Kızlık Zarı

Çankırı Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı bir diğer adı ile hymen, vajina girişinin 1-2 cm iç kısmında bulunur ve kılcal damarlardan oluşan bu yapı ortasında adet kanamasının çıkması için bir delik bulunur ve bu deliğin şekline göre de kızlık zarı septalı, yarı septalı, anüler gibi birkaç isimle adlandırılır.

Kızlık zarı esnek bir yapıya sahip olduğundan dolayı bazı durumlarda girilen ilk ilişki olmasına rağmen kanamayabilir bu tamamen kadının fizyolojik yapısına bağlıdır. Kızlık zarı cinsel birliktelik, vajina içine yabancı cisim girmesi vb durumlarda bozulabilen bir yapıya sahiptir. Kızlık zarı bozulduktan sonra geri eski haline dönmez.

Çankırı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

  • Esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarı  ilişki sonrası kanamayabilir de, bu durum oldukça yaygındır. Her ne kadar kılcar damarlarla kaplı bir yapı olsa da, kanamama ihtimali vardır.

 

  • Kızlık zarı dikimi,onarımı işlemi ağrılı ve acılı bir işlem olmasından dolayı sedasyon anestezi ile anestezi altında yapılmaktadır. İşlem süresince hiçbir şey hissedilmemesi için hastanın anestezi alması gerekir, anestezi alacağından dolayı hasta işleme gelmeden önce 5 saat su ve sigara da dahil olmak üzere hiçbir şey yiyip içmemesi gerekmektedir. Hastanın anestezi alması gerektiğinden dolayı midesinin aç olması gerekir. 

Hymenoplasti 2 çeşitte yapılmaktadır; Kalıcı kızlık zarı ve Geçici kızlık zarı;

  • Kalıcı yöntem ile yapılan kızlık zarı onarımı, bu yöntem ile yapılan kızlık zarı dikimi sonrası hasta hemen cinsel ilişkiye girmeyecek ise  ilişkiye gireceği gün belli değilse hatta belki aylar, yıllar sonra yaşanacak bir ilişki ise kesinlikle kalıcı yöntem ile dikilmesi gerekmektedir. 
  • Geçici yöntem ile yapılan kızlık zarı onarımı, hastanın ilişkiye girileceği gün belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olmaktadır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler ve  cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Geçici kızlık zarında ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olucaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz ve kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Doktorunuz bununla ilgili detaylı bilgiyi verecektir.  

 

Hymenoplasti işlemi sonrası size antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilmektedir. Mutlaka antibiyotiğinizi  düzenli olarak içmenizi tavsiye ediyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel bir durum olmaması için antibiyotik büyük önem arz etmektedir. Hymenoplasti işlemi hasta gizliliği esas alınarak yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi sonrası bir kadın doğum uzmanı tarafından bakılmadığı müddetçe bu işlemi yaptırdığınız anlaşılmaz. Kızlık zarı yaptıran hasta 3 hafta sonra kontrolüne gelmesinde fayda var, ve eğer dilerse ileride gireceği ilişki öncesi de gelip kızlık zarı kontrolünü yaptırabilir bunun için kliniğimizi aramanız ve randevu almanız yeterlidir. Kızlık zarı dikimi işlemi için şehir dışından gelecek olan hastalarımız hastalarımız günübirlik gidiş dönüş yapabilirler.

Çankırı Kızlık Zarı Dikim Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel hastane ve kliniklerde belirli bir ücret karşılığında yapılır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret tablosunu belirleyebilmektedir.

 Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyeten bir ücret edemeyeceksiniz. Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı ya da geçici olması fiyat farkı oluşturmaktadır. Hymenoplasti işlemi süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir. Hymenoplasti işlemi için kliniğimize gelmeden önce mutlaka randevu almalısınız.