Kızlık Zarı

Bitlis Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı kadın genital organından olan vajinanın 2-2,5 cm içerisinde bulunur. Vajina girişini tamamen kapatmaz. Bu yüzden adet kanının çıkabileceği büyüklükte açıklık bulunur. Adet kanı bu açıklıktan çıkar.

Bitlis kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Açıklık olmayan kızlık zarı çeşidinde kişi adet göremez. Adet kanı içeriye birikir ve şiddetli ağrıya sebep olur. Cerrahi bir işlem uygulanması gerekir. Kızlık zarı kılcal damarlar ile kaplı ince bir zar yapısına sahiptir. İlk cinsel ilişki ile yırtılır ve kanar. Sadece ilişki ile bozulmaz, vajinaya parmak-cisim sokma sonucu, sert mastürbasyon sonucu, sert ve sivri bir yere düşme, çarpma, kaza vb. dış etkenler ile de kızlık zarı yırtılabilir veya zedelenebilir. Birden fazla kızlık zarı çeşidi bulunmaktadır. Her kişide farklı yapıya sahip olabileceğinden dolayı her kızlık zarı kanamayabilir. Bazı toplumlar için kızlık zarının önemi büyüktür. Kızlık zarı bozulmamış kişiler bakiredir ve daha önce cinsel ilişkiye girmemiş olduğunu gösterir. Bu algı yüzünden kadın cinayetlerine namus meselelerine oldukça sık denk  gelmekteyiz. Kişi bu yüzden kızlık zarı onarımına başvurmaktadır.

KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ;

Kalıcı kızlık zarı işlemi 30-40 dakikada biten ve işlem bittikten sonra kişinin normal hayatına geri dönebileceği cerrahi bir işlemdir. Kişi muayenehanemize geldiğinde öncelikle muayene edilir ve son adet tarihi ya da en son girdiği ilişki tarihi sorularak gebe olmadığından emin olunur. Ardından işlem için anestezi doktoru kişinin kolundan bir iğne yaparak hastamızı uyutur. Kızlık zarı dikimi ağrılı bir işlem olduğu için hastamızı sedo-analjezi dediğimiz anestezi yöntemiyle uyutuyoruz. Bu uyku ameliyatlarda verilen anesteziler gibi değildir. Kişi işlem bitene kadar derin uyku haline geçer ve işlem boyunca herhangi bir ağrı acı hissetmez. İşlemi flep yöntemiyle yapıyoruz. İşlem bittikten sonra hastamızı uyandırırız. Hastamız kendini iyi hissedene kadar dinlenme odamızda dinlenir. Yarım saat içerisinde hasta günlük hayatına geri dönebilecek hale gelir. Şehir dışından gelecek kişiler günübirlik geliş gidiş programı yapabilirler. İşlem sonrası seyahat etmeye engel bir durum yoktur. Kalıcı hymenoplasti işlemi sonrası dikiş bölgesi 3 hafta sonra iyileşir. Dikişlerin güzel iyileşmesi için kişinin o bölgeyi enfeksiyondan koruması gerekir. Yani reçete edeceğimiz antibiyotik düzenli kullanılmalıdır, dikiş bölgesine su değdirilmemelidir, havuza girmek, denize girmek, ata binmek, bisiklete binmek, ağır spor yapmak vb. aktivitelerden uzak durulmalıdır, ayakta duş alınmalıdır, ve dikişlere zarar verebilecek cinsel yakınlaşmadan kaçınılmalıdır. Dikişler iyileştikten sonra yani işlemden 3 hafta sonra girilecek olan ilk cinsel ilişki ile kanama olacaktır. Kalıcı işlemin üzerinden yıllar da geçse kalıcılığını korur ve ilk ilişki ile yırtılır. Kızlık zarı dikimi işlemini, uzman jinekolog tarafından muayene olmadığınız sürece başka bir kişi tarafından anlaşılmaz.

GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ;

Geçici kızlık zarı dikimi 20-25 dakikada biten bir işlemdir. Kalıcı işlemde olduğu gibi kişi işlem bittikten sonra günlük hayatına geri döner. Geçici işlem de bazen lokal anestezi tercih edilebilir. Lokal de sadece işlem bölgesi uyuşturulur kişi işlem süresince uyanıktır. Lokal, işlemi yapacak olan doktor tarafından uygulanır. Genellikle kalıcı ve geçici işlemlerimizde sedasyon anestezisini tercih ediyoruz. Geçici işlemde dokular geçici olarak dikilir. Dikiş 1-10 gün dayanabilir. Yani geçici kızlık zarı dikimi işlemi olmuş bir kişi, işlemden sonra 1-7 gün içerisinde cinsel ilişkiye girmelidir. İlişki tarihi uzarsa dikişler açılıp kızlık zarı eski haline dönmektedir. İşlem bittikten sonra hasta uyandırılır ve yarım saat boyunca dinlenir. Sonrasında günlük yaşantısına devam eder. Geçici kızlık zarı işlemi planlı ilişki tarihi olanlarda ve yakın zamanda ilişkiye girecek ama kızlık zarını diktirmesi gereken kişilerde yapılır. İşlemden sonra 1-7 gün içerisinde girilen ilişkide yırtılma ve kanama olacaktır. Geçici kızlık zarı, jinekolog muayene etmediği sürece başka bir kişi tarafında anlaşılmaz. Geçici kızlık zarı işleminden sonrasında kalıcı kızlık zarında olduğu gibi antibiyotik reçete ediyoruz. Antibiyotik ilişkiye girene kadar kullanılmalıdır. İlişki tarihine kadar enfeksiyona sebebiyet verebilecek aktivitelerden uzak durulmalıdır. 

BİTLİS KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATLARI;

Geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatlandırmamız farklıdır. Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   Ödeyeceğiniz bu ücrete, ön muayene, işlem, anestezi ve kontrol muayenesi de dahildir.

Kızlık zarı dikimini, kalıcı kızlık zarı dikimi yapan muayenehanelerde ve kliniklerde yaptırabilirsiniz. Her kişi kendi rızası ile işlem yaptırabilir. Ancak 18 yaşından küçüklerde anne,baba veya vasi onayı olmadan işlem yapılmaz.