Kızlık Zarı

Düzce Kızlık zarı dikimi

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı kadınların rahim ağızlarından yaklaşık 2 cm içeride bulunan ortasında regl kanı akışını sağlayan küçük bir deliğin bulunduğu vücut için bir anlamı olmayan bir bölümdür. Tıbbi adı hymendir bu ismi de eski Yunan evlilik Tanrısı’ndan alır.

Düzce kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı muayenesi, jinekolojik muayene masasında yapılır. Herhangi bir ağrı ya da acı olmaz. Kızlık zarı muayenesi tamamen gizli yapılır muayeneye hastanın isteği olmadığı sürece hastadan başka kimse giremez.

Kızlık Zarı Çeşitleri Nelerdir?

Halka şeklinde yani annüler kızlık zarı, imperfore yani deliksiz kızlık zarı, bölmeli yani septalı kızlık zarı, kalbursu yani kribriform kızlık zarı, yarım ay yani kresent kızlık zarı, yarı bölmeli yani yarı septalı kızlık zarı, dikey yarıklı yani labial kızlık zarı, tüp benzeri yani fimbrial kızlık zarı. Bu zar çeşitlerinden bazıları tıbbi müdahaleler gerektirebilir. Bu ancak yapılacak kızlık zarı  –  bekaret muayenesi ile belli olur.

Kızlık Zarı Dikimi İşlemi –  Hymenoplasti Nedir?

Kızlık zarı dikim işlemi, yırtılmış ya da herhangi bir sebepten zarar görmüş kızlık zarının ilk gerdek gecesi kanamasını amaçlayarak yapılan tıbbi müdahaledir. Bu müdahale sırasında hasta 20-30 dakika aralığında uyutulur ve işlem boyunca hiçbir şey hissetmemesi sağlanır. Operasyon bitince uyandırılır ve yaklaşık yarım saat dinlendikten sonra normal hayatına dönebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri Nelerdir?

Kızlık zarı dikimi hastanın isteğine ve ilk ilişkinin gerçekleşeceği zamana bağlı olarak geçici kızlık zarı dikimi veya kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemlerinden biriyle yapılır.

Geçici Kızlık Zarı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Geçici kızlık zarı dikimi zamanı belli olan bir ilk ilişkiden bir hafta – on gün önce yapılmalıdır. Bu süre içinde mutlaka ilişki yaşanmalıdır. Aksi takdirde yapılan işlemin anlamı kalmayacaktır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kalıcı kızlık zarı dikimi zamanı belli olmayan bir ilişki durumunda yapılır. Yapıldıktan ve iyileşme sürecini tamamladıktan sonra yıllar geçse bile kendini korur ve kanar.

Kızlık Zarı Dikim Süreci Nasıl Oluyor?

Düzce Kızlık Zarı işlemi kliniğimizde yapılıyor. Tamamen gizlilik çerçevesi içinde, hijyenik ve güvenilir bir ortamda oluyorsunuz. İşlem sırasında sizi uyutuyoruz sedasyon anestezi ile. Yaklaşık 20-30 dakika aralığında uyuyor herhangi bir ağrı ya da acı hissetmiyorsunuz. Operasyon tamamlanınca sizi uyandırıyoruz ve bir süre dinlendiriyoruz. Daha sonra normal yaşamınıza dönebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sedasyon anestezi ile uyuyacağınız için mutlaka aç ve susuz gelmelisiniz. En az 5 saat. Bu sürede sigara da içmemelisiniz. Adet periyodunuzdan farklı bir döneme getirmeniz işlem süreci için daha uygun olacaktır. Geçmişiniz tıbben bilinmesi gereken önemli süreçler var ise mutlaka bunlar hakkında bilgi veriniz.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İşlemden sonra antibiyotik kullanımına özen gösteriniz. İşlemden sonra bir süre hafif kanamalarınız olabilir endişe etmeyin. Ağır sporlardan kaçının. Enfeksiyonel ortamlardan uzak durun (havuz deniz hamam sauna gibi). Dikişler vücudunuzda erir aldırmanıza gerek yoktur. Ayakta duş alın, küvete oturmayın, bölgeye su ve sabun temas ettirmeyin. Tüm bu iyileşme ve kurallara uyma süreci yaklaşık olarak üç haftadır. Üç hafta sonunda kontrole gelebilirseniz uygun olur ama gelmemeniz bir sorun yaratmaz.

Düzce Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kliniğimizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  . Bu fiyat kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi için farklıdır.