Kızlık Zarı

Çorum Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi yani hymenoplasti işlemi, isteyerek (cinsel ilişki yoluyla) ya da istemeden (tecavüz, kızlık zarına dıştan sert bir darbe ya da masturbasyon yoluyla) zarar görmesi yani yırtılması sonucu, gerdek gecesi ilkmiş gibi kanaması amacıyla zarın onarılmasına verilen tıbbi isimdir.

Çorum kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı yani hymen kadınların vajinasının girişinde yaklaşık 1-2 cm içeride bulunur. Ortası deliktir. Bu delikten adet kanı akar.

Kızlık zarı her zaman ilk ilişkide kanayacak diye bir kural yoktur. Doğuştan var olan bir yapı bozukluğu ya da esneklik gibi pek çok sebepten dolayı kanaması kadar kanamaması da normaldir. Ancak ülkemiz ve benzeri kültüre sahip yerlerde kızlık zarı önemli bir namus göstergesi olup kanamaması pek çok yörede kadın cinayetlerine sebep olmaktadır.

İşte bu sebeplerden pek çok kadının yaptırmaya karar verdiği bu işlem tıbben uygun koşullara sahip ve işinde uzman tüm özel muayenehane ve kliniklerde yapılmakta olup, kliniğimizde de en son teknik ve yöntemler kullanılarak, tüm hijyenik koşullar sağlanmış olarak, gizlilik politikası çevresinde ve hocamızın 28 yıllık tecrübesi ile yapılmaktadır.

Kızlık zarı dikimi için mevcut olan iki uygulama şekli vardır bunlar geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi işlemleridir.

Geçici Kızlık Zarı

Bu işlemde süreç bir hafta, on gün civarındadır ve bu süre içinde mutlaka ilişki olmalıdır. Aksi halde yapılan işle yapılmadan önceki halini geri almış olacaktır. İşlem süresi yaklaşık 20 dakika olup 20 dakika kadarda dinlendikten sonra hasta günlük yaşantısına dönebilmektedir. İşlem sonrası ilişki gününe kadar ayakta duş alıp vajina bölgesine su ve sabun sürmemelidir. Herhangi bir dikiş aldırma söz konusu değildir. Dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Bu işlem için bir süre sınırlaması yoktur. Yani ilk ilişki işlemden yıllar sonra bile olsa kalıcılığını korur ve kanar. Bu işlem  yaklaşık 20-30 dakika kadar sürmekte olup flep yöntemi ile yapılmaktadır. İşlem sonrası hastamız yarım saat kadar dinlendikten sonra günlük yaşantısına geri dönebilir. 

Kızlık Zarı Dikim Süreci ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

 • İşlem ancak 18 yaşından büyük hastalarda hasta rızası ile yapılabilir. Reşit olmayan hastalar anne ya da baba refakati ile gelmek zorundalar.
 • Her iki işlem içinde günübirlik gidiş ve dönüş yapabilirsiniz. Otobüs ya da araba ile seyahat etmenizde bir sakınca yoktur.
 • İşlem öncesi 5 saat sigara ya da su da dahil olmak üzere herhangi bir şey yememeli ya da içmemelisiniz.
 • Mevcut bir hastalığınız, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa bunu doktorunuzla paylaşmalısınız.
 • Hijyenik ve enfeksiyon riski sebepleriyle adet döneminin dışında bir döneme randevu almalısınız.
 • İşlem sonrası için size reçete edilmiş olan antibiyotiğinizi mutlaka kutu bitene kadar düzenli kullanınız.
 • İşlemden sonra otobüs, uçak ya da araba ile seyahat etmenizde bir sakınca yoktur.
 • İşlemden 20 gün sonra bir kontrole gelmeniz uygun olur.
 • İşlemi takip eden ilk 3 hafta, denize yada havuza girmeyin, ata ya da bisiklete binmeyin. Yani enfeksiyon kapabileceğiniz yada işleme zarar verebilecek aktivitelerden uzak durunuz.
 • Yapılan işlemde dikiş aldırma gibi bir durum yoktur. Dikişler kendiliğinden vücudunuzda eriyecektir.
 • İşlem yapıldığı dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz herhangi bir dikiş izi kalmaz.

 

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Çorum Kızlık zarı dikimi için pek çok yerde birbirinden farklı fiyatlamalar yapılmakta olup bazı yerlerde geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı ayrımı yapılmaktadır.

Kliniğimizde iki işlem için farklı ücret alınmaktadır. Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   dir.