınız anlaşılmaz. Kızlık zarı yaptıran hasta 3 hafta sonra kontrolüne gelmesinde fayda var ve eğer dilerse ileride gireceği ilişki öncesi de gelip kızlık zarı kontrolünü yaptırabilir bunun için kliniğimizi aramanız ve randevu almanız yeterlidir. Kızlık zarı dikimi işlemi için şehir dışından gelecek olan hastalarımız günübirlik gidiş dönüş yapabilirler.

Denizli Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel klinik ve hastanelerde yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret belirleyebilmektedir. Muayenehanemiz de gizlilik ön plandadır. Kişisel ve tıbbi bilgiler yalnızca hasta doktor arasında kalır ve üçüncü bir kişi ile paylaşılmaz. 

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;

 • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonra kontrole geldiğinizde herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. 
 •  Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı ya da geçici olması fiyat değişikliğine sebep olmaktadır.
 • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.