Kızlık Zarı

Bolu Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi işlemi, herhangi bir sebepten zarar görmüş kızlık zarının, ilişki anında ilk defa kanıyormuş hissi vermek amacıyla yeniden onarılması için yapılan işlemdir.

Kızlık zarı yani hymen, rahim ağzının 1-2 cm iç tarafında bulunan üzerinde adet döneminde kan çıkışı olması için bir delik bulunan ve fonksiyonel olarak vücutta hiçbir anlamı olmayan bir yapıdır.

Bolu kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı cinsel ilişki, dıştan bir cisim sokmak, tecavüz, elle zedelemek, vajina bölgesinden sert darbe almak çeşitli sebeplerle yırtılabilir. Kimi zamanda doğuştan gelen yapısal sebeplerle yani esneklik ve buna benzer sebeplerle ilk ilişkide kanama olmayabilir. İşte bu yırtıklar ya da esneklikler biz ve bizim gibi kültürlerde evliliğin ilk gecesinde kanama olmadığında namus cinayetlerine varan sonuçlar doğurmaktadır.

Hymenoplasti yani kızlık zarı dikimi işlemi bu problemin tıbbi çözümüdür. Basit ve kısa süreli ve de muayenehane şartlarında yapılabilen bir işlem olan hymenoplasti sayesinde onarılan kızlık zarı ilk gece de kanama olmasına sebep olacaktır. Bu işlem yasal olarak 18 yaşını geçmiş hastalarda kendi isteğiyle, on sekiz yaşından küçük hastalarda anne ya da baba refakati ile yapılabilir.

Bolu Kızlık zarı dikimi iki türlü yapılabilir;

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Bunlardan ilki geçici hymenoplastidir. Adından da anlaşılacağı gibi işlemin kalıcılığı belirli bir süreyi kapsamaktadır ki bu süre 7-10 gün arasındadır. Yani bu işlemi yaptırdıktan sonra 7-10 gün içinde mutlaka ilişkiye girilmelidir. Aksi takdirde işlem bölgesi eski halini alacaktır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Diğer işlem kalıcı hymenoplastidir. İşlem yapıldıktan ve iyileşme evresini atlattıktan sonra yıllar sonra bile ilişkiye girilse kalıcılığını koruyacak ve kanayacaktır. Kalıcı hymenoplastide flep yöntemi kullanılır. Vajinanın arka kısmından alınan ve flep denilen bir doku ile yeni kızlık zarı oluşturulur ve ilk ilişkiye girildiğinde bu flep dokusu kanar.

Kızlık zarı dikimi özel bir hazırlık yapmayı gerektiren bir işlem değildir. Seyahat etmenize engel bir işlem değildir. İl dışından gelecekseniz günübirlik gelip aynı gün dönebilirsiniz. Hiçbir sakıncası yoktur. İşlem öncesi en önemli şey randevu saatinden 5 saat öncesi itibariyle su ve sigara dahil tüm yeme ve içme aktivitelerine son vermenizdir.  İşlem sırasında anestezi alacağınız için midenizin boş olması çok önemlidir. Ayrıca mutlaka işlem öncesi kendiniz hakkında ki tıbbi detayları doktorunuza aktarmalı, kronik rahatsızlıklar, buna bağlı ilaç kullanımı, alkol yada uyuşturucu bağımlılıkları varsa mutlaka doktorunuza konu hakkında bilgi vermelisiniz.

Kızlık zarı dikimi işlemi yaklaşık olarak 30 dakika sürer, işlem sonrası dinlendirilen hastamız yaklaşık yarım saat içinde günlük hayatına geri dönüş yapar. İşlem sonrası 3 hafta sonra bir kontrole gelmenizde fayda var ama gelmeseniz bile bu sorun olmaz. Herhangi bir dikiş aldırma söz konusu değildir. Dikişler vücudumuzda kendiliğinden erir. İşlem sonrası önem vermeniz gereken bazı tıbbi kurallar mevcuttur. Bunlar;

  • Üç hafta boyunca enfeksiyon kapma riskiniz olan aktivitelerden kaçınınız (hamam, sauna, deniz, havuz vb)
  • Üç hafta boyunca ağır sporlar yapmaktan ve özellikle at ya da bisiklete binmek gibi sporlardan uzak durunuz.
  • Aynı süre içinde işlem bölgesine su sabun sürmeyiniz. Ayakta duş alınız. Su vücudunuzdan akıp gitsin.
  • İlk ilişki gününe kadar, işlem bölgesine zarar verebilecek cinsel yakınlaşmalardan kaçının.
  • Size reçete edilen antibiyotiği kutu bitene kadar mutlaka kullanınız.

Kızlık Zarı Dikimi Bolu Fiyatları

Kliniğimizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   dir.