Kızlık Zarı

Edirne Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi işlemi yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir. Kızlık zarı dikim işlemine Hymenoplasti denir. Hymenoplasti işlemi için 18 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir. Her kadın kendi rızası ile bu işlemi yaptırabilir. Hymenoplasti işlemi ağrılı bir işlem olmasından dolayı Sedasyon Anestezi altında yapılmaktadır. İşlem için anestezi almanız gerektiğinden yaklaşık 5 saat su ve sigara dahil yeme içmeyi bırakmanız midenizin tamamen boş olması gerekmektedir. Hymenoplasti işlemi Kalıcı ve Geçici yöntem ile yapılmaktadır.

Edirne kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi;

Kalıcı kızlık zarı onarımı için hastanın yakın bir zamanda ilişki planlamaması gerekir. Kalıcı yöntemde kullanılan dikiş metaryalleri farklı olmasından dolayı hastanın eğer bu yöntem ile onarım istiyorsa mutlaka doktoru ile ilişki tarahini paylaşmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi için hasta  ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yönteminde dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı onarımında eğer ilk ilişkiye girilecek gün belliyse ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinde işlem yapılmalıdır. Yapılan işlem kullanılan yöntem ve cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korur ve ilişkiye girilse de girmese de 10 gün sonra işlem öncesi eski şeklini alır ve böylelikle 7-10 gün tarih aralığında ilişkiye girilmezse işlem boşuna yapılmış olucaktır.

Kızlık zarının bozulduğu durumlar

Kızlık zarı vajina girişinin hemen 1-2 cam içerisinde olmasıdnan dolayı sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir kadın doğum doktoru tarafından muayene sonucu öğrenilebilir.

Kızlık zarının yırtıldığı ilişki sırasında hissedilmeyebilir.  Bu ancak yaşanan kanama ile belli olur. Bu kanama çok şiddetli bir kanama değildir. Lekelenme olarak da olabilir. Bir günden fazla sürebilir. Daha öncede bahsi geçtiği üzere hiç kanama olmayabilir de.

Edirne Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel hastane ve kliniklerde belirli bir ücret karşılığında yapılır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret tablosunu belirleyebilmektedir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyetten bir ücret edemeyeceksiniz.  Hymenoplasti işlemi süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir. Hymenoplasti işlemi için kliniğimize gelmeden önce mutlaka randevu almalısınız.