Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Dikimi Diyarbakır

Diyarbakır Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi işlemi Ankara’da muayenehanemize yapılmaktadır. Yaklaşık 20-25 dakika süren bu işlem sonrası hasta bir müddet dinlendirildikten sonra günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Kızlık zarı maalesef ülkemizde çoğu kültürel bölgelerde,  bekareti ve namusu temsil ediyor olarak görülmekte ve her ne yapılırsa yapılsın bu konunun üzerine makalelerde yazılsa da tıbbi izahlarda da bulunulmasına rağmen bu tabu maalesef ki yıkılamamaktadır.

Diyarbakır kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba,

Ben, Dr. Uzay Yıldırım,

Muayenehanemde kızlık zarı dikimi fiyatları;

İşlem öncesi muayene, zar dikimi ve anestezi ücreti ve 3 hafta sonra yapacağım kontrolleri kapsayacak şekilde 3500 TL.

Bu ücret, kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi işlemlerinin her ikisi için de geçerlidir.

Kızlık zarı yani bir diğer adı ile Hymen (zar), vajina girişinin 1-2 cm içerisinde bulunmaktadır, kilolu olan kadınlarda bu zar biraz daha içeride olabilmektedir.

Kızlık zarının şekilleri açısından farklılıklar gösterilir. Kızlık zarı şekilleri şöyle adlandırılabilir; 

  • Annüler, halka şeklinde yapıda olan kızlık zarı
  • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
  • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zarı
  • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
  • Septalı, bölmeli kızlık zarı
  • Yarı septalı,  yarı bölmeli kızlık zarı
  • Kresent,yarım ay kızlık zarı olarak sıralandırılmaktadır.

 Her bünye farklı olmasından dolayı her kadında bulunan kızlık zarı da aynı olmamaktadır. Bu nedenden dolayıdır ki, ilk girilen ilişkide kanama oladabilir, olmayadabilir. Kılcal damarlı bir yapıya sahip olan kızlık zarı her ne kadar esnek olsa da bazen ilk ilşkide kanamayabilir, bu durum çoğu kadının sıkça karşılaştığı bir durumdur. Kızlık zarınızın yapısını öğrenmek için muayene olmanız gerekmektedir. Kızlık zarı muayenesi acısız ve ağrısız bir şekilde yaklaşık 5-10 dakika içinde biten bir muayenedir. Durumuzu değerlendirip doktorunuz size gerekli bilgiyi muayene sonucu verecektir. 

Kızlık zarı işlemi dikimi 2 yöntem ile yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi: 

Geçici kızlık zarı dikimi; düşünülen cinsel ilişkiden 7 ile 10 gün öncesinde yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde bölge geri eski haline döner ve işlem boşuna yapılmış olur, geri eski haline dönen bölge de kanama olmaz. Bu nedenden dolayı eğer geçici yöntem ile dikim yapılmasını istiyorsanız net bir ilişki tarihiniz olmalıdır. İşlemi takiben 7-10 gün içinde cinsel ilişki olursa kanama olacaktır. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi:

Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde, flep yöntemi uygulanmaktadır. Kalıcı kızlık zarı onarımı için hastanın yakın bir zamanda ilişki planlamaması gerekir. Kalıcı yöntemde kullanılan dikiş metaryalleri farklı olmasından dolayı hastanın eğer bu yöntem ile onarım istiyorsa mutlaka doktoru ile ilişki tarahini paylaşmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi için hasta  ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yönteminde dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. Bu iki işlemde dışarıdan bakıldığı zaman anlaşılmaz dikiş almak gerekmez, dikişler vücudunuzda erir ve kaybolur. 

Hymenoplasti sonrası süreç; 

İşlem sonras ı hafif bir lekenlemeleriniz, kanamanız vs olabilir, bu durum normaldir. Eğer geçici kızlık zarı onarımı yapıldıysa İlişki gününe kadar havuz, deniz, hamam sauna gibi ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Kalıcı Kızlık zarı onarımı işlemi  yapıldıysa,  İşlemi takip eden 10-15 gün hafif kanamalarınız olabilir. İşlem sonrası yaklaşık Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir.

Diyarbakır Kızlık Zarı Fiyatları

Muayene, işlem ve anestezi her şey dahil 3500 TL’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyetten bir ücret edemeyeceksiniz. Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat açısından bir değişikliğe sebep olmamaktadır.