Kızlık Zarı

Muğla Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarının bir diğer adı da hymen’dir. Hymen vajinanın 2 cm içerisinde yer alan kılcal damarlarla kaplı esnek bir zardır. Kılcal damarlarla kaplı olan bu zar ilk girilen ilişki sonrası kanayabilir de kanamayabilir de bu 2 durumda normaldir.

Muğla kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Kızlık zarının kanama durumu şekline göre de değişebilmektedir. Kızlık zarının şekilleri şöyledir;

  • septalı, 
  • yarı septalı,
  • anüler gibi birkaç isimle adlandırılır.

Kızlık zarı esnek bir yapıya sahiptir bu nedenden dolayı  bazı durumlarda girilen ilk ilişki olmasına rağmen kanamayabilir bu tamamen kadının fizyolojik yapısına yani kızlık zarının şekline bağlıdır. Kızlık zarı cinsel birliktelik, vajina içine yabancı cisim girmesi vb. durumlarda bozulabilen bir yapıya sahiptir. Kızlık zarı bozulduktan sonra geri eski haline dönmez. Sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. Kızlık zarının yapısını bu ve bunun gibi durumlar bozmaktadır. 

Esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarının bozulmama ihtimali de oldukça yüksektir. Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı ancak bir kadın doğum doktoru tarafından muayene sonucu öğrenilebilir. 

Kızlık zarı dikimi işlemini 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile  yaptırabilir. 

Hymenoplasti Onarım İşlemi Çeşidi

Kalıcı Yöntem İle Onarım; Kızlık zarı dikimi işlemi öncesi hastanın yakın zamanda planlı bir ilişkisi ve uzun süreli bir cinsel ilişkisi olmayacak ise kalıcı yöntem ile dikim yapılmalıdır. Kalıcı dikim sonrasında senelerce bir ilişkiye girilmese bile kalıcılığını koruyan işlemdir.

Geçici Yöntem İle Onarım; İşlem sonrası en önemli olan ilişki tarihinin bilinmesidir. Geçici yöntem ile yapılan bu onarım da ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden yapılması uygun olacaktır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler, cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Bu nedenle ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. 

Kızlık zarı dikimi işlemi anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu nedenden dolayı en az 5 saat midenin boş olması gerekir.  İşlem yaklaşık 25 dakika sürmektedir. İşlem sonrası ilk 1 hafta ara ara kanamalar, lekelenmeler, ağrılar olabilir batma tarzında olan ağrılarda normaldir. Kızlık zarı onarım işlemi sonrası doktorunuzun size reçete ettiği antibiyotiği mutlaka düzenli olarak kullanmalısınız. Ağrınızın olması durumunda da yine reçetede yer alan ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz.  İşlem sonrası yaklaşık Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir, dikiş aldırmanızı gerektirecek bir durum yoktur. 

Muğla Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi yapılmaktadır. Her klinik ve muayenehane  kendi ücretini belirlemektedir. Op. Dr. Uzay Yıldırım’ın kliniğinde Kızlık Zarı Onarım işleminin ücreti Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   ‘dir.  Bu fiyatın içinde 3 hafta sonra geleceğiniz kontrolünüzde dahildir. Bunun için ekstradan ücret ödemeyeceksiniz.  Kızlık zarı onarım işleminin kalıcı yada geçici olması fiyat farkı oluşturmaktadır. Kızlık zarı dikimi işlemi için şehir dışından gelecek olan hastalarımız günübirlik gidiş dönüş yapabilirler. Kliniğimizde hasta gizliliği ön planla tutularak bu işlem yapılmaktadır, işlem için verdiğiniz tüm bilgileriniz ve işlem, muayene, kontrol gibi ziyaretleriniz hasta gizliliği önceliği taşımakta olup, etik anlayışımız doğrultusunda bizde saklı kalmaktadır.

Hymenoplasti işlemi için kliniğimize gelmeden önce mutlaka randevu almalısınız.