Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Sinop

Kızlık zarı işlemi için yaş önemi midir?

Kızlık zarı dikimini 18 yaşından büyük kadınlar kendi rızaları ile yaptırabilir. 18 yaşından küçük kişilerde anne yada baba onayı gereklidir.

Sinop kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Hymen nedir?

Halk arasında kızlık zarı olarak tabir edilen vajinanın 1 cm içerisinde bulunan yapıya tıpta hymen diyoruz. Vajinayı tamamen kapatmaz ve ortasında bulunan yuvarlak delikten adet kanı çıkar. 

Kızlık zarı her kadında aynı mıdır?

Kızlık zarı her kadında farklılık gösterir. Birden fazla kızlık zarı yapısı bulunmaktadır.

Her kızlık zarı kanar mı?

Her kızlık zarı yapısı sebebi ile kanamayabilir.

Kızlık zarı çeşitleri nelerdir?

Halka şeklinde kızlık zarı, tüp benzeri kızlık zarı, deliksiz kızlık zarı, esnek kızlık zarı, bölmeli kızlık zarı, yarı bölmeli kızlık zarı, gibi birden çok yapısı bulunmaktadır.

Esnek kızlık zarı kanar mı?

Esnek yapı da ki kızlık zarı ilişki sonrasında elastik yapısı sebebi ile tekrar eski halını alır ver yırtılmaz. Hatta bazen ancak normal doğumda yırtılıdığı da olabiliyor. 

Kızlık zarı sadece ilişki ile mi bozulur?

Hayır, kızlık zarı sert mastürbasyon, vajinaya herhangi bir şey sokmak(sert,sivri cisim,parmak), düşme çarpma, vajinaya sert bir darbe almak gibi kaza sonucu ve cinsel ilişki ile bozulabilir veya zarar görebilir.

Kızlık zarı dikimi neden yapılır?

Bazı toplumlarda kızlık zarına oldukça önem verilir. Kızlık zarı dikimin de, daha önce ilişki ile veya diğer sebepler ile bozulmuş kızlık zarını onarıp, daha önce yırtılmamış gibi tekrar girilecek olan ilişkide yırtılma ve kanama sağlamaktır.

Kızlık zarı dikimi ne kadar sürer?

Ortalama 20-30 dakika gibi bir sürede işlem biter.

Kızlık zarı dikimi sonrası kesin kanama olur mu?

Yapılan işlem kadar işlem sonrası bakım da önemlidir. İşlem bölgesi enfeksiyon kapmaz ve sağlıklı bir şekilde iyileşirse işlem sonrası girilen ilk cinsel ilişkide kanama olacaktır. 

Kızlık zarı işleminde ağrı olur mu?

Ağrılı ve acılı bir işlemdir bu neden ile lokal veya uyku anestezisi tercih edilir. İşlem süresince hasta anestezi uzmanı tarafından uyutulur ve işlem sırasında herhangi bir şey hissetmemesi sağlanır. 

İşlem hangi yöntem ile yapılır?

Kızlık zarı dikiminde geçici kızlık zarı ve kalıcı kızlık zarı olmak üzere iki yöntem ile işlem yapılır. 

Kalıcı kızlık zarı dikimi ile geçici kızlık zarı arasında ki fark nedir?

Geçici kızlık zarında ilişki süresi önemlidir. İşlemden sonra 1-7 gün arasında planlı bir ilişkiniz olacaksa geçici işlem tercih edilir. Kalıcı işlemde ise dikişler iyileştikten sonra işlem üzerinden yıllarda geçse ilk ilişkide kanama olacaktır. 

Kızlık zarı dikimi sonrası süreç nasıl olur?

Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra 3 hafta dikişin enfeksiyon kapmaması ve iyi bir şekilde iyileşmesi için o bölge su değdirmemek gerekir, ayakta duş alınmalıdır ve doktorun yazacağı antibiyotik düzenli bir şekilde kullanılmalı. Dikişe zarar vermemek için ağır sporlar yapılmamalıdır. Geçici kızlık zarında ise ilişki tarihine kadar bu durumlara dikkat edilmelidir. 

Kızlık zarı dikimine gelmeden önce ne yapılmalı?

Kızlık zarı işlemi için anestezi alınacağı için 5 saatlik açlık gerekir. Su ve sigara da dahil işlemden önce 5 saat herhangi bir şey yiyip içilmemelidir. 

Herhangi bir hastalık veya sürekli kullanılan ilaçlar işlem yapacak doktora bildirilmelidir. 

Hasta bilgileri gizli kalır mı?

Hasta ile ilgili kişisel ve tıbbi bilgiler tamamen gizli kalmaktadır. Hasta istemediği sürece üçüncü bir kişiye hasta bilgisi verilmez.

Sinop Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi belirli bir ücret karşılığında muayenehanelerde yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir.